tombass

Měl jsem určité obavy ze zbytečnosti natáčení tohoto filmu. Ty ale byly rozprášeny hned od začátku. Dobře odvedená filmařská hororová práce. Film ovšem nemá žádný vrchol jede si ve stejně nasazené linii, ta je naštěstí dosti vysoká, takže 80% rozhodně ANO. ()

Petbrick

Sledování tohoto filmu pro mě bylo velkým zklamáním , budete se chytat za hlavu a plakat až uvidíte tento remake a porovnáte ho s původní verzí od John Carpentera z roku 1982 .. ()

Deivulak

Věc z roku 1982 sem viděl poprve až někdy v roce 2009 a moc mě bavila efekty na tu dobu určitě vyborné a všechno dobré. nová Věc určite ostudu neudělá ale je pravda že to mohlo byt lepší no. Norů plná prd*l rozeznal sem jen pár postav jenom Amiky a tu (hezkou) ženskou :D.Potěšilo mě odkazy na Carpentruv film ( pes, spalená vec na konci,....) .Líbila se mi velmi navaznost na Carpyho Věc no ale nejvíc mě zajíma jak skončila ta ženská.Za mě 70%. ()

headhot

Musim rici,ze jsem byl timto prequelem prekvapen (nechapu ze nekdo pouziva remake,asi nevidel puvodni verzi,viz konec) a musim rici,ze je to po dlouhe dobe kvalitni horor urceny do kin. Sice nema uz takove napeti jako puvodni The Thing,ale to napeti kdo je clovek a kdo je vec, je tu stale zachovano. Jinak pocitacove efekty jsou velice kvalitni. Ale jedinou vec co bych filmu vytknul bylo,ze se v druhe polovine filmu vice podobal pc hre (The Thing). Coz bylo na skodu a ta kosmicka lod,byla bohuzel mensi fail. ()

10/10

Defakto jediná věc která mě sedla byl konec,ale ovšem až během závěrečnejch tit.., kde sem zjistil že je to defakto prequel.To bylo jediný překvápko.Bylo naprosto jasný že to bude sračka ,ale aspon že tvůrci byli natolik soudný že se nesnažili o klasickej remake v pravim slova smyslu.Bůh žehnej Carpenteroj. ()

Arkwuill_S

Norská antarktická expedice, za podpory několika Američanů, najde v ledu cosi, co zřejmě nebude ze Země. Se všemi cloumá adrenalin, protože zřejmě učinili objev, který zahýbe dějinami lidstva, protože vždyť tohle je důkaz toho, že nejsme ve vesmíru sami. Průzkum se ale trochu zvrtne, protože to, co se zdálo být mrtvé, tak úplně docela není a navíc evidentně nemá přátelské úmysly. Ke Carpenterově verzi není co dodat, podle mého gusta to je nejlepší horor všech dob, takže laťka byla nastavená velmi vysoko. A tak nějak jsem tušil, že tenhle remake ji určitě nepřekročí, ale byl jsem hodně zvědavej. Sled událostí jde poměrně rychle za sebou, jako kdyby měli striktně hodinu a půl a měli naspěch, aby se do toho vešli. Nevím jestli to bylo hudbou nebo kamerou, ale z Carpenterova díla dýchala hrůza a naprosto děsivá autentická atmosféra, to tady naprosto chybí. Když už se to rozjede, tak to tvůrci totálně podělají tím, že zaběhnou do stylu pro mě konzumního a až tupého - stvůra + co největší zuby + chvějící se tlama + chaotické pobíhání. A tímhle to totálně zabili. Paradoxní je, že tyto vesmírné bytosti, ať jsou zřejmě na daleko vyšší úrovni, než lidé, tak se chovají tupě jako zvířata. Ale to je holt pro ten efekt, aby si tupý konzumní divák řekl "To je hustý." Co se týče "titulků", už v průběhu, kdy sledovali "ten kus ledu", jsem si říkal, že tu místnost odněkud znám. Shrnuto podtrženo, u Carpenterova filmu, který už je takovým dědečkem, je vidět, že i přes jinou úroveň techniky, si s tím pořádně vyhráli a dali si na tom záležet. To se u této verze říct nedá. Při tom myslím, že u tohoto tématu se dá dále pokračovat a navazovat a určitě bych si ke Carpenterově Věci dokázal představit druhý díl. Tahle nová Věc jím ale nebude, a ani ne nulou. ()

megaslash

Díky Bohu ,že upustili od remaku a zmákli prequel a podľa mňa celkom slušný.Jediné,čo mi tam nepasovalo bolo na môj vkus až príliš počítačových trikov.Hold iná doba:)Inak to vcelku fungavolo. PS:Záverečné titulky sú fakt pecka:) ()

gustaw

samozřejmý je to že nas origoš to nemá tam člověk hned nevěděl co to tam běhá za bigfoota ale i tak se mi to líbilo myslete si kdo chcete co chcete ,toto je můj názor ()

loki3016

..velmo ma fascinuje ako pre nás ktorý majú v srdci Carpenterov originál je tento film len po technickej stránke čistý kopirák, kým pre ludi čo vdaka nemu uvidia aj ten čudný starý film s plastelinovými psami a zamračeným bradáčom s plamenometom je to pecka o ktorej budú rozprávat o pár rokov tak isto ako my...a zas prečo nie? ()

dragon'88

Fanúšikov naštvem, ale bolo to lepšie. Čím nechcem povedať, že to bolo o niečom inom. Zatiaľčo pôvodný film sa kŕčovito snažil nezhyzdiť predlohu (neúspešne), tu sa išlo na samotnú akciu bez okolkov, pomedzi to sa strčili niektoré pôvodné myšlienky. A výsledok mi tentokrát vôbec nevadil. ()

milicka1

Jak to popsat ... hmm. Před nedávnem jsem si pustil starou Carpenterovu verzi a musím říct že tyhle dva filmy vůbec nejde porovnávat. Oba dva jsou totiž odlišné ve spoustě věcí. Režisér a scénáristé už jasně věděli, že se jim nikdy nemůže podařit navodit Carpenterovskou atmosféru, proto tento film pojali trochu jinak. Jak jinak? Akčně. Střídá se jedna akční scéna za druhou, někdy se až člověk diví co se z oné "věci" vyvine, přitom je opravdu perfektně udělaná. Tady jde vidět na co byl použit rozpočet. Animace a efekty jsou perfektní ... scénář značně pokulhává, hudba je sice výrazná ale něco jí chybí, z části (na začátku a na konci) použit předělaný starý soundtrack ... nedokázal ani tak oživit film. Potěší scény, na které navazuje Věc ('82). Celkově film ani nezklamal, ani neoslnil, ale je to jeden z akčních filmů, které si rád v budoucnu pustím znovu. Dávám maximálně 65%. ()

Pecca007

Bylo to přesně takové jaké jsem čekal. V této době už mladí diváci nechtějí thriller / horror s čistou hrůzou už jen z atmosféry samotného filmu. Dnes chtějí lidi pořádné frajeřinky, co nejdetálnější záběry a speciální efekty. Takže tenhle film je vlastně jen vykalkulovaný výtvor Hollywoodu. Už jen tohle celému filmu ubírá body. Nadruhou stranu režisér Heijningen umí. Tomuhle filmu by měli dát šanci i ti, ci uctívají Carpentera a i ti, kteří mu nevěří. Já jsem se třeba dobře bavil a ty závěrečné titulky musí udělat dojem na každého, kdo viděl i Carpenterovu verzi. ()

majky.20

Film měl slušný náběh na klasickou žánrovku, ale postupem času ček předpověděl i to co se stane za několik minut. Příště by to nechtělo prapodivného mimozemšťana, ale klasického roztomilého E.T. ()

oli1va

Zase taková tragédie to není. Potěšilo mě, jak si tvůrci dali záležet na autentičnosti místa z původního filmu. Na druhou stranu mi nostalgie nedovolí skritizovat triky, které jsou na dnešní možnosti, slušně řečeno, nepěkné. Digitál prostě není tak působivý, jako rozpohybované loutky. Zbytek filmu hezky vykresluje otázky z půvondní Věci. 3,5* ()

waxtrax

Bohužel. Bez děje bez zápletky s neuvěřitelně naivními scénami. A především až s legračně pohádkovým koncem. ()

dogzila

Ja proste sneh a ľad môžem a musím sa priznať že som s malou dušičkou očakával katastrofálne priživenie sa na jednom z mojích najoblúbenejších filmov. Musím však konštatovať, že okrem zopár nelogickostí (ako príchod zranených fešákov po havárií z 25 km vzdialenosti spoza horského masívu ...atd) a niekoľkých prehnaných znásilňujúcich zbytočností (štartujúca havarovaná kozmická ľoď ...) som sa vskutku pobavil a digitalizácia takýmto filmom určite pomohla. Pre nadšencov 4* a pre triezvych slabé 3* :)))))) ()

Montmorency

Z přečtených komentářů jsem zjistila, že existuje mnohem lepší originál z roku 1982, ten jsem neviděla a tak se na něj docela těším, Kurt Russel jako hlavní hrdina mi bude sedět určitě víc :-) ()

Aresko123

Tak takýchto filmov je dnes velmi málo. Vizuálnymi efektami nabitý sci-fi smímok, ktorý sa dá krásne pozriet na jeden dúšok. Škoda že sa takýchto scifi/hororov netočí viac (Votrelec ...). ()

soulless

MAN IS THE WARMEST PLACE TO HIDE Hodnotím jako velký fanda původního Carpenterova počinu. Věc je film, na který se nezapomíná ... a tenhle preqeuel mu jistě ostudu nedělá. Věc: Počátek se sice Carpenterovi nevyrovnává, co se týče atmosféry a pocitu zoufalství, který se snaží vytvořit, nicméně ve srovnání s dnešními horory se jedná o vynikající dílo. Dané téma se dalo jistě vyčerpat mnohem více, některé okamžiky se daly víc rozvětvit a celkově mohl být film víc obohacen o hutně dějovou, případně pouze strach a nejistotu navozující linii. V tomto případě film plně nevyužil potenciál tématu, což je poměrně škoda, vzhledem k tomu, že téma postavené čistě na mezilidské nedůvěře a podezíravosti u Carpentera bodovalo za 105 procent. Atmosféra však, i když je film více zaměřen na gore scény, byla budována pěkně poctivě, aby gradovala do podoby, kdy už vskutku nikdo nevěděl "co je". Heijningen si u mě vysloužil pochvalu tím, že se nevrhl bezhlavě, jako většina dnešních hororů, jen na gore stránku, ale vzdal holt starým mistrům, využívajíce klasických hororových prvků. Atmosféru celkově násobí prostředí, což už samo o sobě navozuje dost depresivní pocit, přece jenom být zavřený na Antarktidě s bandou norů, ve kterých se schováva vesmírný prevít člověka dvakrát nepotěší. Edgerton do filmu parádně zapadl, stejně jako Winstead a ostatní herci, kterým sice nebyl dán prostor, nicméně svým zjevem zcela vyhovovali. Nejvíce mě však potěšilo, že film vzdal holt svému předchůdci, tudíž hudební linie byla velmi podobná a všechny indície, včetně závěrečného vyústění, s kterým jsem si celou dobu lámal hlavu, jak ho tam vlastně scénárista zapasuje, vedlo k onomu carpentrovskému majstrštyku. I onen plamenomet, fungující obvykle dobře, se občas zaškobrtne, ale nakonec přecejen splní to, co od něj jiní očekávají 8/10 ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu