Bleis

Krásny príklad toho, ako to vyzerá keď pokračovanie natočí fanúšik originálu. Režisérovi sa síce nepodarilo vytvoriť takú atmosféru napätia akou originál priam prekypoval, ale z filmu cítiť veľkú snahu. Fanúšikovia vo filme nájdu kopec narážok na pôvodný originál a tých ostatných určite uspokojí nadpriemerne natočený horor so skvelými efektami. ()

mitrax

Tak na tento film som bol velmi zvedavy nakolko si trufal nadviazat na filmovu klasiku z 80tych rokov. Film Johna Carpentera – Vec, je velmi, velmi pochmurny film s dusivou atmosferou plnou napatia a paranoje, kto je kto. Film Vec – Pociatok si nastavenu latku nekladie nizsie ale ma ambicie ju dokonca posunut este vyssie. A predstavte si to, ze sa to tvorcom filmu aj podarilo. Je to neskutocne ale je to tak. Bola to mozno trufalost autorov urobit prerequel Veci ale vyslo to a ja im tlieskam. Film slepo nekopiruje povodnu Vec ale skor sa nou inspiruje a temu rozvija svojim sposobom dalej. Povedal by som, ze ju rovnako aj obohacuje. Efekty su na uplne inej urovni, ktoru sice mnohi kritizuju za jej detailnost ale co by ste asi tak chceli od trikov za milony? Aby neboli vidiet? A film vobec nestavia iba na trikoch alebo vykradani povodnej Veci. Film ma rovnako dusivu atmosferu naplnenu paranojou, kto je este tym za koho sa vydava a kto uz nie je. Uplne genialny je napad s odhalovanim infikovanych, ktory vobec v nicom nekopiruje povodnu Vec. A trufam si povedat, ze je este genialnejsi. Az sa nam v hlave vynara otazka ako sme na to nemohli prist sami? Jedine slabsie miesto je navsteva cudzej vesmirnej lode ale tvorcovia filmu sa velmi spravne nezaujimali detailami co a preco v tej lodi je tak ako je pretoze by sa len zbytocne zamotali. Na konci pride ku necakanemu zvratu a k odhaleniu, ktory film este viac umocnuje a podtrhava ponurost celej atmosfery. A to uplne najlepsie pride na uplny zaver. Absolutne bravurne zvladnute prepojenie na povodny diel. Dovolim si tvrdit, ze je jednym z najlepsich vobec. Az je vam luto, ze trva tak kratko. Ako dobre sa to autorom filmu podarilo ocenite az po tom, ako si hned po tomto filme pustite Vec z roku 1982. Pozorny divak si vsimne na konci aj zmienku o ruskej zakladni co by mohlo byt prislubom pre dalsie pokracovanie pribehu za ktore by som sa velmi priklanal. Len tych zakladni (po zniceni norskej a americkej) na Antarktide privela uz nezostava, takze by som poprosil aby aj pripadne pokracovanie islo v duchu tohto, ktore povodny film nevykrada ale ho plne respektuje, inspiruje sa nim a rovnakou mierou ho aj obohacuje. Bravooo ()

evangelos

Aj keď som pôvodnému filmu nedal plné hodnotenie, som jeho veľkým fanúšikom. Všetky moje pripomienky by smerovali len k formálnej stránke. Ale čo sa týka nového filmu, mám pripomienky ku všetkému. Zapácha to tu rutinou. Dizajn monštier mohol byť oveľa lepší. Audiovizuálna stránka mala naplno využívať prostredie filmu a útočiť na divákove zmysly. Malo sa lepšie nakladať s jednotlivými scénami. Nie tak často napodobovať pôvodný film ale dať tomu ešte viac nových nápadov. A rozhodne to potrebuje istú dávku psychológie. Chcem tak veľa? Možno tvorcovia naozaj chceli len natočiť dôstojný prequel a treba povedať, že je to slušný film. No a čo? Dokedy mám toto odpúšťať? Dokedy mám kvôli tomu privierať oči? Pri zamyslení na tým, aký potenciál sa v tom ukrýval, mám chuť svoje hodnotenie ešte znížiť. Nehovorím, že som mal veľké očakávania. Ale skrátka by som tam tie vytknuté veci a ešte mnohé ďalšie chcel mať na čo najvyššej úrovni pôsobivosti zakomponované do neuveriteľne chytrého príbehu. Chcel by som niečo, na čo by som do smrti nezabudol. Toto je po všetkých stránkach len obyčajné, ničím výnimočné. Veľká škoda. ()

F27

Nezvládnutý hlavný motív filmu. "Alien" sa nesprával cieľavedomo, nemal modus operandi, nebudil rešpekt. Pokiaľ jeho jediným cieľom bolo "ítí volá domů" nedal celý ten masaker zmysel. Bubácké scény a obžraté xichtíky sme videli už v čelustiach pred 30 rokmi. Nejaké tie hviezdičky si zaslúžia aspoň efekty a herci, ale zo vzduchu sa uvariť nepodarilo. ()

namo3nik

Mohlo to být měně počítačové ty zrůdy,tak to bylo super.Ale i tak snaha byla.Mám na blue-ray,super kvalita obrazu. ()

kacenkin

Tak já nevím.... bál jsem se, že to bude mnohem horší, ale docela jsem se bavil. Dokázali hodně, docela slušný scénář i režie a triky eňo-ňuňo jedna báseň ! Jen hlavní hrdinka a dementní dialogy to trošinku stahují dolů. No a závěrečné titulky mě utvrdily v tom, že je to dobrý film, který správně navazuje :) ()

-krusty-

Na tento prequel jsem byl zvědavý, protože jej předcházely celkem nadšené reakce. A pokud ne nadšené, tak alespoň ne-tolik-kritické. A jak to všechno dopadnulo? Není to zlý film, ale nutno uznat, že hromada jeho charismatu pochází z "následujícího" dílu - tedy z klasického Carpenterova "THE THING". Což je ale logické a asi proto se komentovaný film točil. Klasické titulky, hudba, exteriéry...na výbornou. Tady není co dodat. Norská osádka je přecejenom stylově jinde než všudypřítomní Amíci a ději do dodává na zajímavosti. Co mi na filmu nesednulo je v prvé řadě necharismatická hlavní představitelka. Je až s podivem jak taková "šedivá myška" převezme během chvíle velení nad celou stanicí. Úplný návod na to "Jak se stát superženou během dvaceti minut". A další negativum je sestup do vesmírné lodě a pronásledování uvnitř ní. To už je multiplexové nastavování, které s duchem původní předlohy nemá moc společného. Ale budiž - pokud režisér chtěl... Tedy: film za shlédnutí stojí, ale charisma "předlohy" opravdu nemá...a to nejsem upjatý "originálista", který nostalgicky glorifikuje filmové klenoty svého mládí :) ()

Pollini

Velmi povedený klon filmu Věc, jehož děj poměrně věrně kopíruje. Žádná originalita, žádné překvapení, všechno jsem už viděla. Myslela jsem, že se konečně dozvím, jak to vzniklo, jaké problémy s tím měli předtím, ale že v tom bude praktický to samé jako ve Věci (bez počátku), to byl pro mě šok. Jednu hvězdičku za poměrně reálný oheň. Další efekty byly viditelně jak z komiksových filmů, digitální a to už atmosféra reálna úplně zanikla. Ztráta času. ()

positivity odpad!

Takýto americký kopírovaný odpad, to mozu len američania natočit! Ešte že bol votrelec, inak by ani nemali podla čoho natacat 25 odvar ... ()

ArturDent

Noooo, nějakej čas jsem si říkal, že to nakonec nebude tak špatný a že se tvůrci s první Věcí popasovli docela dobře... Bohužel následující vykošťovačka a naprostý odkrytí věci jako nějakýho bez obalu vraždícího monstra to prostě podělalo... Ptal jsem se mladý, která neviděla Věc (tu opravdickou), co na to povídá... Řekla, že to je pí.ovina... Souhlasím ()

Shamanecek

Skvelý "prvý" diel tento film nevylepšil, ale ani nepochoval. Nemožno mu uprieť dusivú atmosféru, výborné efekty ale i mierne vachrlatý spôsob ako objasniť celú tu zamotanú záležitosť okolo nehodných mimozemšťanov. Na druhú stranu sa vytratil autentičnosť prostredia, v ktorom sa príbeh odohráva. (myslím tým ten pocit uväznenia v mrazivom pekle) ()

swater137

Záměna plomb za strachu vzorků krve z ohně mě trochu překvapila. Věc se bála a fungovala i jako samostatná buňka. Vyděšení vikingové byli naopak fajn (zrzavej nejvíc). Amíci jsou nejlepší a předčí je jen jejich ženy. Trochu mi tam chybělo napětí a lekačky ale jinak fajn. S Rusllem to bylo lepší. ()

sun.eagle

Je dobře že se nakonec nerozhodli pro remake ale přišli z novým příběhem, protože Carpenter je jen jeden. Srovnávání z jeho kultovním filmem je tak trochu podpásovka a tenhle film na to i doplatil ve výsledném hodnocení a to si nezasloužil protože se jedná o nadprůměrnou záležitost která dokáže pocuchat nervy, ani chvíli nenudí a ten pocit bezmoci a zmaru a tísně je tady pekělně cítit. Příjemná je i změna hlavní potavy. Je dobře že to je další verze Ellen Riplay místo nějakého macha s kšiltem dozadu a brokovniví v ruce. ()

Onlajn

Začátek vypadal slibně, ale tenhle pocit mě po chvíli opustil. Půlka filmu je strašně obyčejná bez kousku originality. ()

Dexies

Když odmyslím, že film Věc vznikl v roce 1982, tak je tento film slabší průměr ... nic nového nám nepřinesl, nic nového nám neukázal a bohužel atmosféra stísněného hororu tu skutečně není ... a když to vezmu z pohledu, že se jedná o prequel: tak jsem nepochopil vznik tohoto filmu ... proč ? na co ? ... nic nového nám to nepřineslo, děj se prakticky opakuje jen s jinými herci (nic moc, casting měl asi dovolenou), ale ta atmosféra :( ta tu prostě není a nemohu to prakticky považovat za horor ... ()

Zavin

Dokáži si představit, že to mohl být průšvih jak hrom. Naštěstí někdo moudrý rozhodnul, že nepůjde o remake, nýbrž o prequel. Šlo-li by o remake, tak by se počátku "Věci" dostalo zdrcujícího srovnání se svým předchůdcem z "82" a ani relativně slušné triky by nepomohly staronové "Věci" důstojně obstát. Takto se divák může alespoň těšit na to, co, že se to vlastně na té Norské základně stalo. A ono ejhle, po 29 letech se nestane nic nového. "Věc" kupodivu jedná podle stejného schématu ve stejném izolovaném prostředí se jí prostě daří a po prvním spoileru v 1/4 filmu je zkušenému divákovi jasné, kam to celé povede. Bohužel jednou viděné (u mě tedy již mnohokráte viděné) nenabízí toliko diváckého uspokojení, nehledě na to, že počátek "Věci" v mnoha entitách nedosahuje svému staršímu bráškovi ani po kolena. Trochu zamačkávám slzu nad tím, jak filmaři nedokáží (možná kvůli vidině rychlého zisku ani nechtějí) využít potenciál dané látky. Tak možná na potřetí k tomu někdo přistoupí poctivě a pokusí se divákovi naservírovat něco kulervoucího a nezapomenutelného. I když můj komentář nevyznívá úplně dobře, tak film spadá do mé velmi oblíbené kategorie Sci-fi hororu. Koukatelný rozhodně je a pobaví. Nebýt existence své starší předlohy, tak dávám jasné 4*. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu