Yongseoneun eupda

V oblasti s minimální kriminalitou je u řeky nalezeno tělo mladé, krásné ženy s odřezanými končetinami. Takto závažný zločin přijíždí objasnit uznávaný soudní patolog profesor Kang. Vyšetřování neobvyklého případu je i výbornou příležitostí pro mladou ambiciózní policistku Min, Kangovu bývalou studentku, která je neustále podceňována svými staršími mužskými kolegy. Spolu s profesorem vytipují okruh možných pachatelů. Podezření směřuje k ekologickým aktivistům, kteří brání stavbě přehrady a tím i zničení okolní přírody. Přehrada však znamená ohrožení i pro místní rybáře. Po zadržení a výsleších hlavního podezřelého začíná mít Min pocit, že s profesorem Kangem, mužem kterého vždy obdivovala, není něco v pořádku.
Příběh vypovídá o věčném morálním dilematu, zda je oprávněné zachránit své blízké, když události s tím spojené mohou ublížit někomu jinému, byť nám vzdálenému. Některé činy projdou bez povšimnutí a upadnou v zapomnění, některé však mohou mít katastrofické následky. (Ketri)

Padme_Anakin

Ze začátku jsem se nějak nechytala, kdo s kým a proti komu, navíc ten uřvaný blb z řady kriminalistů to byla nešťastně napsaná postava, nechci urážet toho herce, protože jeho práci neznám... Nicméně Sol Kjong-gu v roli profesora a Han Hye-jin jako začínající policistka mě upoutali natolik, že jsem se nechala vtáhnout a posléze i vcucnout do příběhu o unesené dceři a vrahovi, který vydírá.. Závěr byl hodně silný kafe, dost to se mnou zacloumalo a jedním dechem dodávám, že mi bylo nesmírně líto všech zúčastněných... ()

Rybizek

Touha po pomstě dohnaná k dokonalosti. Dávný čin, který dost brutálně rozhodl o životě/smrti jedné mladé dívky. Konec opět překvapivý a brutální, jak se na Jižní Koreu sluší a patří. Za mě 82%. ()

Tyckin

Tak tomu říkám poctivé, napínavé a dobře zahrané kriminální drama po jehož dokoukání vám bude asi těžko u srdce, nic pro slabší povahy a odpůrce pitev :-) Na plný počet sice ještě malinko chybí, ale ve své podstatě tu nepostrádám nic zásadního - snad až na jednu dost průhlednou záležitost. 86% ()

C0r0ner

Uf, no kurva. Strašná škoda pomalého rozjezdu, protože od půlky to chytí pořádné tempo a ten konec... No, moc "lepších" konců jsem neviděl a to už jsem pár filmů zhlédl. Rákosníci si opět dali záležet na scénáři a je to znát, protože děj je neokoukaný, inovativní, napínavý a drsný. Tedy přesně takový jak ho mám rád. 85% ()

forsythia

Bolestivý film. Ti Korejci se umí dobře mstít. Nebýt toho kreténka poldy, co mě nebavil a lezl mi na nervy, mohlo to být ještě lepší. Závěr ovšem špičkový, rozhodně nezklamal. To vůbec nevadí, že to bylo předvídatelné. Ono to bylo předvídatelné v principu, ne v podrobnostech. A právě ty podrobnosti měly největší šmrnc. ()

Ketchi

Celou dobu jsem si myslel, že jde jen o lehce nadprůměrnou kriminálku, ale po finálním WTF momentu a konci filmu musím dát za plné kule! ()

Cedr

Solidní krimi thriller, kterému do "Oldboy-ovské" velikosti chybí jen velmi málo. Zápletka a její rozuzlení patří rozhodně k těm lepším v celém žánru a to bez ohledu na zemi původu. Mírné přitažení za vlasy v rámci uvěřitelnosti je snadné odpustit, co se mi tráví hůře je, že ono závěrečné rozuzlení šlo prodat ještě o něco lépe. Poslední výtkou by mohl být poněkud nešťastný filtr, ale vzhledem ke skvělým hereckým výkonům a napínavému příběhu jde jen o drobný detail. 4 a půl hvězdy. ()

Sonnik

Bomba! Jižni Korea je pro mě ráj thrillerových detektivních žánrovek. Celou dobu jsem byl spokojen, prostě klasický nadstandartní, skvěle natočený krimi/thriller, ale posledních cca 15min je opravdu silných. Musím dát plný počet, protože inenzita závěru pro mě byla opravdu nesmírná. Někomu to možná dojde v průběhu, mně se to nestalo a jsem tomu rád. "Bolí to, že?" ()

Sfinkter

Na jihokorejskou produkci příliš teatrální a zbytečně komplikované, v určitých pasážích naopak infantilně dovysvětlované. Stále nad průměrem evropských thrillerů, ale daleko pod laťkou toho nejlepšího z Jižní Korey, a to jen například za rok 2010. ()

Redi

Zpočátku až průměrné krimi pomalu se vlečící... díky zbytečně přesvětleným scénám až s atmosférou jak z romantického filmu, jako v jarních zaláskovaných časech (Poté, co jsem tenhle snímek objevil v oblíbených vedle I Saw the Devil, jsem si říkal, kde nastala chyba). Jenže tím se jen rozvíjí něco, něco co začíná houstnout, z čehož asi nebude až taková nezáživná a nepromyšlená idylka bez atmosféry, jak by se zprvu zdálo - a máme tu nadprůměrný temnější krimi-thriller, který nakonec dospěje až do temnoty samotné, do kulervoucího, čistě thrillerového, promyšleného závěru, který mění úplně celý počáteční pohled na film. 75% ()

ghatos

Jak to jen přesně vyjádřit. Asiaté mají svůj styl a poetiku. Málokdy se stane, aby něco vyloženě zklamalo, pokud se to týká etických otázek. Zdejší rozehraná partie není příliš dynamická, spíše trošku klame tělem a některé záležitosti se dají dopředu normálně odhadnout. Finální fáze s vyvrcholením vyloženě nešokuje. Hlavně se snaží vyvolat silný emocionální dojem. Tragický sled událostí ukazuje bezmoc, mstu a nenávist. Nevím, jestli vše ve scénáři sedí až tak dokonale, ale některé věci jsem, co se týče samotného plánu msty nepochopil. Rozumím nadšeným reakcím, je však z druhé strany třeba vidět i 90 minut nevýrazné omáčky a silně převařené (neoriginální) ingredience v ní. 68%. ()

DavidS.

...Až do posledního okvětního lístku...Protože právě poslední třetina film vytahuje z průměru a teprve zpětně dává předchozím scénám, nad nimiž jsem hořekoval, smysl i logiku...Napsat cokoliv dalšího by znamenalo spoilerovat... ()

Torako.chan

Nebylo to vůbec špatné, až na malé nesrovnalosti. Každopádně Bílé Maso(Chugyeogja) bylo dle mého názoru o něco málo lepší. I tak, si myslím, že to stojí za zhlédnutí. ;) ()

krusty2

Tak toto je majstrovske dielo.Jasne ze sa to niekomu moze na niečo podobať,ale paci sa mi ze to začína ako obyčajná kriminálka bez neakych nápadov a postupne zistujeme ,ze v tom bude niečo viac.Vôbec ma neprekvapí ak toto vezmú hosi s Hollywoodu a urobia re-make.Pre mna zatial jeden z najlepších filmov tohoto roku a spolu zo skvelým Hello Murderer zatial naj filmy roku z Ázie. ()

Strike

Jsem celkem zklamaný. Slyšel jsem a četl jsem o drsném, a napínavém thrilleru. Bohužel jsem ale viděl pouze thriller, který, krom posledních cca 10 minut ala Se7en, je absolutně bez atmosféry a napětí. Krom již zmíněného závěru zde snad není ani jedna scéna, kde by byl nějaké větší emoce nebo hutnou atmosféru. Když se k tomu připočte několik logických děr a ne moc přesvědčiví herci, tak nemůžu hodnotit nějak vysoko. Je sice možné, že kdybych neviděl nějaké asijské filmy s podobnou tematikou tak bych šel výš. Takhle je to ale jen 6/10. Oproti I saw a devil je tento film opravdu pohodovou záležitostí. ()

warrenur

Fuuu ... hutna atmosfera, deprimujuce temne zakutia mysle, pocity bezmoci a na zaver "dorazackovy" hak ma na cas spolahlivo rozhodili..... Prave tento druh zanru je jednou zo silnych stranok korejskeho filmu. Vacsinu hlavnych predstavitelov som mal tusim uz tu moznost v zhliadnut a ich vykon ani tento-krat nesklamal. Plneho poctu som sa napriek tomu neochotne zdrzal, pretoze mi trochu vadila dlhsia stopaz, pre mna sem-tam predvidatelny dej a par drobnych dejovych nelogicnosti. Napriek tomu, vynikajuci temny thriller pre otrlejsie povahy. Radim rozmysliet si, ci ho sledovat este v spolocnosti blizkej osoby. Ako aj niekolko Vami spominanych filmov, utoci i tento dost neprijemne na psychiku citliveho a vnimaveho divaka, nuz a to lahkemu spanku neprospieva. ()

Helldo

Vengeance kolekce Jížní Koreje vítá nový přírůstek. Ten sice v detailech není toliko důmyslný jako např. Chan-wook Parkova trilogie, ale jež za svými druhy v intetenzitě ani nedostatku ostychu určitě nezaostává. Jedná se o snímek, jehož rozuzlení je natolik působivé, že i jen kvůli němu by stálo za to, jej vidět, přesto nebojte... No Mercy vás ani ve svém průběhu nudit nebude. ()