Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

cross

Všeobecně velmi příjemný a povedený film, který jde netradiční pseudo-romantickou cestou společně s filmy jako je třeba The Last Kiss. Super soundtrack, střihové vychytávky i celkové režisérské pojetí je to, co vám po sledování navodí pocit filmově rozhodně nepromarněných 90ti minut... Pro mě opravdové překvapení, a to i na hereckém poli - Levitt je prostě sympaťák, kterému to před kamerou jednoduše jde samo od sebe.... ()

Gurtha

Plánovaný večer u "běžné romantické komedie" se záhy rozplynul v naprosté blaženosti a radosti z příběhu. "Příběh o lásce" jakých jsou tisíce se vymyká tomuto běžnému označení a dává mu nový význam (při jakém jiném filmu si musíte pro pochopení děje vytvořit časovou osu?). Vinu na tom mají drobné úkazy, kterým se říká geniální myšlenky, jsou rozsypány po celém filmovém pásu (běžné minuty tak naplňují magickým kouzlem aniž by z nebe pršely květy) a vrcholý zcela skromě v poslední větě filmu. PS: Měli byste vědět, že navzdory prvním minutám se nejedná o remake Amelie z Montmartru. ()

Kurikmoon

Keď to strávim...dopíšem i komentár. Ešte pred minútkou to boli 4*, ale teraz viem, že 5* ostane. Určite...--- Pre mňa rozhodne originálny film o láske. Veľmi dobrá hudba. Veľmi zaujímavé spracovanie- formou, dni neidúcich v časovej súslednosti. Obaja hlavný predstavitelia to krásne ťahajú. Nikoho iného tam ani netreba. A ten pocit po filme. Úžas. Najprv som bol rozčarovaný .A potom... Skrátka uvedomenie, ľútosť, veľké UFFF a následné Waw. Myslím, že takmer každý z nás ten Levittov pocit zažil. Avšak nie každý to tak pochopil,zobral. Každý skrátka miluje inak (viac nerozvediem, nerád by som pokazil film). Bežte si to pozrieť. Ja sa k 500 dňom so Summer rozhodne vrátim. ()

PollyJean

film perlivý a opojný jako sklenka šampaňského, jenže žel taky stejně rychle vyprchá. Celkem banální milostný příběh režisér ozvláštnil spoustou dobrých a originálních nápadů (neustálé přesuny v čase nutí diváka přemýšlet a být ve střehu), škoda jen že "podzimem" tak trošku zabil hlavní myšlenku filmu. ()

jolanek

Tento film som zacala pozerat s malym ocakavanim. Ale potom som ostala ohromena, taku dobru romanticku komediu som este nevidela. Ziadne trapne americke klise s predvidatelnym happy endom. Je to film ,ktory sa nesnazi byt za kazdu cenu vtipny ale i napriek tomu je. Tak dobre som sa dlho nezabavala. Film plny krasnych scen ako expectations vs. reality, nakupovia v Ikei a tancujuci Joseph. rozhodne sa tento film oplati pozriet- a nie len raz ... ()

MI-380

Kolikrát bychom potřebovali 500 dní, než bychom našli partnera na absolutně stejné vlně, dokonale synchronizovaného? Třikrát, desetkrát, stokrát, nebo by nestačilo ani nekonečno? Obyčejné, milé a při tom formálně originální, výborný soundtrack s příjemnou Quelqu'un M'a Dit, kterou zpívá Carla Bruni-Sarkozy. 75%. ()

Guzo

Obecně nemám ve filmech rád časové přeskoky a i tady mi dost vadily (a ano, chápu, že i těmi je 500 DoS zvláštní oproti jiným romantickým filmům). A bohužel jsem měl celou dobu pocit, jako by filmu chyběla nějaká skutečná upřímnost, vypadalo to spíš tak, že se tvůrčí tým rozhodl "natočíme originální romantiku" a začal pracovat. I tak se jsem se ale vůbec nenudil a dodíval se s chutí, jen mi přibyl další záznam k pro mě obecně nadhodnoceným snímkům. ()

Vironey

Neskutečná nuda, nesympatičtí herci. Proč tam byl proboha ten vypravěč? Že by útok módní vlny "How I Met Your Mother"? Nepodezírám tvůrce z úmyslné parodie, ale ta analogie byla vážně do očí bijící. Nechronologické vyprávění mi tentokrát nepřišlo nijak ozvláštňující, či dokonce odrážející cosi v myslích oných dotyčných, nýbrž otravné a zdlouhavé. Nicméně ano, byla to celkem realistická sonda do života dvou jedinců a jejich "vztahu", budiž tedy uznán slabší průměr, víš ale nepůjdu, anžto ta přemoudřelá holčička mě tam pěkně srala. ()

R1CH1E

Někdy mě fascinuje zařezení filmů do kategorií.. Třeba tady našich 500 dní se Summer. Úžasné milé drama o první lásce, které není plné klišé ani ohraných dějových zvratů, ale taky absolutně neplní nálepku komedie, která je tu dokonce psaná na prvním místě. No co, i přesto jsem si na filmu pochutnal a to se počítá. ()

J-o-k-e-r

Hezky zpracovaná romantická komedie. Sympatičtí hlavní hrdinové, povedená hudba a zřejmě realistický pohled na složitosti v lásce z pohledu mladého muže. Každý kluk se určitě vžil do role J. Gordona-Levitta a nesmyslně kroutil hlavou nad tím, co ty ženy dokáží způsobit....ale jak se říká: Lásce neporučíš! ()

Ichabod

Ve všech aspektech dokonale dotažený film, který každou scénou přesvědčivě podává vývoj vztahu. Gordon-Levitt i Deschanel jsou fantastičtí přesto mne jen mrzí, že tady sladká Zooey není to pravou, pak by ale film nebyl natolik unikátním. ()

Kosmik 1

Pro mě mírně podprůměrná romantická komedie. Nevím, čím tenhle film tolik vyniká. Mě Zooey přišla strašně nesympatická a nijak jsem si ji ani nedokázal oblíbit a popravdě mi byla spíše hodně nepříjemná. Celý film jsem tudíž musel protrpět, jelikož se v něm objevuje dost často :-D (pochopitelně). Ale co se dá dělat, holt ani "trhák" všem sednout nemusí. :) Pro mě to byla nuda, bohužel. Možná by to celé bylo jinak, kdyby tam pro mě byla fajn sympatická herečka. Proto nepíšu, že je film nadhodnocený, jen mi prostě nesedl, to je vše. 45% ()

Zagi20

Love story jednadvacátého století. Neobvykle odvyprávěný ale hlavně skvěle napsaný příběh o lásce. Jen tak z dlouhé chvíle se na kouknu, říkám si. Pak zjistím, že chemie mezi Summer a Tomem na mě sálá skrz monitor a nedovoluje mi se jen na sekundu odtrhnout. Film neustále střídá dávky optimizmu a pohody s výjevy zkroušeného Toma, bezmoci a beznaděje. Připadal sem si jako na houpačce. Mám rád filmy co ve mě dokážou vyvolat emoce. Super zážitek, 500 days of Summer budu mít dlouho v hlavě. Zároveň je to film s jedením z nejlepších soundtracků vůbec. ()

Mr.KarlAdler

Tak tohle nechápu. Prvoplánové, narafičené, nudné, nesympatické. Chvíli je to How I Met Your Mother, chvíli High School Musical, pak se to pro změnu chová jako laciné céčkové komedie. Není to o lásce? To jen díky těm pár sekundovým prostřihům do dob, kdy to s Josephem šlo z kopce. Jeho (ani jméno si nepamatuju) kamarádi jsou jak vystřižení z Eurotripu a jakýchsi prciček (ke všemu úplně nevtipní). Jo, oceňuji, že takový průběh "vztahu nevztahu" je možný a víc než natvrdo to člověk pocítí, ani neví kdy. Taky uznávám, že se scény a reálné dění v nich postupně emočně odhalovaly, než nakonec ukázaly své pravé vyznění (Ano, každý zamilovaný si to maluje hezčí). Ani s očima Zooey Deschanel to ale dohromady nemůže dát víc než dvě hvězdičky, na to jsem až moc trpěl (třeba i při znění těch příšerných rádiovek - až na Simona s Gurfankelem). ()

mkubalikova

Tak jsem o tom popřemýšlela a přihazuji hvězdičku. Kolegové komentátoři kritizovali ten konec, tedy poslední dva dny. Já jsem za něj opravdu ráda, protože jsem vlastně hrozně romantická, a i když rozumím Summer, tak ve skrytu duše doufám v Tomovu představu lásky. Krásný, skutečný film. Joe Gordon-Levitt je skvělý, prostě skvělý... 90% ()

vyfuk

500 dní se Summer je hodně zajímavý film. Taková drama romantika kde se často zasmějete, ale nic extra to není. S příběhem jsem tak trochu ztotožnil, protože mi příběh docela silně připomínal i to co už jsem i já zažil. Ale bylo jedno z nejlepších období mého života. Film přetéká romantikou zakomplexovaností, náhodami, štěstím a neštěstím. Trochu mi to připomínalo Charlieho malá tajemství, ale Charlie byl otevřenější a vstřícnější. Moretz byla opět takový opěrný bod celého filmu :-). Celkově film ušel a asi nebylo ztrátou času se na něj podívat, ale nic vyjímečného z básníka nevzešlo. ()

Henk123

Jsem asi jeden z mála když řeknu, že jsem v tom nic moc necítil. Příjemný film to každopádně je a zaručeně žádoucí je konec, jenž jde mimo linie očekávání z již předešlých filmů podobného žánru. Takže tak. ()

Myrreczech

Moc hezký a na americkou tvorbu poněkud neobvyklý romanťák, s (aspoň pro mě) překvapivě sympatickým Josephem a jako vždy krásnou Zooey, který rozesmutní, pobaví i zahřeje u srdce. "But truthfully, Robyn is better than the girl of my dreams. She’s real.” ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)