Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Giordi

První část není špatná a vynadá vše dost nadějně. Samotný začátek ale vyvolá pochybnosti nad tím, co se vlastně bude v seriálu dít. Dlouhou dobu to není úplně jasné. Vše se definitivně vyjasní až v druhé polovině filmu, která je však velmi hloupá a balancuje na hraně béčkové komedie. Nechci psát spoilery, ale dovolil bych si říct, že závěr celkovej dojem z filmu opravdu dost kazí. ()

90125 odpad!

Horor to nie je určite. Komédia, alebo thriller tiež nie. Teda nieže by bolo žanrové škatulkovanie nejak dôležité. Toto je skrátka len veľmi nepodarená, slabomyselná čokolvek. Sigourney, nehnevám sa na teba. 20 % ()

lepinla792

Asi takto. Prvních 30 minut jsem to viděl na 4 hvězdičky (originální, celkem vtipné). Pak 3 a myslel jsem, že to vydrží. Už zde byly prostřihy do jiné dimenze rušivé, originalita postupně mizela protože bláznovin už bylo dost. Zhruba posledních 25 minut to byla sračka o ničem a jen ze zvědavosti jsem to dotrpěl. Splašky všeho možného, jen to tam všechno narvat a otázka je proč? ()

Erestarchos

Popravdě, nechápu lidi, kteří dávají tomuto filmu dokonce i čtyři hvězdičky. Horrorový to moc není, vtipný taky ne a mystiky tam není ani za mák. Podle mě toto zcela zbytečný film, který spíš nedoporučuji. ()

Popo

Ani neviem, ako mám ohodnotiť tento film :D Ono to bola strašná magorina a zároveň nový, výborný, ale zato riadne retardovaný horrorový subžáner :) Síce od prvej scény som tušil očom film bude, ale dostatočne na každom kroku prekvapoval. A výťahové scény a záver? No to už bolo fakt veľa, ale popravde - bola to zaujímavá jazda :) ()

Gedik odpad!

Když čtu komentáře, tak jsem buď viděl jiný film nebo jsem ho nepochopil. Za mě nejhorší film, co jsem viděl. Totální slátanina a příběh, který by nevymyslel ani sjetý bezdomovec. Místy to bylo tak trapný, až mě to uráželo. Za mě ODPAD. ()

DanielW94cz

Poslední dobou mám pocit,že v každém filmu co si vyberu nikdo nepřežije. Velmi dobře udělané,a jistě také velice originální. Byl jsem velice spokojený,a vřele můžu jen doporučit. ()

Mirssix

Komentáre tú už vystihujú celý film, čiže sa k tomu nemusím nijako z´dlhavo vyjadrovať, v každom prípade pre mna nuda , strašná nuda : nezmyselné preskoky z jednej časti do druhej akoby som pozeral šmolkou a tu zrazu hľa zlatovláska, ani hlava ani peta. ()

Davule

Bwahaha! To, co se ze začátku tvářilo jako trapný tuctový vyvražďovací horor, se v druhé půlce změní na něco hodně nečekaného. Milé překvapení! ()

bohyyy

Pokud máte čirou náhodou něco jako život a ještě jste to neviděli, tak si udělejte laskavost a nesledujte trailery, nic si o tom nečtěte, ani nezjišťujte, prostě si to co nejrychleji pusťte. Nebudete litovat. _________ Aneb proč máme tak rádi krveprolití a milujeme, když naši hrdinové trpí. Zajímavé zamyšlení nad současným stavem hororu, uvědomělé, inteligentní, zábavné a našlapané popkulturními odkazy pro fanoušky žánru. ()

pichta

To čo bolo?? Ale pačilo sa mi, že to neskončilo dobre :) Konečne bol svet zničený a nie po americku zachránený, pekne všetko do sračiek...:) Efekty dobre. Herci dobrí, herečky ešte lepšie a dej? No da sa a obsah? WTF? Zabavil som sa ked pustili príšerky von a tie sa kŕmili. Predsa bolo niečo americké - hrdinovia viacmenej prežili. KRátku chvíľu mi to pripomínalo Kocku ()

Smashed

Nejprve se mi to docela líbilo. Pak přišla scéna, kde jsou v chatě a přes zrcadlo je vidět do druhého pokoje (nebo tak nějak..). V ten moment jsem si vzpomněla, že už jsem to viděla. Ale úplně jsem zapomněla jak to skončí. No nic. Nedokoukala jsem to, snad jindy :-D ()

CheeseFigure

Mám rád horory, slashery a zabávam sa na klišé stupídnych situáciách, ktoré takéto dielka väčšinou sprevádzajú (prežije len panna, rozdeľovanie skupiny, všetky únikové cesty sú buď zasypané alebo inač znefunkčnené). A preto som si Chatu v horách, ktorá na tieto stupídne situácie poukazuje a ,,logicky´´ ich vysvetľuje, náramne užil. Len škoda tej krátkosti. Podľa mňa mohli viac rozvinúť ten, nazvime to, súboj o prežitie medzi tímy piatimi teenagermy a tou mŕtvou, sadistickou zombie rodinou, aby sme sa aspoň trošku cítili ako v ,,klasickom slashery/horore´´. Potom by ten koniec vysvetľujúci fungovanie hororov viac zapôsobil. ()

Vlkodlak13

Dvěma slovy - novátorský přístup.. Jasně, jsou tam nechutnosti, který moc nemusím (naštěstí jich tam ale není tolik jako v jiných filmech, kdy je vidět úplně všechno a do pořádnýho detailu) a opět tu zneužily vlkodlaka, který jednak nevypadá jak by měl a navíc ze kterého udělali zase zabijáka, ale tu jednu hvězdu jim nesundám, závěr měl vážně zajímavou myšlenku, jen by to chtělo delší konec, aby bylo vidět co se stane.. Začátek a části filmu opravdu nemají chybu, v jedné chvíli jsem si to musel zastavit a podívat se sem, jestli to není i komedie (nehledě na začátek s blondýnou, značně připomínající Kruh nebo jeho parodii Scary Movie 3), protože hlášky typu "Tahle věc asi nebude znát kreditku? -Myslím, že to nezná ani peníze..-", "Bože, co je to tam..tam, tamhle..bože to vypadá..jako má..holka", "Nevidíš co nechceš vidět..loutkáři.. -Loutkáři?- Louskáček? My máme ořechy?" mě vážně dostaly a to nemluvím o prvním setkání notorického zhulence (který mi tam dost seděl), objevení "výslechové" místnosti a nutkání se koukat na ty v druhé místnosti a několik dalších.. Celkem nevhodný ikdyž nutný záběr na ty v "zákulisí", jak trsají na hudbu, mě celkem překvapil a říkal jsem si, že to spíš vypadá na záběry po filmu co se nepovedly.. Zarazil mě třeba ten záběr ve skalách s tím ptákem, že byla tak velká náhoda, že to zrovna nikdo neviděl.. Co kdyby to někdo z nich zahlídl? Jasně, pak by se ten film mohl ubírat jiným směrem..ale konec by to mohlo mít stejný. Furt jsem si říkal čím jsou mi ty postavy tak známé a on to bude asi "Scooby-Doo".. Spíš jsem si říkal, proč se nedívají na ty věci jinak, tady vypadají jako kdyby nikdy neviděli žádný horor - proč musí číst ty latinský texty, když se jim to nepozdává, proč třeba neprozkoumají filmový pásky, proč před skokem, který by zvládl neprozkoumají prostor, když je to tak nápadně lehký..jo no, pár nedokonalostí to má. Hlavně jsem nechápal, kdo může hrát tak zvrácenou hru - zabíjet lidi a ještě na to koukat..na konci to ale bylo vysvětleno. Tam jsem si fakt říkal, nechte to být, co když si to ti ze "zákulisí" vysvětlují špatně a neznamená to to, co si myslí..co když je to jinak - a tvůrci by mohli udělat jiný závěr. Co se hudby týká, tak ta byla dobře situovaná, v některých částech až parodicky (jako ve scéně s klaunem). Na úplném konci mi hudba připomínala melodii z Kruhu. Co mě tu vážně vadilo byli ti nemrví (zombie), těch už mám plný zuby, tady mohli právě dát prostor něčemu jinému, protože zrovna toto je teď všude a pak mě ještě naštvali s tím vlkodlakem.. ----- Jako, pokud máte rádi horory a přetrpíte trochu nechutností, které vyrovná vtipnost, tak je to film pro vás. Navíc tu jsou skoro všechny filmové příšery na jednom místě (i když nejdou vzájemně proti sobě - což v upoutávce působilo jako, kdyby tento film byl tzv. béčko). Humor i hororové napětí tu je, takže doporučuji. ()

leonskennedy

Trošku jinak natočená parta mladejch někde na samotě.Jinak ale nic moc nového.Ale za Sigourney Weaver a super posledních 20minut 3 * ()

Martin.Proko

Na úvod je to komediální horor a parodie.. ... rozhodně né thriller.... ...film je dobře natočený. scény , ozvučení výprava triky . Velice dobře provedené... ...co je horší že scénář připálil start. Film měl potencionálně se stát přemožitelem fekální Scarymovie , nebo se stát aspoň jeho indie protipólem.... ...Bohužel scénář se v průběhu filmu rozletí na všechny strany. Nedrží nějakou jasnou dějovou linii. Takže ikdyž film přetéká narážkami a odkazy na různé horrory a scifi nepůsobí to soudržným dojmem. Poslední třetina se zvrhne v jakou si bujnou, ikdyz profi, fanfiction . Nebo wrestlingové battleroyale... ...konec působí dost uspěchaně ve stylu "máme už jen xx xxx$ tak vymyslete jak to skončit"... ...film rozhodně může mít i pokračování , protože míst proto si vybrat tvořil dost... ...a nejlepší je šťastná žába. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)