Reklama

Reklama

Ted a spol.

(seriál)
USA, (2009–2010), 9 h 4 min (Minutáž: 20–21 min)

Tvůrci:

Victor Fresco

Hrají:

Jay Harrington, Portia de Rossi, Andrea Anders, Jonathan Slavin, Malcolm Barrett, Isabella Acres, Rizwan Manji, Maz Jobrani, Geoff Pierson (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Společnost Veridian Dynamics dělá prostě všechno. Ted Crisp je vedoucím výzkumného a vývojového oddělení a svojí práci miluje. Se svým týmem vyrábějí všechno, co po nich chce šéfka Veronica. A proto můžeme slýchat hlášky jako: "Potřebujeme vyzbrojit dýni" ... "Potřebujeme myš, která odolá teplotám do 195 stupňů." Ted se při tom všem ještě snaží zůstat etický, v čemž mu pomáhá dceruška Rose a přitažlivá kolegyně Linda. (Swarley7)

(více)

Recenze (69)

Forsetino 

všechny recenze uživatele

Vydařený seriál, který si nebere servítky vůči chování nadnárodních korporací. Ukazuje nám, jakou hodnotu v nich má zaměstnanec a jaké atributy by měla mít správná šéfka. Samozřejmě všechno ve zdravé nadsázce se sarkastickými poznámkami, které mě osobně sedí. Všechny postavy jsou velmi trefně obsazené a sympatické. Skvěle svou "chladnou" a odměřenou roli Veronicy ztvárňuje Portia de Rossi. Satiru mám rád a tenhle seriál je jí plný, takže jsem se u něj vždy pěkně bavil. Škoda, že končí druhou řadou. Veridian Dynamics - každý den vyrobí něco, co vám usnadní život.... většinou! ()

Biges 

všechny recenze uživatele

Vývoj seriálu je podobný jako řady jiných. Zásoba nejlepšího scenáristického materiálu o životě v nadnárodní korporaci se rychle vyčerpá, načež se přejde k mezilidským milostným vztahům, předvídatelným zápletkám a trapným nevtipnostem. Škoda, kdyby se tvůrci drželi hlavního tématu a to rozvíjeli i třeba za cenu přicházení a odcházení postav, bylo by to lepší. Za vše svědčí, že nakonec zřejmě nejvtipnější postavou seriálu je Dr. Bhamba (Maz Jobrani). ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý si dal za úkol parodovať fungovanie nadnárodných spoločností. Tiež nezabúda na vzťahy nadriadený, podriadený. Ako to už býva, jedna postava vyčnieva. Tu je to jednoznačne šéfka Veronica. No a čo Ted? Tak ten plní funkciu akéhosi diváckeho sprievodcu. Je najmenej výrazný, ale zároveň by to bez neho nefungovalo. Teda taká významne nevýznamná kancelárska krysa. ()

branchillon 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem neviděla celou první sérii, ale z původně tří hvězdiček, které jsem měla na mysli, když jsem na to začla koukat, se to postupem času zvedlo na čtyři. Má to švih, blondýnka milující Teda je sympaticky lehce zoufalá, ne úplně pracovitá, trochu nevyrovnaná, přijatelně otravná postava a celkově velmi uvěřitelná a milá. Veronika je v podstatě stejná postava dané herečky jako v Ally McBealové, ale do seriálu dobře zapadá a zatím neměla výrazně slabší díl. Úplně nejvíc se mi zatím líbil díl s čidly, které neregistrují pracovníky tmavé pleti (uvíznutí v laboratoři, ve výtahu...) a řešením, že za každým černochem bude tedy chodit jeden běloch... a další problémy, které se v prostředí politické korektnosti, z této situace vyvnuly. Ted je trochu suchar, ale občas frajer a o svém sucharství ví, což je vždy sympatické. Velmi sympatické je rovněž strefování se do typických pr prezentací velkých společností a jejich fungování. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Proč jsou nám odpírány skutečně kvalitní seriály, a jsme ze strany našich televizních stanic zásobováni podobnými produkty jako je tento, to je mi Teda záhadou hodnou kreativního intelektu někdejšího Ředitele doktora Železného nebo současného Ředitele Zeměkoule, profesora Klause. V čem je problém? V tom, že Teda nemůžete mít rádi. To Dextera nebo House taky ne, ale ti jsou originální, a jejich postavám můžete věřit, že "to s vámi myslí upřímně". Ted nikoliv, a jeho banda se do praktik korporátního zmrdismu strefuje jen tak naoko, asi jako když se v TRONovi pár minut vedou řeči o tom, jak jsou ty velké softwarové společnosti VV (vyčůrané a vydřidušské). Ted a spol. představují ryzí průměr mezi komediálními seriály, a jako takový není nijak zvlášť vtipný ani originální. Z lidských úchylek si dělá daleko lépe srandu David E. Kelley, což mě přivádí k myšlence, že ačkoliv je Portia de Rossi stále hodna pomazlení, její za každou cenu cynická a chladná ředitelka je nesnesitelná právě tak jak tomu není u Gregoryho House. Dva tři díly zkrátka stačí, a jak tu kdosi poznamenal, "Lennyho" (jeden z dvojice vědců v úlohách podobných Lennymu a Carlovi ze Simpsonů) ječení není vtipné už ani podruhé. Diváci se se mnou sice v mém příkrém odsudku neshodli, ale nakonec se dvě série - a to ještě podle moderního vzoru jen třináctidílné - ukázaly jako maximum, co se dalo z téhle hroudy vytěžit. Pokud bych se nechal opít tím atakem na amorálnost byznysu, byl bych ochoten jít na 60%. Tak dejme tomu... ()

Galerie (131)

Reklama

Reklama