Mary a Max

Respex

Jednoznačně jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem viděl. Geniální fůze techniky, hudby a scénáře. Jednoznačně za 5*. ()

zberatel

Zivot byva nevyspytatelny a dokaze spojit na prvy pohlad nespoijtelne ako to urobil Elliot. Podivuhodne priatelstvo dvoch osamelych dusi Mary a Maxa zabalene do animacie cez ktoru ked sa nedostanete nemozte vnimat pribeh, ktory je ako uz pisali predomnou vtipny, smutny, realisticky... plny cierneho a morbidneho humoru ktoremu neodolate. ()

dessa

Taková roztomilá plastelínová blbinka o tom, že: "Bůh nám dal příbuzné, přátele si naštěstí můžeme vybrat sami". Líbí se mi Mattyho výraz melancholická tragikomedie - a taky se u mě dostavil "onen fajn pocit, který dlouho nedokážete dostat z hlavy a marně pro něj hledáte slova". ()

LuckyDuckie

Aspergerův syndrom pro začátečníky. Přátelství pro pokročilé. Humor říznutej ironií a sarkasmem pro experty. Každý v tom asi vidí něco jiného, nicméně pro mě je Max tlustým plastelínovým hrdinou. Je v tom tolik moudra, že by se za to nemusel stydět ani študovanej odborník na lidský vztahy. Plný počet hvězd! ()

Valkyria

Tak tohle je opravdu velice netradiční film... A to každým coulem! Příběh je zajímavý, animace krásné a také velmi nevšední... Vše je zahaleno do takového depresivního pochmurného hávu... Na konec smutný konec... Pak Adam Elliot nám ukázal, že v Austrálii umí dělat pěkné a zajímavé animáče! ()

hero_bk

Nesedělo mi celkově dospělácké vyznění filmu s dětským vyprávěcím stylem. Ten kontrast byl prostě nevhodný. Jinak se jednalo o poměrně zajímavý film s několika poměrně vtipnými momenty a méně zajímavými vážnými myšlenkami a do očí bijících nelogických a přehnaných reakcí... ()

Mira90

Nevšední animovaný film. Zvláště v dnešní době, kdy je vše barevné a barevnější, vypadá jako návštěva z let minulých. Příběh taky není zrovna standartní, zvláště s ohledem na životní konce postav. Na druhou stranu je to příběh velmi lidský, který názorně ukazuje, že ne všichni a všechno je ideální. ()

Jacques-ds

Zajímavý příběh dvou odlišných lidí, které spojuje jejich samota. Emocionálně velmi silný film a tuto stránku filmu podtrhuje i výborná "depresivní" animace, která z filmu dělá umělecké dílo. Hlavní postavy jsou sympatické a krásně "ztracené" ve svých životech. Jedinou chybou filmu je před koncem slabších 15 minut, které film zbytečně natahují. Doporučuji všem divným a citlivým lidem! ()

Rudyamon

Na pohádku / film, nebo co to bylo, jsem se díval dvakrát. Poprvé jsem se nekonečně nudil, zaspal jsem a pak jsem to vypnul. Druhý pokus dopadl kapku líp, aspoň v tom smyslu, že jsem se dodíval, ač spíš se hodí napsat, že jsem dotrpěl. Na film, který (aspoň ve chvíli, kdy komentuji) je v oblíbenosti na 241 místě, mi to přišlo hodně, hodně slabé, nepochopitelné a prakticky o ničem. Měl bych se stydět, spousta komentářů se rozplývá krásou a kdoví čím ještě, ale nemůžu si pomoct. Jistě, že filmu byli zajímavá místa (televize bez zvuku a další bez obrazu, nebo když Max psal a hudba ho skvěle doprovázela), ale bylo jich fakt málo. Spíš než radost, jsem cítil brutální depresi. Hudba byla docela příjemná, ale děj a animace ... Vypnul jsem, otřásl se a snažil se zapomenout. Mám pocit, že dát 2 hvězdičky - 30% je hodně nadhodnocené, ale aspoň ta muzika trošku zaujala ... Ale věřte, nikdy víc! ()

Smerfetka88

Naprosto nepokrytecky se musím přiznat, že ty 4* jsem nedala kvůli tomu, že bych se ve filmu našla, nebo že bych přesně věděla, jak se hlavní hrdinové cítí, jak je zde často zmíněno. Nejsem čokoholik, nejsem obézní, nemám psychickou poruchu, nemám nutkání za každou cenu si hledat kamarády a naštěstí mi partner neutekl s pasákem ovcí. Vnímala jsem film spíše jako něco geniálně jednoduše zpracovaného a zároveň plného vynikajících detailů, samozřejmě nesmím opomenout skvělé hlášky - "chtěla bych mít taky kamaráda, který by mě obskakával", "není nic lepšího, než vůně zmoklého kohouta" a další. Moc se mi líbilo zpracování Maryiny rodiny (i když matku bych tipovala na šlapku za zenitem), popis Maxova kocoura, osud souseda za války...je to plné výborných momentů, detailů a jako takové jsem to vnímala já. ()

danny_21

Originální, sentimentální počin, který nastavuje plastelínové zrcadlo realitě všedního lidského života - 70 %. ()

Doski

Nevěřím svým očím. Jsem poplematený (confuzzled). Svérázná, přímá, dobře pocity popisující, vtipná a satirická komedie a animák, který si vůbec nebere servítky a to je na něm to krásné. Skvělé jak někdo dokáže zachytit některé pocity, které cítí jistě každý z nás (aspoň nějaké). ''Bradavice si nevybíráme, patří k nám. Musíme s nimi žít. Zato přátele si vybrat můžeme.'' 86% ()

AddieWilimes

Náhodně objevený film, který mi ve „filmotéce" velmi chyběl. Unikát svého druhu i pro to, kolik podob může přátelství mít. Úsměvné (a často komické) zachycení života, což mi došlo až na samém konci, možná pro závěrečnou„ironii osudu"... ()