Trosečník

(pořad)
Reality-TV
Česko, 2006, 14x54 min

Soutěž TV PRIMA s moderátorem Markem Vašutem. Šestnáct odvážných trosečníků svádí boj se sebou, svými protihráči a s přírodou celý jeden měsíc na opuštěném ostrově. Tato reality show se natáčela 50 km od Panamy v souostroví v Tichém oceánu. Ostrovy jsou obydleny divokými zvířaty a spoustou druhů hmyzu. Prostředí je velkým testem pro psychické a fyzické možnosti soutěžících. Výherce získá 5 000 000 Kč. (duklak2)

agent_barton odpad!

Tak tento počin evidentně televizi Prima nevyšel podle představ (upoutávky před začátkem vysílání byly asi tím nejlepším co tato verze mohla nabídnout). A dokonce se jí i povedlo původní značku znesvětit. Pokud by tuto trapnou parodii na survivora (jinak se to snad ani nedá nazvat) viděli američtí producenti v čele s Jeffem Probstem, nedivil bych se, kdyby na Primu podali žalobu. ()

Deleatur

Mám výhodu, že umím oddělovat naše pořady od těch zahraničních. Samozřejmě, že česká verze Survivora nesnesla srovnání s originálem a Vašut Probstovi nesahal ani po kotníky... ale i tak mě to bavilo. Ve své lacinosti to dokonce působilo civilně, což americký originál čím dál méně. Casting se moc nepovedl, hlavně v mužské části, ale opravdu to byla jen chyba Primy, že byli až na výjimky tak neschopní v soutěžích, v taktice i v obstarávání obživy? Snad v každé sérii původní verze se ztrapní nejméně jeden alfa samec. "Dívčí válka" tam už taky byla. S vítězkou naší verze jsem navíc neměl problém, v Americe by byla typický underdog. Fandil jsem ale Ivetě, té učitelce, co vypadla - a to je u mě největší mínus české verze - po tahání sirek! // 60% ()

heyda

Tenhle typ pořadů mám vyloženě rád. Jak jde o exotiku, je to moje a Marka Vašuta mám taky rád, takže jsem sledoval díl za dílem, ale odstupem času musím říct, že americká verze byla jednoznačně o několik tříd výš. Bohužel nemáme ještě takové prostředky a umění udělat z toho napínavou ´´reality show´´ o přežití. Přesto si to takové podprůměrné hodnocení nezaslouží a vy, co to hážete jen z principu či jakési nenávisti k českým verzím hned do odpadu jste s prominutím tak trochu pokrytci. 5/10 ()

longercz odpad!

Dávám odpad, protože Americký Survivor jednoduše zbožňuji a dal bych nevím co za to, abych se české verze mohl zúčastnit. Tohle je od začátku do konce nehorázně zfušovaná svatokrádež a teď už do toho asi těžko v ČR někdy někdo znovu půjde. Tvůrci mě tak v podstatě o tuto možnost svým idiotismem připravili. A to by nejspíš stačilo, aby se na vzniku pořadu podílel někdo, kdo má úspěšný originál rád, rozumí mu a má ne pět, ale alespoň dvě pohromadě. Pokud si tedy nějaký český výtvor zaslouží nálepku odpad!, je to tohle! ()

Ajinka126

Uznávám, že lidé se v krizových situacích chovají podivně, ale aby jeden tábor schválně vyjedl tomu druhému zásoby jídla, kterých mají oba tábory velmi málo, tak to je podobné spíš tomu zvířecímu chování. A možná to byl záměr, udělat z lidí drahou zvěř.. No ale jinak my ty reality show moc neumíme... netuším, kde je problém ? :) ()

• TV Prima, která pořad vysílala, nebyla schopna zajistit natáčení přes noc, a tak se všichni trosečníci hádali a domlouvali na taktikách právě v noci. Divák se o nich neměl šanci dozvědět. [Zdroj: survivorweb.cz] (mentos.)
  • Natáčení, soutěže a vše ostatní měla v reality show na starosti švédská firma, která zajišťovalá zázemí a potřeby nejen pro Čechy, ale i pro ostatní země, které v té době na ostrovech natáčeli svého Trosečníka. [Zdroj: survivorweb.cz] (mentos.)