Surikaty

• Česko Rodina surikat (více)

Strhujíci dokument provázený hlasem Paula Newmana (Ladislav Běhůnek), je o životě surikat. Stanete se svědky tvrdých lekcí, které tyto pouštní šelmy musí absolvovat a které je učí, jak vůbec přežít na drsných jihoafrických planinách. Filmaři strávili přibližně 6 měsíců pozorováním surikat v jejich přirozeném prostředí, abychom i my mohli nahlédnout do jejich společenství a pochopili alespoň částečně nebezpečné zákony neúprosné pouště Kalahari. (oficiální text distributora)

Gumrice

Sucho, vedro, prach. Strhující a originální dokument, od kterého jsem nemohla odtrhnout oči, natož když je o surikatách, tak komických zvířatech. Dramatická hudba dělala film místy hodně napínavý. Unikátní záběry a úsměvné situace s Kolem dovolují pozorovat skoro životopisný dokument o těchto stvořeních. ()

Pedro Morales

Úžasný dokumentární snímek o životě jedné surikatí rodinky a především jejího člena Kola. Skvělé africké rytmy doprovází velký počet krásných záběrů a to jak na africkou přírodu, tak těch zobrazujících nám život surikat. A některé záběry, které se autorům podařilo natočit, jsou až neuvěřitelné. Příběh ve vás nejspíš dokáže vyvolat více emocí, než většina dneších filmů. Závěr? Jak už se tu psalo, jako z hollywoodu, až na to že zde se nejelo podle scénáře. ()

zradek

Dokumenty o přírodě moc rád nemám, protože je to většinou jen samej sex a zbíjení, ale tohle byla docela sranda. ()

amfetamin

"It’s not easy growing up. It never is for anyone but here in the Kalahari, in the heat and the dust, it’s even harder and Kolo has grown up. He has learned what it is to be a meerkat. He's now old enought to do his duty for the family - to guard, to protect, and to teach the next generation how to survive." Awesome ()

Hapretor

Dosud nejlépe provedený a zábavný dokument, co jsem viděl. Je to dojemné i napínavé, neuvěřitelně natočené - sakra, jak to dokázali??? - viz. had, plazící se v chodbičce za surikatou - skoro horor, a skvěle sestříhané. Koment P. Newmana či dabing je pak vhodný zákusek. Během sledování jsem se ptal sám sebe: "Koukám na dokument či film?" Tato hranice je tady velmi vratká, a proto mě to tak bavilo. A co teprve ti mladší a opravdu mladí diváci? A samotné surikaty jsou doslova k sežrání. Ještě toto: Poprvé v životě jsem viděl "dokumentární" film, který může zcela suverénně konkurovat sebezábavnějšímu animáku. A to jako "malý" divák jsem např. na National Geographic a jemu podobné koukal dost často. ()

Nerd4Dreaming

Krásnej dokument, krásná podívaná. ALE. Dvakrát jsem u toho usnul.. a to se mi u filmů moc často nestává. Takže do plnejch jít nemůžu. ()

Eki

Měl jsem z toho pocit, že dokument si ze surikat dělá tak trochu srandu. Třeba v momentě, kdy si orel triumfálně jednu surikatu odnese k obědu, tak jsem se musel smát. Já si je tedy budu pamatovat jako taková zvířátka, co blbě koukají. ()

VerenaLord

Překrásná zvířátka! A překvapilo mě, jak moc mají obtížný život a jak moc jsou chytrá! Pěkný, zajímavý dokument, v originálně perfektně komentovaný! ()

patushik

Velmi zručně natočený dokument o Surikatech. Poučný, zábavný a dokonce i s příběhem. Začínám mít ty malý potvůrky rád:) ()

Barghest

Ještě se mi nestalo, aby ve mě dokument vyvolal strach, napětí, dojetí, veselí a aby mě zahřál u srdce. Připomnělo mi to Lvího krále. Příroda je nejlepší scénárista. Překrásné. ()

Berty00

Nádherný dokument obohatený o hlas legendy a to Paula Newmana sprevádzajúci nás ťažkým životom týchto malých ale milých stvorení v jednom z najnebezpečnejších oblastí sveta a to Kalahari...Naozaj skvelo vytvorený dokument ()

fordhont

Přestože se jedná o dokument, samotný hlavní příběh byl napsán tvůrci. Trošku to kazí dojem dokumentu, ale dobře se na to dívá. Krásné záběry a tematická hudba. ()