Surikaty

• Česko Rodina surikat (více)

Strhujíci dokument provázený hlasem Paula Newmana (Ladislav Běhůnek), je o životě surikat. Stanete se svědky tvrdých lekcí, které tyto pouštní šelmy musí absolvovat a které je učí, jak vůbec přežít na drsných jihoafrických planinách. Filmaři strávili přibližně 6 měsíců pozorováním surikat v jejich přirozeném prostředí, abychom i my mohli nahlédnout do jejich společenství a pochopili alespoň částečně nebezpečné zákony neúprosné pouště Kalahari. (oficiální text distributora)

Gumrice

Sucho, vedro, prach. Strhující a originální dokument, od kterého jsem nemohla odtrhnout oči, natož když je o surikatách, tak komických zvířatech. Dramatická hudba dělala film místy hodně napínavý. Unikátní záběry a úsměvné situace s Kolem dovolují pozorovat skoro životopisný dokument o těchto stvořeních. ()

Pedro Morales

Úžasný dokumentární snímek o životě jedné surikatí rodinky a především jejího člena Kola. Skvělé africké rytmy doprovází velký počet krásných záběrů a to jak na africkou přírodu, tak těch zobrazujících nám život surikat. A některé záběry, které se autorům podařilo natočit, jsou až neuvěřitelné. Příběh ve vás nejspíš dokáže vyvolat více emocí, než většina dneších filmů. Závěr? Jak už se tu psalo, jako z hollywoodu, až na to že zde se nejelo podle scénáře. ()

zradek

Dokumenty o přírodě moc rád nemám, protože je to většinou jen samej sex a zbíjení, ale tohle byla docela sranda. ()

Hapretor

Dosud nejlépe provedený a zábavný dokument, co jsem viděl. Je to dojemné i napínavé, neuvěřitelně natočené - sakra, jak to dokázali??? - viz. had, plazící se v chodbičce za surikatou - skoro horor, a skvěle sestříhané. Koment P. Newmana či dabing je pak vhodný zákusek. Během sledování jsem se ptal sám sebe: "Koukám na dokument či film?" Tato hranice je tady velmi vratká, a proto mě to tak bavilo. A co teprve ti mladší a opravdu mladí diváci? A samotné surikaty jsou doslova k sežrání. Ještě toto: Poprvé v životě jsem viděl "dokumentární" film, který může zcela suverénně konkurovat sebezábavnějšímu animáku. A to jako "malý" divák jsem např. na National Geographic a jemu podobné koukal dost často. ()

Nerd4Dreaming

Krásnej dokument, krásná podívaná. ALE. Dvakrát jsem u toho usnul.. a to se mi u filmů moc často nestává. Takže do plnejch jít nemůžu. ()

Eki

Měl jsem z toho pocit, že dokument si ze surikat dělá tak trochu srandu. Třeba v momentě, kdy si orel triumfálně jednu surikatu odnese k obědu, tak jsem se musel smát. Já si je tedy budu pamatovat jako taková zvířátka, co blbě koukají. ()

VerenaLord

Překrásná zvířátka! A překvapilo mě, jak moc mají obtížný život a jak moc jsou chytrá! Pěkný, zajímavý dokument, v originálně perfektně komentovaný! ()

patushik

Velmi zručně natočený dokument o Surikatech. Poučný, zábavný a dokonce i s příběhem. Začínám mít ty malý potvůrky rád:) ()

Barghest

Ještě se mi nestalo, aby ve mě dokument vyvolal strach, napětí, dojetí, veselí a aby mě zahřál u srdce. Připomnělo mi to Lvího krále. Příroda je nejlepší scénárista. Překrásné. ()

Berty00

Nádherný dokument obohatený o hlas legendy a to Paula Newmana sprevádzajúci nás ťažkým životom týchto malých ale milých stvorení v jednom z najnebezpečnejších oblastí sveta a to Kalahari...Naozaj skvelo vytvorený dokument ()

fordhont

Přestože se jedná o dokument, samotný hlavní příběh byl napsán tvůrci. Trošku to kazí dojem dokumentu, ale dobře se na to dívá. Krásné záběry a tematická hudba. ()

honzic

Skvělý dokument, skvělé záběry kamery, sice komentář chvílemi není nejdokonalejší, ale vše vynahrazují úžasné záběry z života surikat, kteří zasluhují obdiv. Hodnocení: 80 % ()