O smyslu života

• USA The Answer Man (více)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

st.jim

Hodně jsem přemýšlel, jestli 3 a nebo 4 *... Je to opravdu pěkný a pohodový příběh ze života, trošku romantický a komediální. Moc hezký herecký výkon Jeffa a Lauren zvedal celý film nahoru. Přesto mi tam něco chybělo, nějaká jiskra, všeho trochu víc. Zklamaný jsem byl z takového chladného konce. Hodnotím jako lepší průměr. ()

PaRi

Musím se přidat ke zdejším hodnotitelům, kterým se film velmi líbil. Nás, staré harcovníky po filmových vodách, jen tak něco nedostane. A pokud film udrží moji pozornost po celou dobu, a já si na něj vzpomenu ještě druhý den, pak sedám k těmto stránkám a píši. Jistě, milovníky akčňáků tohle zaujmout nemůže. Musíte mít už nějaký kus života za sebou, aby vás zaujal film o smyslu života. Mne zaujal natolik, že píši hned po shlédnutí. ()

Riddick77

Nějak mě to minulo. Přišlo mi to sice trefně civilní a občas se objevila nějaká ta fajn situace (začátek s pošťákem je super), ale jinak to bylo natahované a o ničem. Lauren "Lorelai" Graham je velmi příjemná a potěšila, na druhou stranu Jeff Daniels mi zrovna nepřišel jako člověk, o kterého "se vyplatí bojovat". Podprůůůůměr 4/10! ()

jasanka

Ne poprvé mě film zklamal kvůli věčnému škatulkování do žánrů. Protože tomuhle tedy "komedie" rozhodně říkat nemůžu. Komedii si představuji naprosto jinak. Kdybych věděla, že jde o drama, pustila bych si Answer Man při jiné náladě, a moje hodnocení mohlo být vyšši (nebo taky ne, to už teď těžko posoudit). ()

Tsuki

Oddechový film na pomezí dvou a tří hvězdiček. Jen ten český název mi přijde trochu moc nadnesený, protože ve skutečnosti se o smyslu života ve filmu nic moc nedozvíme. Jde spíš o propojení osudů několika lidí. Role Jeffa Danielse byla navíc docela zajímavá. Tím to však hasne - bohatě stačilo na jedno podívání. ~(2,6)~ ()