Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

El_Rabbit

Mistr Carpenter se nám po pár letech vrátil ve stylu svých klasických kousků a není to vůbec špatné. Nic originálního, podobný námět už tu byl minimálně jednou mnohem kvalitněji, ale mám Carpenterův rukopis prostě rád a například oproti nedávnému návratu Cravena s My Soul To Take je The Ward naprostej poklad. ()

sona123

Lekačky jak blázen...no to se nevidí. A právě a jen za ně dávám vysoké hodnocení. Pointa nebyla špatná, herecké výkony to teda ale docely zabíjely...i přesto podle mne velmi zdařilý horor, který jsem si užila naplno. ()

Domec

Taky ste si vsimli, ze nejdesivejsi hudba je ta, ktera je urcena detem na spani? Pridejte k tomu pochybny nocni chodby psychiatrie v 60 letech a mate atmosferu, ktera nahani hruzu nejednomu "nebojsovi". Jestli Carpenter ovlada neco dokonale, tak to jsou lekaci sceny. Pokazdy vim, ze tam neco vykoukne, ale stejne se pokazdy leknu. Ano efekt tmavych koutu a prosklenych dveri nikdy neomrzi. Na tomhle filmu mi presto vadilo par veci, jedna z nich byly obcasne vypadky hercu, v tomto pripade herecek hrajicich neprirozene, coz ale davam i za vinu scenaristum, kteri u hlavni postavy napsali par nesmyslnych scen. No, ale celkove to muzu zhodnotit pomerne dobre. Rozhodne patri k lepsich hororum dnesni doby a muzu tedy jen doporucit. ()

Mr.Mick

Mohlo to dopadnúť aj horšie, no lepšie isto nie. Vďaka strašne hlúpemu scenáru ktorý len vykráda, vykráda a vykráda. Pani sestrička ako vystrihnutá z "Preletu nad kukačím hnízdem" mi strašne liezla na nervy, vlastne všetci "herci" ,ak sa ich dá tak nazvať. Main Theme sa mi zo začiatku aj páčila, no už v polovici vďaka hlúpemu zakomponovaniu do obrazu sa mi zhnusila a film prestaval byť atmosferický. Jednu hviezdičku si však zaslúži už len preto, lebo som videl oveľa horšie filmy a druhú, za kameru ktorá mi pripomenula staré horory a aspoň trochu osviežila tento nudný zlepenec. ()

Illy

námět není špatný, naopak. Nevím v jaké sféře zrovna Carpenter byl, ale atmosféra to rozhodně nebyla. Onehdy jsem potkal naši zpěvačku, celebritu a (nad)národní poklad H. V. (její manžel je M. M., žalují ČR o nějaké Kč, protože ona je prý VIP, ale oba patří na WC) a vyděsil jsem se daleko víc!! ()

LudeCZek

wow schizofrenická žhářka v podivném blázinci, jak originální. Nuda nuda a ještě ke všemu béčkově natočené... max 2* ()

DAVID.LOPAN

Tři hvězdy, ale o milimetrový vous. Capry je můj srdcový režisér. Jeho filmy miluju už od útlého dětství, ale musim říci, že spolu s Christine je tohle jeho nejslabší hororový kousek. Všechno je jakoby napůl. Hudba jenom lehounce poťukává a hlavní hudební motiv je lehká vykrádačka Suspirie a přitom hudba hraje vždy obrovskou roli v Carpentrovkách. Prostředí blázince poměrně funguje a některé chvilky rozhodně měli atmosféru, ale bylo ji málo, maličko... Bohužel ani hlavní představitelka a né příliš povedený konec tomu moc nepřidá. Ale ještě nelámu hůl. Jak ani jedna vlašťovka jaro nedělá, tak ani jeden kiks nemusí nutně nic znamenat (Carpenterova věku sem si jako nevšiml)... ()

Silviaxx

Celkom sa mi páči ako sa so mnou The ward pohral. Spočiatku mi prišiel námet vcelku atraktívny - blázinec, duch jedného z liečených dievčat, veľa nevysvetlených udalostí, otázok - v tomto momente fajn. Následne keď spolupacientky vysvetlili záhadu ohľadom ducha Alice, som sa začala chytať za hlavu a The ward som vnímala ako strašnú a zbytočnú blbosť. Potom však prišlo cca posledných 10minút, kedy sa všetko doposiaľ rozuzľovalo a chvalabohu nakoniec z toho až taká somarina nevzišla. Posledných 10 minút v mojich očiach spasilo tento snímok. ()

Flopik

Veľmi priemerná , skôr až podpriemerná ducharina. Amber zavretá na psychiatrickej liečebni, straší tam, k tomu sa pridajú aj nejaké tie vraždy a to je v podstate všetko. Maska ducha nie je najhoršia, ale to platilo pred desiatimi rokmi, dneska už veľmi nezaboduje. Lakačky fungovali asi 2 aj to poslabšie. Koniec a zvrat som prekukol ale aspoň za snahu plusové body. Na Amber sa pozerá dobre ale je to celkom zývačka, u mňa za 2*. Jared potešil. ()

KOZEL84

To je sice pěkné,že Carpi nakonec přispěchá s pointou,která vylepší celkový dojem (ne,že by to zas byla nějaká bomba).Ale co je to platné,když je ten dojem celou dobu o hovně.Hudbu si umí pořád složit pěknou i kamera ušla,jenže atmosféra-napětí-strach nikde.Maximálně pár lekaček.Ona to ta pointa pozvedla nejspíš jen proto,že sem čím dál víc čekal čím dál mín'.Škoda.Přál bych Carpimu i sobě lepší film. ()

Tred2

I přes svou lacinost dokáže Ward zapůsobit a odvést si svoji práci. Od Carpentera jsem teoreticky čekal víc, herecký squad, který by jste nedali ani do reklamy na viagru a hlavně, naprosto bez servítek a nějakého profesionálního propracování, do akce vstupující hlavní "lekač". Opravdu to působí hodně lacině a naivně, ale nějak to ve výsledku funguje. Trošku jiný průměr než bych dal klasickým průměrákům, ale pořád průměr. ()

Wardan

Není to tak čajové jako Carpenterovo Village of the Damned, místy to má docela atmosféru a několik záběrů je docela fajn. Ale jinak bohužel to není žádná výhra. Scénář plný vaty a děr, celkově nudné a vykrádající jiné filmy. Návrat bývalého mistra hororu se nekonal a už asi nikdy nepřijde. ty tři jsou hodně na hranici se dvěma. ()

Bozvav

Za mne asi nejlepší film, alespoň co se scénáře a atmosféry týče od Carpentera. Pravda Amber je herecké dřevo, ale naštěstí na place nebyla sama. Atmosféra hutná, leknutí bylo, dialogy nebyly úplný trapas, skvělá kamera, hudba. Pointa překvapivá a závěr lekavý - byť jsem něco čekala. 90% ()

Rathalos

Horory z psychiatrickeho prostredia zboznujem uz len kvoli tej atmosfere,aj tento film by bol v celku super,keby sa skor rozbehol,pacil sa mi zvukovy doprovod,herecke obsadenie,bolo to napinave,nejake tie vrazdy tiez zaujali,aj samotny duch,takze dam styri slabsie hviezdicky...:-) ()

kostej_

Udělat v dnešní době horror, který vás dokáže překvapit, je stále obtížnější. Carpenterovi se to ale zde zdárně povedlo. Horrorový matador si stále udržuje kontakt se současnou horrorovou produkcí a zároveň do toho dokáže vnášet to nejlepší z atmosféry osmdesátých let. ()

Rockerman

Celkem slušný horor, s několika pěknými lekačkami, ale na Carpentera je to asi málo. Zvláště honička a souboj Kristen s přízrakem je trošku mimo a nezachraňuje to ani zvrat v ději na konci filmu, který je tak trochu našroubovaný na předchozí události. Na jedno podívání to ale je, to bez debat. ()

fr3ak

Takovej slabší Carpenterův Prokletej ostrov. Duch je sice celkem slabota, ale když ono je to celé natočený tak krásně "po staru" (až na pár zbytečnejch lekaček), že tomu jsem schopný jistý nedostatky odpustit. ()

Eluin

Obstojná žánrovka, na které se asi nejvíce dá ocenit celková atmosféra a Carpenterův osobitý přístup. Trochu mi tam pravda neseděla ta děvčata a laciné lekačky, ale dívat se na to dá. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)