Reklama

Reklama

VOD (1)

Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem si dopřál další film pro pamětníky a v žádném případě toho nelituji. Američané se totiž naštěstí nepustili francouzskou cestou, která mě nebaví a leze mi na nervy, protože stojí jen na zesměšňování protivníka. Tvůrci tohoto snímku vsadili na mnohem inteligentnější humor, namísto dehonestace Japonců přišli spíše s kritikou zaměřenou do vlastních řad a ono to na mě výborně fungovalo. Kapitán Sherman vlastně neměl dost času na boj proti synům Nipponu, jelikož musel věnovat veškeré úsilí boji proti Vogonům a tomu, aby zabránil nadměrné výměně informací mezi stálou posádkou a jejími dočasnými posilami. No, a mně tak nic nebránilo v tom, abych se skvěle bavil s oběma důstojníky, protože se Cary Grant a Tony Curtis skvěle doplňovali, kapitánův deník mi pěkně hýbal s bránicí, a přestože to celé byla hrozná hovadina, já jsem si to užil. Navíc je nepochybné, že se růžový Mořský tygr zapsal i do dějin hudby, neboť se stal evidentní inspirací pro The Beatles, kteří jen změnili barvu podmořského člunu, aby to nebylo tak okaté. / "Ještě nikdy toho tak málo lidí neukradlo tolik tak mnohým." / "Když je dívce míň jak jedenadvacet, tak ji chrání zákon, když je jí víc jak pětašedesát, tak ji chrání příroda, a v době mezi tím je to lovná zvěř." A feministky, kterým nepraskla cévka v mozku, vzteky ohryzávají nábytek. / Poučení: Chodby v ponorkách a vlacích nejsou konstruovány pro ženy, které jsou nadměrně obdařeny v horní části těla. Poručík Crandale by to jistě potvrdila. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Při obchodních praktikách poručíka Holdena si připadáte jako v M.A.S.H., když Radar nebo Klinger vyjednávali se Sparkym. Je nutné souhlasit, že do dvou hodin by se dalo vměstnat mnohem víc vtipů. Vyloženě k popukání komedie to zrovna není, ale trakař s prasetem a uchrochtaná opička námořníka Hornsbyho vás do kolen zaručeně pošle. ()

Reklama

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Valecna komedie s Cary Grantem jako kapitanem ruzove ponorky, na jejiz palube jsou zeny? Oh la la. Nic moc jsem od toho necekal, ale obcas je to vazne vtipne a Cary vali jako vzdy. "It's like watching a strip tease. Don't ask how it's done, just enjoy what's coming off." 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Druhá světová válka si zažila spoustu vtipných zpracování, mnohá jsou i podařenější, ale útok na divákovu bránici byl málokdy přímočařejší, než ten z růžovoučké ponorky. Suchost hlášek velitele Shermana je totiž naprosto příkladná, poručík Holden ohromí geniální kreativitou při shánění nesehnatelného zboží a dámská přítomnost ve stísněných prostorách kovové potápky rovněž činí válku tak nějak snesitelnější. Já se při tom bavil královsky a rozhodně se případné repríze nebudu bránit. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Fuj!, 20 rokov v námorníctve, ale také niečo som ešte nevidel. Ružová ponorka..."---- "A nie je to roztomilý odtieň ružovej? , prepáčte slečna, rád by som dojedol..." Takýmito výbornými hláškami je film prešpikovaný úplne celý. Podarená dvojica Grant a Curtis sa skvele dopĺňa a množstvo vedľajších postáv, hlavne ženských, pomáha humorný tón roztočiť na plné obrátky. Akčné scény tu nie sú vôbec dôležité. Ja som si užil celý film, pretože v ňom zhruba každú minútu zaznie nejaká dobrá hláška a to pri dnešných komédiách nebýva zvykom. Zlodejina a ich vynaliezavosť ma bavili najviac. Rozmýšľal som aj nad plným hodnotením, no nakoniec silné štyri. Videné s českým dabingom na čt2. 80%. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (9)

  • Bob Hope říkával, že nejvíc ze všeho lituje odmítnutí účinkovat v tomto filmu. (Mol)
  • Postavu sestričky Barbary, ktorá bola milostným záujmom Nicka Holdena (Tony Curtis), v remaku filmu z roku 1977 stvárnila Jamie Lee Curtis, dcéra Tonyho Curtisa. (Michal74)

Reklama

Reklama