Reklama

Reklama

VOD (1)

Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Mol 

všechny recenze uživatele

SIR, MR. HOLDEN IS ON HIS WAY BACK. WAR IS HELL, MR WATSON!!! Film ve které sledujeme posádku americké ponorky SeaTiger během druhé světové války v Pacifiku je skvělí námět. To by ovšem z tohoto námětu nesměl scénárista udělat komedii. Neříkám, že mě film nudil, ale místo odlehčené noty by jsem bral spíš tu vážnou. Cary samozřejmě na výtečnou a Tony jak ho až tak nemám v oblibě, tak to u mě celkem ustál. Nejvíc si u mě šplhl při scéně krádeže prasete. To už jsem se dlouho takhle nenasmál. Prostě Tony Curtis táhne prase za nohy, který kope a kvičí a pak se ho snaží narvat do náklaďáku a ještě ho maskovat před Military Police. Jeden z nejdokonalejších okamžiků filmové komedie. Co se týče žen na palubě, tak ty tam opravdu nepatří a film to dává dost najevo, i když jak to tak bývá, muži stejně jejich kouzlu a kráse nakonec podlehnou a přehlídnou všechny ty své výtky, jako by ani žádné nikdy neměli. I když Cary natočil už lepší komedie, tak musím hodnotit film kladně. Asi to bude mou slabostí do věcí ohledně války v Pacifiku. Lodě dýmící kouř až k oblakům, rachot motorů prolétajících letadel těsně nad hlavou, ponorky nasáklé vůní oleje, křik kroužících racků, ostrovy plné písku a křiklavé zeleně a nekonečná modř nebe i moře v nekonečných dálavách. Love it! :* ()

Han22 

všechny recenze uživatele

V roce 1959 už byla i v USA válka oficiálně k smíchu a tak Blake Edwards stvořil jednu ze svých prvních známých komedií. A je to komedie opravdu kouzelná, vyprávějící o trampotách jedné zvláštní ponorky. Její kapitán v podobě nezvykle suchého Granta by rád velel normální lodi. Jenže ponorka je na odpis, na její palubu přichází skupina žen a později i domorodá rodina a nakonec musí snést i růžový nátěr. Celý film si pro sebe krade první důstojník v podání Curtise. Toho sice zajímá všechno ostatní kromě námořnictva, ale se svým komandem dokáže sehnat naprosto cokoliv od náhradních dílů, až po prase na Silvestrovskou oslavu. Když pak kapitán suše vysvětluje, že námořník Hornsby se ožral jako prase, protože se přihlásil na misi, kterou stoprocentně nepřežije, padal jsem smíchy. A celkově jsem se výborně bavil většinu filmu, nechybí tu ani troška romantiky a i když jde o komedii, tak je tu i pár napínavých a efektních scén (nálety, hlubinné pumy). Válečný film roku 1959. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je skutečně komedie, která není pro každého. Homor je zde nutno spíše dohledávat v narážkách, není vždy prvoplánovitý. Každopádně já byl spokojen. Díky svému na plavbu urychleně velením dodanému pobočníkovi je nucen kapitán ponorky Gary Grant řešit nejednu lapálii, které způsobí noví cestující na ponorce. Pobočník není klasickým důstojníkem z povolání, jehož hlavním cílem je zasazování ran nepříteli. Jedná se o chlapíka, který válku bere jako zádrhel ve svých plánech na budoucnost. Je rozhodnut ji nejen bez újmy přežít, ale když už nastala, vytřískat z ní co nejvíce ve svůj propěch. Z nařízení, rozkazů a vojenských řádů si tento pobočník nic nedělá což už samo o sobě ostře kontrastuje s postavou kapitána, který je skutečným důstojníkem válečného loďstva a jehož pobočník dohání k šílenství. Jeho nabídka k evakuaci sestřiček z jednoho ostrovů vedoucí setře je kladně přijata a díky tomu se kapitánovi po ponorce začnou procházetpohledné mladé dívky... Už jen považte jaké problémy asi mužská osádka (dlohodobě mimo domov) zažívá, když se musí v úzkých spojovacích chodbách mezi jednotlivými sekcemi ponorky míjet s tváří v tvář se setřičkami s dmoucím se poprsím...A jen díky přítomnosti žen na palubě dokázala ponorka Mořský tygr zasáhnou torpédem japonský náklaďák na souši :-))) Šedesátá léta se touto a podobnými komediemi stále ještě léčila z traumat války. Navíc v roce 1959 musela být komedie obzvláště lechtivá. Snímek však rozhodně nevyznívá vulgárně. Gary Grant podobně jako Gregory Peck jsou prototypy mužských hrdinů a nasazení Granta do role kapitána se mimořádně povedlo. Chválím i český dubbing! Doporučuji shlédnout! :-) Dávám pěkné čtyři spodničky * * * * ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Právě jsem dokoukala na ČT2 a ještě se směju. Divím se nízkému hodnocení, troufám si napsat, že tenhle film převyšuje naprostou většinu dnešních tzv. komedií převážně hollywoodské proveniece minimálně o dvě hvězdy, a to bez nechutných zvuků, sprostých slov a podobných přísad (i když třeba v Tropické bouři mi nevadí, ale nemusím vždy a všude). To ani nemluvím o komediích Czech šmejd, kdy se divím, že jim na to vůbec kdo dal peníze (Duše jako kaviár, Jak ukrást Dagmaru a mnoho mnoho dalších:-( ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě : klasika. Tenhle humor však nesedí zrovna každému. Převážně jde o roztomilé sexuální narážky včetně závěrečného "prádelního poselství". Díky zvoleným mužským představitelům to však vypadá, jako by se film sám řadil spíše k britskému stylu. Mně takovýto styl vyhovoval, i když k vyloženému popukání to už zase nebylo. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (9)

  • Cary Grant se k filmu dostal přes Tonyho Curtise, který si ho osobně vyžádal jako kolegu. Kvůli rozpočtu ale studio Universal doufalo, že se Curtisovi podaří herce rozmluvit. (Pavlínka9)
  • Bob Hope říkával, že nejvíc ze všeho lituje odmítnutí účinkovat v tomto filmu. (Mol)

Reklama

Reklama