Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (205)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ind Sellers se vydal naučit hollywoodskou smetánku pařit. Zatím jsme jej viděl jen v minimu filmů, ale obrovský komický talent mu nelze upřít. Podobný humor, který je založený na absurdních situacích, do kterých se hlavní hrdina dostává svojí nešikovností, mám rád. Trošku to celé haprovalo v dialozích, které nebyly příliš úderné ani vtipné, ale vynahrazovala to situační komedie, která ve většině případů fungovala. Samozřejmě, ne každý pokus o vtip uspěje úplně u všech. Nicméně věřím, že každý divák si tam najde to svoje, co mu dovede rozvibrovat bránici. Na škodu může být snad pouze předvídatelnost. Takřka v každé situaci je jasné, co se stane ještě než se to stane. Na komedii z roku 1968 to bylo hodně dobré. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi. ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Nezny zmatkar Peter Sellers a jeho party. Nejdrive parodie na nudny vecirek, ktery se zahy rozjede v penovou party se slonem. Vecicka ktera pobavi a zahreje. Celou dobu je vam toho nesiky lito a to je Peter Sellers, ktery pobavi a zaroven dojme. Cele to defakto lezi na nem a na vravorajicim sluhovi, ktery brilantni Petera doplnuje. Nejen ziv je panterem . . . ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Božský stimulátor dobré nálady, asi jako kdyby dneska Veber natočil s Villeretem dvojku Blbce k večeři a měli na ni desetkrát víc peněz. Na každých geniálních deset minut bohužel připadá deset průměrných. Ale ty geniální stojí za to (etuda na záchodě patří mezi největší highlights ever). Neskutečně roztomilá tečka na závěr pak pečetí fakta o tom, že Sellers rozhodně na stín Pantera ve své kariéře dosáhl - ne že ne! ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Vynikající komedie, hoodně pomalý příběh těžící se z minimalizmu, spíše delikatesa než ten náš každodenní, po kolena pokmínovaný. -ne pro masy diváků-. Sellers je vynikající, ale pro mě králem večírku je Steve Franken (číšník). Co on tady předvádí to je vysoká škola grotesky, patřící do síně slávy vedle Allena, Chaplina a ostatních nejlepších. Tento film by se dalo zvládnout i bez zvuků. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Ano, film je plný gagů, ale je také velice melancholický a smutný. Možná, že až v druhém plánu, nicméně ten smutek a určitá rezignace je možná působivější než všechny legrácky a vtípky dohromady. Existují různé světy a jejich hranice jsou takřka nepropustné; pokud přesto chcete vstoupit, ztrapníte se. Přinejmenším. Takže se bavte a zapomeňte. Buďte snob a nebo květinové dítě, případně obojí. Anyway, the party is over. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (11)

  • Denny Miller označil roli Wyominga Billa za svou nejmilejší. (Terva)
  • Scénář měl pouze 55-60 stran a Blake Edwards později řekl, že to byl nejkratší scénář, který kdy napsal, a že většina věcí ve filmu byla improvizace přímo na place. (melipa)
  • Lidé blízko Elvise Presleyho tvrdí, že to byl jeho oblíbený film. Elvis Presley byl známým fanouškem práce Petera Sellerse. (melipa)

Související novinky

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (více)

Reklama

Reklama