Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga. (Pohrobek)

Recenze (14)

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Řada hvězdných herců, slavný režisér, štědrý rozpočet, přesto výsledek je to rozpačitý. Film působí tak nějak přihlouple. Stále ještě sličná Audrey Hepburn štastně přežívá všechny pokusy o vraždu, mezitím stihne létat po celé Evropě, vést farmaceutickou firmu a ještě vyšetřovat vraždu svého otce. Podle všeho je vrahem jeden z pokrevních příbuzných. Hmmm. Terence Younga bych za tento film nepochválil. Audrey jako moji oblíbenou herečku ano. Ta se snaží v rámci scénáře o maximum. A to se jí daří. Stejně tak jako Romy Schneider, která na malém prostoru zobrazuje sobeckou, hamižnou, ale život milující Helene Martin bezchybně. Jen díky jejich hereckým výkonům hodnotím tento film výše než by si zasloužil. ()

boro123 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se podívala hlavně kvůli Audrey a ona je nakonec tím, co je na filmu nejlepší. V ostatních směrech jde o poněkud tuctový snímek, kde ostatní herci, přestože jsou to jvězdy jako Sharif nebo Mason, nehrají nijak výrazně, zápletka také není moc originální a celková atmosféra filmu by mohla být více vybudovaná. Ke konci mi bylo i docela jedno, kdo je vlastně vrah. Některé z postav mluví s úděsným anglickým přízvukem, díky kterému působí až komicky a parodicky, což například u postavy detektiva jistě nebyl úmysl. Doporučuju hlavně pro skalní fanoušky Audrey, není totiž moc filmů, ve kterých se objevila v pokročilejším věku. ()

Reklama

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Příběh i postavy se slušně rozehrává až najednou začne postrádat jakékoliv napětí, ačkoliv jde hlavní postavě o krk. Samotný"dramatický" konec pak působí jako hloupý vtip, kterému se, od režiséra filmů Člen klanu a Čekej do tmy, nechce věřit. Audrey září i s přibývajícím věkem, to věc jasná. A to vražedné porno jsem něják nepobral. Průměrné. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nezáleží na tom, jak moc je liška přátelská, nikdy jí nedovol vstoupit do kurníku. Dřív nebo později dostanou lišky hlad.“ Díky řádně vykutálené rodince a mému hlavnímu důvodu pro zhlédnutí, tedy Audrey, mě film začal brzy bavit. Došlo i na nějaký ten humor (skrze Omara Sharifa a Romy Schneider), romantiku, ale prim hraje krimi. A nutno dodat, že jde o solidní detektivku a nemyslím si, že se dá postava vraha odhalit zase tak snadno. Co však dělalo film lehce zastaralým a úsměvným, byla jistá „dobovost“. Ta se projevuje hlavně používáním „geniálního“ počítače, „šokujícím“ snuff-pornem (vraha šlo označit jistě i méně křečovitě) a „moderní“ hudbou v podniku (až na ni byl jinak Morriconeho výtvor klasicky kvalitní). Další spolupráce Younga a Hepburn tak v druhé Čekej do tmy co do kvality sice nevyústilo, i tak ovšem šlo o slušnou podívanou, která na ty slabší 4* ještě má. „Je mrtvý!“ - „Já vím. Byl to dobrý řidič co měl smůlu. Teď je to mrtvý řidič.“ - „Ale ne, tvůj bratranec Sam Roffe je mrtvý!“ - „No, taky to tomu zkurvysynovi trvalo 64 let.“ ()

DoNotCross 

všechny recenze uživatele

Začíná to docela slibně. Brzy se sice topíme v klišé, ale pořád to není tak hrozné, aby to člověk nepřetrpěl a i když to pak skřípe víc a víc, pořád se člověk těší na nějaké devastující finále, skandální odhalení. To ale přijde úplně z modrého nebe. Pokud konec vyznívá nejednoznačně, pak to není dobrým scénářem, ale neschopností tvůrců. Představa o chytrých počítačích musela být ultimátní WTF už před deseti lety a dneska už se ta mimóznost nedá už ani dobře popsat. Bohužel je snímek zastaralý i v ostatních aspektech a připomíná něco již mnohokrát viděné, stává se tak snadno předvídatelným. Nejzajímavěji vypadá linie s tajemnými vraždami, ta ale dokonale vyšumí do ztracena, aniž by měla nějakou spojitost s hlavním dějem. Kod asi jako jediný odchází se ctí, je Audrey. Nejsem jejím fanouškem, ale její postavě by člověk i fandil, kdyby ji někdo zasadil do lepšího filmu. Vyjma jejích fanoušků si tady na své nepřijde asi nikdo. Divný film. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Román amerického autora Sidneye Sheldona Pokrevní svazky (Bloodline, 1977) vyšel česky celkem 3x (1994, 1998 a 2014). (NinadeL)

Reklama

Reklama