Jsme tu proto, abyste v hospodách nejedli blafy! Uvádí Zdeněk Pohlreich.  Kulinářské pořady diváky zásobují nejrůznějšími recepty. Zbrusu nový formát o české gastronomii Ano, šéfe! však je úplně jiný! Majitel restaurace, která se ocitla ve finančních problémech, požádá o pomoc mistra šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který na místě během týdne zjistí, jaké nedostatky mohou za to, že do podniku nechodí dostatek hostů. Podávají snad studené, přesolené, nedovařené, připálené nebo dokonce nechutné jídlo? Dostávají hosté malé porce, pivo pod míru nebo limonády ve špinavých skleničkách? Jsou servírky a číšníci k zákazníkům ochotní a vstřícní? Nemusejí hosté na své objednané jídlo a pití čekat příliš dlouho? Nebo je problém někde úplně jinde? Zdeněk Pohlreich je sice přísný kritik, který pro šokující výroky nechodí daleko, ale zároveň rádce, jehož rady mají cenu zlata. Při své revizi nebude nikoho z personálu šetřit, naopak bude tvrdě prosazovat i nepopulární změny v provozu nefungujícího podniku. Po měsíci se do restaurace vrátíme se skrytou kamerou, abychom prověřili, jestli opravdu došlo ke zlepšení. Ano, šéfe! je pořad plný emocí, u kterého se nudit rozhodně nebudete!
Epizody:
2. Nová Hospoda
3. U Hrabala
4. U Rytíře
5. U Pavouka
6. Zámek Kněžice, U Štěpána I.
7. Zámek Kněžice, U Štěpána II.
8. Zahrada v Opeře
5. Plevel (Plevel)
6. Sametová restaurace
7. Grand Restaurant Septime
8. Pod Lékárnou
9. Návraty (Bastila, American Grill Bar, kuchařské učiliště v Trmicích)
10. U Hastrmana
2. Restaurace U Tlusťocha, autokemp Merkur, Pasohlávky
3. Restaurace U Vlka, Brno
4. Motorest Ušák, Prunéřov
5. U Kaštanů, Praha
6. Pod Lesem, Jíloviště (oficiální text distributora)

TSZ

Jeden z těch nejkoukatelnějších pořadů, který kdy byl vyroben českou komerční televizí. Některé hlášky pana Pohlreicha bych tesal do kamene, občas se mu opravdu povede mě rozesmát a jeho mimika taky stojí za to. Nevím jestli za to může moje začínající stáří ale poslední dobou se mi v TV pořady o "žrádle" docela líbí. ()

sulek

Už od pondělka se nemůžeme dočkat čtvrtka, "až bude Zdenda". Je to šílenost, Pohlreich nás totálně pohltil! ()

Beaten

Kdybych viděl ještě nějaký díl tohoto pořadu a byl by tak dobrý, jako posledni díl první série, tak bych neváhal dát i 5*..... ()

BaronX

Naprostej nářez, válím se smíchy při každym jeho šklebu ... bohužel má ve většině případů pravdu, úroveň dnešních hospod a restaurací je prachmizerná až děsivá, a vidět jak se takové jídlo někdy připravuje, to Vás brzy přejde chuť !!! ()

dawid

Ano, takhle má vypadat reality show o gastronomii. Je mi jasné, že půl národa nemůže panu Pohlreichovi přijít na jméno, protože nejlepší jsou prostě výpečky se zelím a pokud možno sedm dní v týdnu (nic proti výpečkům :-)). Pohlreich je prostě člověk, který přesně ví, co chce, je ochoten se o zkušenosti podělit a baví ho jeho povolání. Slovo povolání používám záměrně, protože ten talentovaný chlapík se sympaticky neotřelým slovníkem a sakrementsky srovnanými věcmi v hlavě je pro tohle řemeslo opravdu povolán... ()

godspeed

Jak nesnáším reality show, tak tohle můžu. Moderátorem není nějaký obyčejný herec, ale chlapík, který je mistrem ve svém oboru plus navíc je tak žoviální, vtipný a zábavný jako málokterý moderátor herec. Jan kraus a on pro mne představují osobnosti, kteří jsou schopni táhnou pořad a jasně jej vést. Což je u nás extra výjimka. ()

web-dat

Nejsem vyučený kuchař, nedělal jsem školy, ale vařím teda 100% lépe než ti "ehm" experti v kuchyních. Uvažuju, že bych založil restauraci a vařil tam Islandské, Grónské a Talibanské specialitky. Asi nějak tahle bych hodnotil tenhle pořad, jako frašku pro zasmátí :-))) ()

Alojs

Nejdřív jsem toho chlapa nenáviděl, pak jsem si zvykl a dneska... ho zbožňuju. Skvělý koncept pořadu, prudič moderátor je v tomto případě nezbytný. Kolikrát civím, jaké blafy se kuchtí v "na oko hezkých" restauracích. Čtyři hvězdy. Velice silné. ()

merlinovic

Sice po několika dílech zjistíte, že je to pořád to samé dokola, máte moc jídel, nemáte reklamu, zameřte se na jednu kuchyni... ale na druhou stranu prosperující restaurace nepotřebuje pomoc a Zdeňkovi hlášky a rady amatérským kuchařům za to stojí ;) a hlavně aspon zjistíte jak efektivně můžete vynadat číšníkovi a kuchaři při další návštěvě restaurace ;) ()

Sollozzo

Nemám rád pořady o vaření. Ale tohle je vyjímka. Vlastně nejde ani tak o vaření, jako spíše o zdokumentovaní "způsobů" restaurací, kde je specialitou typický blaf, kuřecí s broskví a rozmrazeným saucem. Následuje ostrá poučka od Šéfkuchaře "jděte s tím blafem do prdele" Polhreicha a na konci se už poučení restauratéři se můžou radovat z nálepky kvality. Je dobře, že už se někdo veřejně snaží o revoluci v postkomunistických jídelníčcích se 124 druhy jídel. ()

m0lL!sS

Je pravdou, že pan Pohlreich mnohdy působí jako seběvědomý primitiv, někdy oprávněně, někdy však poněkud méně. I přes tuto skutečnost jsem si k pořadu Ano šéfe našel cestu a jsem jeden z těch, který netrpělivě očekává každý nový díl. ()

fruity

Kdyby se všude vařilo jen podle tohodle týpka, tak bych už si asi nikde nepochutnal na žebírkách, nebo kolínku. A všichni bysme jedli jen těstoviny, nebo jídla s Pohlreichovo super UHO omáčkou. Jako je fakt, že pár podnikům asi hodně pomohl, ale několik sympatických hospod kde nebyl problém ani tak v jídelníčku jako v personálu neskutečně zazdil a předělal na obyčejný těstovinárny, který stojej na každym rohu. ()

Doomer

Videl jsem jeden dil a dalo se to, nicmene koukat se kazdej den jak plesatej hulvat krici na nebohe majitele ci zamestnance restaurace bych asi nedal, i kdyz nevylucuji ze budu mit na toto jeste nekdy naladu. Jinak prakticke veci krome dobreho pocitu a spousty sprostych slov bych od toho necekal. ()

LadyPig

Zdenda je borec! Ten jim tam dává. Nejvíc se mi líbilo, když zjebal majitele, kterej měl sám káru, ale zaměstance neplatil. To by potřebovali v dnešní době všichni takovou čočku, aby jim to cvaklo :) Jeho hlášky mě prostě dostávaj. ()

haffen

Ak si mám vybrať že ktorú verziu si pozriem radšej, tak rozhodne tú Českú. Zdeňkovi nechýba svojský humor (len toho "vole" mohlo byť pomenej), tvrdšia ruka a je to celé tak nejak zaujímavejšie. U mňa najlepšia reality show z naších končín (a vlastne aj jediná ktorú sledujem pravidelne). ()

Don82

Ano, šéfe je často přirovnáváno ke Hell's Kitchen, osobně si ale myslím, že tyto dva pořady mají jen málo společného. Protože je v každém dílu jiná restaurace, jiní lidé, nelze hodnotit přímo je, ale celý koncept. Asi je potřeba říci, že bez Zdeňka Pohlreicha by tento pořad nevyvolal takové ohlasy jako s ním. Polovina republiky ho uznává, druhá jím opovrhuje. Osobně nevím, jak moc mám považovat za profesionála člověka, který vám do očí řekne, že vaše hospoda je jedna velká p*čovina a že vaříte sra*ky, i když to občas není až tak pravda a jde jen o jeho vlastní názor. Na druhou stranu, mnozí majitelé hospod potřebují otevřít oči a říct jim pravdu, kterou by jim personál nebo hosté jen stěží řekli. Je opravdu komické sledovat snahu Pohlreicha udělat z venkovské hospody Grand Hotel, z lidí kteří přijdou na smažák a pivo gurmány italské kuchyně. Je to (jeho) nekonečný boj za záchranu české gastronomie, která se stále potácí v době dávno minulé. Zrovna u hospod, kde to celkem jde je tento pořad přínosný, většinou se podaří vylepšit prostředí/jídlo/nabídku ke vši spokojenosti. Ale je zde tzv. skupina "marnosti" kde se už moc zachránit nedá a divák jen žasne. Zde jsem měl jednu dobu pocit, jestli to, co je na hranici uvěřitelnosti (např. bordel v kuchyni v den natáčení) není nahrané kvůli zvýšení sledovanosti. Nicméně, asi to je jen obraz reality. Mám obavu, že od doby, co se Ano, šéfe! vysílá ubylo v restauracích a hospodách hostu. A to všude. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj