Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

Anderton

Film, v ktorom sa takmer hodinu nič nedeje a ktorý nedokáže vydolovať atmosféru ani z arktických oblastí, nemožno nazvať hororom. Zrazu však nastane zlom, veci naberú spád a z niektorých scén nám príde zle, lenže bez navodenia atmosféry je to k ničomu. Nakoniec sa tak jedná o tuctový teen horor s bonusom prítomnosti jednej vyhasnutej hollywoodskej superstar. Keď sa bývalý Jim Morrison musí strápňovať vo filme tak polopaticky prezentujúcom svoje posolstvo, tak si jeho agent nezaslúži nič iné, len jedného poriadneho chrobáka do.....Tak dobre, len do domu. ()

petero

Toto je presne ten druh filmov, ktorý mám rád. Skupinka ľudí niekde mimo civilizácie je napadnutá neznámou nákazou a razom sa z veľkohubých záchrancov planéty stávajú sebci a z flegmatikov hrdinovia zachraňujúci nepriamo civilizáciu. Napätie má stúpajúcu tendenciu, atmosféra mrazivá, herci OK, postavy rôznorodé a nezameniteľné. Na malý oddychový film je výsledná atmosféra a gradujúce napätie obdivuhodné. ()

corpsy

Slušné, naozaj slušné. Tie humusácke potvorky vedia vyvolať pocit hnusu a zdajú sa byť nezničiteľné. Dobrá atmosféra, niekoľko napínákov ( scéna usekávania ruky ) a pekne krvavé efekty. Ten morálny podtext sa dal vynechať, neviem či tvorcovia chceli niečo naznačiť, ale môžem im oznámiť jediné. BOLO TO ZBYTOČNÉ! Ľudia sa už nikdy nepoučia. ()

Mrkvič

Horor o globálním oteplování? Ani ne, spíš o způsobech, jak se s podobnýma hrozbama vyrovnat. Rozhodně lepší než koukat na pitomé vyvražďovačky, kterých jsou ted desítky. Napětí sice není takové, jako měla například trochu podobná Věc, ale už jen to, že film připomene podobné kousky je velkým plusem. ()

Desperado

Atmosferické, minimalistické, depresívne. Vzhľadom na nízky rozpočet prekvapivo všetko funguje. Aj herci pôsobia sympaticky, ani tá ekobáchorka mi neprekážala, ale... Ale ten záver ?! Posledných 10 minút zmazalo takmer všetko dovtedy pozitívne! Neskutočný scenáristický kotrmelec! Akoby som na päťke rýchlosti zaradil spiatočku! A toto sa neodpúšťa. ()

• Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)