Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

coscarelli

Ťažko povedať, ľahko zaznamenať, no žiadna prdel. Niekomu nesadne, lebo "rodinne prípady" @le toto je iná cesta. Silnejšia autenticita, trocha 1planovka, ale asi to tak malo byť, pre prvencov, a ktorí veria/neveria. Za mňa uplne šum a fuck.( Hudobne pochopiteľné,no tento žáner ide kilometre odomňa, ale zobrazuje správne) Jedem naplno, lepšiu diplomovku nenatočili od " Kuvajtu napadení" . Snáď to "turistov" neodradí, veď sú aj iné "ulice". Takže FAYN a u Roba Rotha neviem prečo tiež. Ruku na to. ()

Autogram odpad!

Kompletná sada nadávok v ústach známych hercov ešte nerobí dobrý film a už vôbec neprezentuje „život v súčasnosti“. Snaha o mafiánsky príbeh má niečo do seba možno v scenári, ale prevedenie je zúfalé. Od amatérov by sa takéto herecké výkony dali pochopiť, ale ostrieľaní herci, a je ich tam dosť, mohli aj pri biednom režisérskom vedení dostať zo seba oveľa viac. Takto to skončilo na úrovni televízneho Mafstory, len komediálna stránka chýba. ()

MikO_NR_1909

Film, ktorý opisuje (s väčším či menším úspechom) situáciu v našich uliciach. Ak by sme ale túto nesúrodú hoc úprimnú bludiskovú hru beznádeje a kultúry chápali ako veľmi reálne vyobrazenie súčasného spoločenského stavu, aký sa silou mocou bahní v petržalských či klokočinských sídlisk, nepostavím sa zaň... P.S.: Kostelného metaforické vsuvky sa veľmi hodia. ()

ivet.ka

Zase tak špatné to není, jak by se ze zdejších rozhořčených reakcí mohlo zdát. Docela se mi líbila dokumentární kamera, mafiánská zápletka byla celkově dost přehnaná, ale pořád je to fikční film, který toho snese hodně. Vlaková historka o "vesnickém lojzovi", co jede do velkoměsta byla příjemně nablble milá a na pozadí vlakového vyprávění odehrávající se řež v krutém velkoměstě, působila dost komicky - ale ne škodolibě. Něco o tom, že je život na sídlišti mezi betony a na periferii dost krutý jsem už slyšela v písničkách PSH - no a tady ta nadsázka funguje dost podobně. Trochu "lízlý" Pulp Fiction ve slovenském duchu. Ale režisér filmu rozhodně není bez nápadu, ale tenhle námět je prostě až moc šílený. Jinak technicky skoro nic nevytýkám. ()

Anderton

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu. ()

• Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)
  • Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)