The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Big Bear

Zase překvapení. Australský - Ctihodný občan - v drsnější a syrovější podobě. Konec konců Australáci už jsou takoví :-) Na rozdíl od Ctihodného občana kdy mu rodinu vyvraždila parta gangsterů, je nevinnost Marshallovi dcery obestřena nejasnostmi, které až s dějem nabývají jasných kontur. O tom, že sama dcera asi nebyla žádné neviňátko a snad měl na tom vinu i sám hlavní hrdina asi není pochyb. Proto chápu námitky zde o oprávněnosti drsné protiakce osiřelého otce. Každopádně jako otec vzal právo do svých rukou. Myslím, že každý otec kterému nějaký deviant či podobná parta zabije dítě (nebo k tomu přispěje), bude uvažovat o pomstě. Obzvlášť když soudnictví pracuje všude stejně. Snímek má od první minuty neuvěřitelné obrátky, které ke konci gradují do pekelných otáček. Peter Marshall hraje jako o život (doslova) :-) a předvedl neskutečný výkon. Tohle je opravdu thriller drsné australské školy u nějž se divák musí třást napětím jako osika. Slabším náturám musím důrazně doporučit jít od tohoto snímku pryč. Já ale nemohu jinak než dát 4 hvězdy. * * * * A mimochodem, v tomto filmu zaznělo nádherné vyznání v několika větách jaké je to být tátou a mít děti. Jsem taky táta a přiznám se, že mne to dojmulo. Každé z těch slov bych podepsal. ()

S.Quentin QUALE

Ve výsledku pouze průměrná revenge jízda, ve které to jde s kvalitou na stopáži 110 minut jako na houpačce. Z filmu je cítit nízkorozpočtovost, což bych úplně odpustil v případě vizuální stránky (gore efekty ponechány fantazii diváka), protože bitek a torture scén je tam požehnaně, ale co velmi pokulhává, je scénář, který nemá dostatečnou hloubku a drajv. To jaksi nevadí, řekněme, v první půli filmu, kdy divák zjišťuje, o co vlastně jde, jenže záhy se střídání žvatlání a prolévání krve stane značně monotónním a zdlouhavým. Herci jsou v pořádku, syrovost (s ohledem na výše uvedené) taky. Škoda, trochu víc na tom zapracovat, mohl jsem teď slušně radovat. 65% ()

heyda

Po delším odstupu cítím, že výmluvnější budou 3 hvězdičky než 4. Začnu negativy. Největším problémem je děj. Kdo si potrpí na propracovaný scénář a bohaté dějové linie, bude zde smutnit. Je to totiž jednoduchá přímočará akce, kde v podstatě nenarazíte na nějaké větší překvapení. Tohle bylo samozřejmě nejvíc znát v první půli filmu, která poměrně nudila. Druhým negativem je podle mě kamerový filtr. Dneska je to hodně moderní všude ho cpát, ale ne vždy je to výhra. A třetím docela výrazným problémem je absence hudby. Ta tam buď není vůbec nebo jen hodně střídmě, což zrovna u akčního filmu není v pořádku. Pozitiva jsou jasná. Brilantní herecké výkony, krutost a surovost, rychlý střih, a solidní závěr. Přesto mi tu chybí více propracovaný motiv. Tomu chlápkovi jsem vůbec nefandil a to je škoda. ()

Flipnic

Špičkový australský exploitation-thriller, který osciluje někde mezi umírněnějším 8mm (1999) a "novou definicí" exploitaiton žánru Srpski Film (2010) . Úžasné drama sestávající z jedné masakrózní scény za druhou, kdy duševně zničený tatík absolutně nekompromisně mučí, vyslýchá a morduje bandu grázlů, kteří mu zfetovali, znásilnili a zabili dceru a prodali znásilnění jako videokazetu do běžné XXX produkce ... Něuvěřitelně syrový obraz a špičková choreografie akčních scén a soubojů, která snad nejvíce odpovídá realitě (žádné bojové umění nečekejte, tohle je prostě zvířecí řežba dvou či více chlapů o holé životy neznající pravidla), úžasné masky, potoky krve, ultradrsné mučení a k tomu všemu obrovská porce silných emocí ... Opět jeden z těch téměř nejlepších exploiterů, jaké jsem viděl !!! BRAVO!!!! ()

EvilPhoEniX

Pomsta nikdy nechutnala Sladce! Mrazivý Australský příběh o brutální Pomstě! Hlavní postavaPetr Marshall aneb Hubič škůdců, připomínající mi Liama Neesona Mučí a Zabíjí muže, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho dcery! Jeho dcera zemřela hned po té, co natočila Undergroundovéj Porno Film. Scény s násilím jsou drsné a nekompromisní. Ti hajzlové jsou mláceni páčidlem, kladivem, železnými palicemi.. Dále uvidíme ve filmu rozříznuté krky, urvané bradavky a zároveň jejich svaření! Film je celý takový tmavý, tajemný jde z něj cítit špína, celé je to podrtženo super Atmosférou.. No já se bavil Královsky ! ()