Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Thriller

Recenze (4 283)

plakát

Motorkáři (2023) 

Je to docela slabé. Paradoxně, tam kde film končí měl začínat. Protože až posledních 10 minut, se dozvíme, že gang se rozjel naplno ( Prostitutky, drogy, vraždy), to co jsme tedy chtěli vidět, tak se rozjede v sequelu, který nepříjde. Když už teda nedošlo na chlapský gangster shit, tak jsem doufal, že si člověk užije alespoň těch motorek, ale NOPE dokonce i těch je tu poskrovnu. Hlavně, že je potřeba opět řešit vztahy. Hardy a Butler si své odehrály, ale krom jedné vypálené hospody a "malem" rape se tu za 2 hodiny nestalo nic zajímavého a to po slibném traileru vnímám jako podpásovku. Úplně jsem netrpěl, ale teda  s výsledkem nejsem spoko ani náhodou.  Potěší alespoň mini camea známějších tváří.5/10.

plakát

Psanci: Potrestání (2024) 

Nejlepší a nejuznávanější korejská série současnosti, která si drží kvalitativní standard i po čtvrté! Tentokrát tu máme online hazard a Filipínce, kteří se rádi ohánějí nožem.  Dějově mi to přišlo sice slabší než předešlé díly, ale akce je opět parádní a je jí docela dost. Don Lee to tu opět řeže tak, že každý odletí 2 metry a ty jeho šupy jsou prostě boží. Záporák se taky povedl, ostatně každý díl téhle série má skvělého záporáka a po každé z jiné Asijské země a tenhle Filipínec s nožem předvádí moc pěkné kousky, všechny ty sekvence s noži mají skvělou choreografii, je hodně nebezpečný a dělá slušný problémy. Finální Fight v letadle jsem si užil náramně. Celkově parádní akční jízda s Top vizuálem, skvělým Donem Lee a úžasnou akcí, tady prostě buď to miluješ nebo ne. a 5tka Tchaj Wan ?? :)8/10.

plakát

Des Teufels Bad (2024) 

Fiala a Franz sice patří k nejlepším režisérům Rakouska, ale jejich tvorba je hodně art/slowburn, takže mně se trefí do vkusu málokdy a tentokrát to vyšlo opět jen na půl. Je tu zajímavé dobové zasazení do 18. století, kde byly docela kruté a drsné tradice,rituály a pravidla. Jako dobové historické drama to docela funguje, ale je tu hodně málo postav o žádný zajímavější příběh se to bohužel nesnaží a občas film tvůrci okoření trochu nepříjemnější scénou, ale nikdy to pořádně nestrhne ( i ten rape klidně mohli ukázat!!), tempo se vleče, nic moc se tam neděje  ( hlavní první hodina je úmorná), takže o hodnocení je u mě rozhodně rozhodnuto. Nejvíce mě zaujal finální rituál, ten byl docela slušně sick, ale nic na co bych měl vzpomínat. 5.5/10.

plakát

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024) 

Tohle bylo fakt strašný :D Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by nebylo nic, co by mě zajímalo. Humor  úplně mimo, akce je strašná ( jednak jí je málo a jednak stojí za hovno), Eddie Murphy je herec, který je už dávno za zenitem, takže mi přišel být otravný a nesympatický, k sérii nemám žádný vztah, takže nostalgická rovina na mě nefungovala, příběh je divný a nezajímavý, jediné co tak potěší jsou camea známějších herců, ale to je tak vše. Když to srovnám například s Mizery, ve kterých funguje parádní erková akce,sountrack, herci a super humor, tak tohle je hodně downgrade. Not for me. 3/10.

plakát

Ur mörkret (2024) 

Očekávaný Švédský atmosférický horor nakonec po strhujícím traileru je jen slušnou žánrovkou, ale čekal jsem prostě víc. Pátrání po zmizelé ženě v přírodní švédské rezervaci s nordickým folklórem a pověrami o jeskynní víle znělo na papíře skvěle, ten výsledek je takový těžko zařaditelný. Má to sice slušný vizuál, nepůsobí to levně to je důležité, prostředí je fajn ( jeskyně), atmosféra je místy slušná a došlo i na nějaké vraždy, ikdyž nějaké gore se očekávat rozhodně nedá. Toho strašení je zde na můj vkus málo a nepřišlo mi být úplně funkční. Je to na půl duchařina na půl slasher, ale v žádné rovině to prostě nejde na dřeň, tak aby mě to strhlo či nějakou scénou vytrhlo ze židle. Naštěstí to nenudí a ta mytologie je docela funkční, škoda nic neříkajícího závěru ( mít to pořádné finále asi bych byl ochotný i jít výše), takhle jen za lepší 3. Za zkoušku stojí. 6/10.

plakát

Strážci (2024) 

Tak k mému překvapení nakonec vlastně v pohodě. Dcera Shyamalana teda rozhodně poráží dceru Cronenberga. Vizuálně je film na úrovni, líbila se mi celá ta mytologie kolem strážců ( První střetnutí s němi má skvělou tajemnou atmošku i vizuálně je správně poutavá- zkrátka hezky nasnímané potvory) Film nabídne také pár zajímavých zvratů, kde ten v závěru mě docela slušně dostal. Drželo si to mou pozornost a to se počítá. Je to sice víc Mystery hororová pohádka než regulérní horor, ono těch hororových sekvencí je zde docela málo, ale myšlenka toho všeho mi zkrátka přišla fajn a nápaditá, takže rád 4 hvězdu nadhodím. Bavilo. 7/10.

plakát

In a Violent Nature (2024) 

Takže dojmy po zhlédnutí. Slušná gore Mňamina ( sice bych se nezlobil kdyby toho všeho bylo tak 2x více), těch gore scén je tam všehovšudy asi jen 5, což není úplně mnoho vzhledem k tomu, že ten film stojí hlavně na tomhle, ale zas jsou pořádné a ta jedna scéna s hákem si myslím, že letos už nic nepřekoná, to byla fatalita jak z Mortal Kombat !!   Oceńují tedy i originální pohled z perspektivy vraha a 80´s atmošku, líbil se mi i celkový look hlavního mutanta, který využívá i zajímavý zbraně a killy jsou prostě hezky kreativní ( hlavně má uchylku na řezání hlav různými způsoby !!   .To, že to nemá žádný děj, žádný nosný postavy a dialogy se dalo čekat, co mne trochu zklamalo je finále. Vyloženě posledních 15 minut se film proměnil v ukecané drama, takže tam kde se do toho Nash měl pořádně opřít a přidat na jatkách, tak hodně ubral z plynu a končí to tak nijak. Škoda je to tak 3.5. Teď by to chtělo udělat Vřískot z perspektivy vraha please ! :) Po uležení v hlavě se na ty 4 hvězdy necítím.65%

plakát

Tiché místo: První den (2024) 

Sorry jako, ale tohle je docela slabota. První 2 díly jsou výborné adrenalinové a nervydrásající jízdy, ale to, co fungovalo tam zde nefunguje vůbec. Změna režiséra je hodně cítit, cítit je také změna hlavních hrdinů přece jen Krasinki,Blunt a Murphy je herecky jinde než Lupita a Quinn, který je ňouma. Vizuálně je to sice pořád super, monstra jsou opět výborné, ale vůbec tu nefunguje ta nepříjemná atmosféra přechodu z ticha do extrémní hlasitosti a jumpscare snad jen jeden ?? tak to je low. Není tu žádná vyloženě memorable scéna, jak porod z jedničky či medvědí past z dvojky, tak trochu jsem doufal, že půjde o globálnější a epičtější pojetí onoho světa a ono je to zas jen melo drama o dvou lidech!! kteří vlastně ani nemluví jen na sebe víc jak půl filmu blbě čumí. Příběh žádný, dialogy taky téměř žádné, chybí mi tu ty zajímavý pravidla, které se řešily minule, tu prostě není nic. Když nejsou na scéně zrovna monstra ( a fakt moc často nejsou), tak je to docela unylá zívačka, kde někde ke konci jsem si říkal, že by už mohl být dávno konec a to má film prosím jen 90 minut. Co mě taky naštvalo, že tu pořádně nikdo nezařve, z těch monster snad už vůbec nikdo, nedojde tu na žádný pořádný vzájemný střet/souboj. Všichni jen blbě utíkají. MEH a že ta kočka ani jednou nemňoukne a nezavaří, jsem taky nepochopil proč. Slabší průměr. Po delší době odcházím z kina s pocitem, že ty prachy za to nestály. 3 hvězdy fakt jen k úctě k sérii a že moc těchle monster áčkových věcí nevzniká,ale pocitově jsem rozhodně spíš na dvou. 5/10.

plakát

Jiu long cheng zhai wei cheng (2024) 

Future Hong-Kong KLASA!!! Cheang Pou-soi po legendárním Thrilleru ZHi-Chi a akčním nářezu SPL 2 je tu s vysoko oktanovým šíleným martial arts nářezem, který sbírá nadšené reakce úplně všude( IMDB 74%, spousta webů dává 4/5 či 5/5, rotteni 87/96%)  jde o jeden z nejdražších HK filmů posledních 10 let a je narván hvězdama až po strop. Film je navíc adaptací komiksu od Andyho Seta a já musím říct, že jsem si tuhle šílenou jízdu naprosto urvanou z řetězů neskutečně užil. Každý Kung-fu Fanatik bude vrnět blahem a nic takového jste ještě kurva neviděli!!! Je tu spousta postav, spousta motivací a dějově mě to sice až tak nestrhlo, ale vizuálně jde o velmi působivý počin, kde naprosto dominuje akční stránka. Akční sekvence jsou dlouhé ( celá druhá polovina je jeden neskutečnéj akční Námrd!), kde se předvedou známí HK veteráni jako Louis Koo a Sammo Hung. Výbornéj je i hlavní hrdina známý Raymond Lam a záporák v podání Philip Ng, tak ten byl ultra šílené nepřemožitelné HOVADO!!! Akce má skvělou kameru, brutálně propracovanou choreografii, potěší že tu nejsou téměř žádní obyčejní panáci, ale každý frajer tu ovládá martial arts snad už od mala, takže každý poskok by zde mohl hrát záporáka v jiném akčním filmu a to ohromně kvituji. Krom pěstí dojde i na sečné zbraně a takovéj duel se srpy, kladivama,mačetama a nožema jsem si užíval neskutečně. Má to neskutečnéj drive a akční scény dokážou správně zvýšit tlak i vyvolat zimomriavky. V závěru je to sice přepálené až moc ( přece jen jde o komiks), takže realističnost zde opravdu nehledat, všichni tu mají neskutečnou výdrž, přežívají nemožné, hlavně Philip NG dostává rány kladivama a nedělá to s ním téměř nic, ale když se člověk přes to přenese, tak si to užije náramně, ale dokážu pochopit, že to někomu může vadit. že je to zkrátka občas přes čáru. Já si tenhle INSANE Akční Orgasm mile rád zopakuji. 9/10.

plakát

Propriedade (2022) 

Brazilský socio-Thriller, kde se banda vesničanů vzbouří proti majitelům farmy, kteří mají jiné plány. Festivalový Home Invasion ala lynč vesničanama zněl pro mě atraktivně, bohužel zůstal někde na půli cesty.Herecky je to OK, technicky průměr, myšlenka i motivace je logicky odůvodněná a atmosféra je mrazivá jen krajně. Kdo má nakoukáno, tak toho film překvapit nemůže. Škoda, že se film na můj vkus držel až moc při zemi. Vzhledem k počtu postav, se to tam mohlo zvrtnout v příjemnéj Hixplo masakr z venkova, což by jsme všichni uvítali, ale bodycount by se dal spočítat na prstech jedné ruky a jen lehce nepříjemná atmoška se socially relevant podtextem mi ke spokojenosti bohužel nestačí, ale špatný to není. V pohodě koukatelný průměr, který má své momenty. 6/10.