Reklama

Reklama

VOD (1)

V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Skutečný Albert Fish byl nepochybně tajemnější, děsivější a mnohem úchylnější, než film samotný. Hlavní postava sice ztvárněním nezklame, ovšem omáčka okolo je značně nedochucená. Tahle biografie za mě připomíná lacinou tv produkci, která ničím neobohatí, ale naštěstí ani nezpůsobí duševní poruchy.50% ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Bylo to tak moc o Grace, že zapomněli zmínit další oběti. Možná po nich tehdy zapomněli pátrat, možná už je bez Fishovy pomoci vypátrat nešlo..? Muselo jich být jistě hodně, z filmu jsem se to ale nedozvěděl. Tohle považuju za jeho největší slabinu. Pokud to chci vědět, a já to chci vědět, tak si to musím dohledat jinde. Jinak to ale bylo děsivé. Což je v tomto případě pocta a kompliment. Pokaždé mi pak v hlavě zabliká tatáž myšlenka: "jak se můžeme obejít bez trestu smrti? Čím chceme potrestat podobnou stvůru, pokud se tady někdy objeví? Vězením? To je přece výsměch!" ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Šedovlasý pán je svým docela nenápadným názvem thriller až s hororovými prvky. I mně hned při sledování napadl skvělý náš to seriál -  Dobrodružství kriminalistiky. Tady ale měli tvůrci jednak mnohem větší rozpočet a také mnohem delší stopáž na vyprávění příběhu o opravdu strašidelné postavě Alberta Fische, sadisty, kanibala a vraha. Když jsem film dokoukal, zapátral jsem na netu po nějakých bližších podrobnostech hlavně ve vztahu k místům a vrahovi samotnému. Dají se najít fotky oné farmy i dopadeného Fische. Když se člověk dívá na toho staříka s šedivými vlasy a knírem, v dobovém oděvu s buřinkou, vůbec byste nehádali co je to ve skutečnosti za zrůdu. Moc se mi líbilo ve filmu to zpracování Ameriky třicátých let, někdo si dal dost práce aby interiéry i exteriéry vypadaly dobově. A shánějte dneska někde vybavení bytu z té doby!  Včetně kamen s rourou...   Patrick Bauchau byl odporný a vážně mně z něj mrazilo. Sice v podstatě není ve filmu žádné explicitní násilí, ale dobře vám z toho všeho nebude, obzvláště když vám fantazie jede na plné obrátky... Tak nepříjemné pocity jako u tohoto filmu  mi nedokázal za poslední dobu navodit nejeden horor. Svoji roli v tom sehrál určitě fakt, že člověk ví, že se to stalo... že Grace Budd opravdu zabil, rozčtvrtil a snědl (a nejen ji).  Můj obdiv mají detektivové té doby, kteří s minimem tehdejších technickcých prostředků s o to větším úsilím šli po každé stopě, která je mohla dovést k tomuto kanibalovi. Elektrické křeslo tak bylo jediným rozumným zakončením toho všeho. Proč jedince nebezpečného společnosti někde doživotně izolovat, živit a hlídat?  Tady byla vina prokázána a škodná se má likvidovat. Dávám za 4 dopisní obálky. * * * * ()

Dannysek4U 

všechny recenze uživatele

Prirovnani k Dobrodruzstvi kriminalistiky je usmevny,ale vlastne docela na miste. Stejne tak je ale na miste dodat, ze narozdil od perfektniho serialu, tomuhle snimku chybi napeti a poradnej spad. Atmosfera je temna a dusiva, klobouk dolu, ale chtelo by to lepsi fazovani pribehu, Ani nemluve o tom, ze co jsem tak o Fishovi cetl, slo z jeho pripadu vyrvat mnohem vic., Chorobna lhavost, priznani az k nekolika desitkam cinu, mno, proste to chtelo vic pritlacit na pilu. Jinak ale zajimavy. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Kvalitní zpracování kriminálního případu, kde v hlavní roli řádí sadistický kannibal Albert Fish. Film se sice nedrží skutečnosti nikterak přesně, i tak jsou v příběhu použity častokrát podložená fakta (dopis rodině o Grace je citován věrně, obscéní dopisy...). Hlavní představitel Fishe je opravdovému Fishovi dost podobný a roli zvládl obstojně. Kdo se zajímá o skutečné kriminální případy jako já, jistě snímek ocení a potěší ho jeho dobré zpracování (oproti jiným např.: Gacy, Evilenko...). Doporučuji. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Pracovní název - Wisteria: The Story of Albert Fish. (Chatterer)
  • Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Carol Pifková)
  • Prezývky Alberta Hamiltona Fisha: "The Moon Maniac", "Werewolf of Wisteria", "Vampire of Wisteria Cottage", "Gray man" a "Brooklyn Vampire". (Carol Pifková)

Reklama

Reklama