Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

kolemjdouc

po dlouhé době ami film který mě zaujal od začátku do konce.Neměla jsem totiž klasický pocit že si ze mě filmaři dělají prču.Něco natočit dát tomu recenze a finito.Zásluhu na tom ,že jsem byla spokojená ,má nesporně Gyllenhaal.Je vidět že k práci před kamerou přistupuje velmi zodpovědně.Hodnotila bych výš kdyby bylo čím! ()

Orthank

Až na ten nešťastne skratkovitý záver, jeden z najlepších krimi napínakov vôbec. Skvelá kombinácia atmosférického scenára, charakterov, hereckých výkonov a schopnej réžie. Vikenvueovi akurát došiel dych v inak zaujímavej záverečnej pointe, ktorá si žiadala viac pritlačiť na pílu a nechať doznieť v čase.... Veľmi silné 4* (90%) ()

Přemek

Film vyprovokoval Ondřeje Štindla k napsání tohoto facebookového statusu: "Možná je docela fajn, když člověka po všech těch letech dokáže nějakej film vybudit do stavu nasrání, který volá po činu. Ale tohle je fakt trochu moc. Jako kdyby mi někdo dvě a půl hodiny řval zblízka do obličeje: ´Cenu! Dejte mi někdo nějakou cenu! Protože tohleto je kurva seriózní matroš! Ty děti jsou možná mrtvý! Co bys asi tak moh chtít serióznějšího než mrtvý děti, kořene! A furt tam prší! Už jsi viděl fakt seriózní matroš, kde by furt nepršelo? Vidíš, jak maj ty chlapi smutný voči? Jak ty ženský brečej? V tom dešti? Na tý promáčený hlíně plný mrtvejch dětí? A teď bacha! Trochu toho seriózního násilí! Takový jako vážňoučký mučeníčko! Žádná exploatace, jenom ať je tak nějak líp vidět, že všichni trpěj. Vono je to celý tak trochu o nás všech, víš. Vona je tam symbolika! A to už je fakt seriózní. Tak ji hezky přežvykuj, pustim ti k tomu nějaký smyčce. Nic bombastickýho, tak to dělaj sráči. Nám velkejm umělcům stačí, když to jenom tak trochu hučí a když k tomu prší, samozřejmě. Hlavně se nenech znervóznit tím, že ta storka nedává moc smysl. Sleduj radši ten hereckej koncert, kámo, protože hereckej koncert, to je základ. Všimnul sis vůbec že mám francouzský příjmení? Já totiž normálně šprichtim francouzsky, tak co bys do háje chtěl ještě víc? Naval mi tu cenu, řikám...´ Megabrousek versus arachnojezevec? Tisíckrát radši." ()

iampatrik

80% Tušil jsem i podle článků, komentářů a statistik všude na internetu, že půjde o dobrý film, nebýt narozenin, asi bych zrovna na tehle film nešel, také možná proto, že jde o dvě a půl hodiny trvájící krimi, které sází na temnou atmosféru, tzn. pro mě film hodící se na chladný večer doma u obrazovky, chtěl jsem si na něj počkat. Ale jsem rád, že jsem nakonec šel. Pozdim, déšť, potemnělé malé městečko kdesi v USA. Dvě ztracené dívky. Zoufalý otec.Charismatický detektiv. Každý řešíc zmizení po svém. Každý odhaluje něco z příběhu, pomalu. Postupné budování příběhu respektive rozplétání případu není v závěru šokující, překvapivé (což mě možná mrzí), ale to jak zde vše šlape, jak je to skvěle zahrané a dvě a půl hodiny spíše komorní atmosféry uběhne jako nic, to prostě prominu i některé scény, které posloužily příběhu jako berličky a posunutí se v příběhu dále (např. Dover nasrán rozhází věci ze stolu a pak na zemi vidí fotku), nebo pro mě trochu odbytý závěr (ale to je velice subjektivní). I když má Zmizení své mouchy, tak si člověk nemůže představit lepší pozdmní filmový večer. ()

Dyas

Nejspíše film roku, co se zpracování a herectví týče. Výborně natočený thriller o hledání dvou nezvěstných dívek, v kterém je skutečně poznat snad životní výkon Hugh Jackmana, i když Jake Gyllenhaal se též předvedl. Napínavý film se skvělou atmosférou a překvapivým koncem. Skutečně povedený film. Rozpočet $46 miliónů ][ USA tržby $61,002,302 ][ Celosvětové tržby $118,433,958 ][ Otvírací víkend $20,817,053 ()

lucijelucije

Nemyslím si, že by Zmizení mělo (až na nějaké výjimky) nějaké kontroverzní hodnocení. A není se čemu divit, je to nervy drásající thriller..Možná je pravda, že 153m, je poněkud dlouhých a nastala nemalá stagnace, která měla asi půlhodinové trvání, ale ani tento bod mrazu mě neodradil, je to vzrušující děj, a s každou minutou do konce se gradace zvyšuje až na tolik, že vy sami máte pocit, že musíte do příběhu vstoupit, něco udělat, a hrající hrdiny popohnat. Napětí by se dalo krájet ještě tři dny. Mimoto musím i upozornit na výbornou kameru R. Deakinse, který si s diváky pěkně zahrává. Každopádně já za sebe můžu říct, že od začátku do konce jsem neměla tendenci strhávat zrak mimo obrazovku-musíte být totiž stále ve střehu. ()

ondrula

Fascinující. S thrillery mívám obvykle ten problém, že se u nich často začínám nudit, tady jsem ale opravdu neměl příležitost. Herci hrají naprosto fenomenálně a Hugh Jackman by měl asi přestat ztrácet čas s připitomělými Wolveriny a pouštět se víc do takovýchto projektů. Jake Gyllenhaal taky s každým filmem zraje jako víno a role policajta mu opravdu sedla. Malinko mi rozuzlení příběhu kazil fakt, že je od počátku dost očividné, kdo je skutečný únosce a taky nelogičnost některých klíčových prvků (Alexova zarputilost, nesmyslnost bludiště apod.). ()

peetriss

Tak plnotučný krimithriller tady už dlouho nebyl - možná od dob Fincherových majstrštyků. Poctivě budovaná temná a napínavá atmosféra, výborně nastíněná psychologie postav a vykreslení projevů utrpení rodičů sužovaných ztrátou svých dětí, vyúsťující ve zkratovitá, neuvážená jednání plodící jen další utrpení, to vše jsou zásadní atributy měnící tento film ve vynikající zážitek. Zásluhu na tom má trpělivá práce režiséra a herecké obsazení v celé šíři, které podává hodnotné výkony, i když Hugh Jackman má občas tendence jemně přehrávat. Ve srovnání s ním, o mnoho poklidnější projev Jakea Gyllenhaala s mimickými znaky své postavy mě zaujal ještě víc. Přes určitá zpomalení tempa thriller, který mě dokázal i díky své dějové neodhadnutelnosti, plně uspokojit. 90% ()

Lefty86

Mistrovské dílko, ve kterém mi vadili pouze detaily a to jen proto že film byl fakt pecka a do očí bijící nesmysli tam prostě nepatřily. Když Gylenhaal najde bedny s oblečením, lítá tam jako slon v porcelánu, do všeho hrabe bez rukavic a zkrátka těžce likviduje důkazy. *SPOILER* - Na konci mi vadilo že sice prohledávali dům únosců ale nenapadlo je odtáhnout starej vrak a prošmejdit ho taky že by našli Jackmana, pak byl slyšet pískot píšťalky a asi ho našli, ale mohlo se to ukázat. *KONEC SPOILERU* Film trochu připomíná Mlčení jehňátek, napětí by se místama dalo krájet a člověk je v očekávání co na vás vybafne skoro jak u hororu. Gyllenhaal perfektní, Jackman bez chyby, obě hlavní postavy obsazeny výborně. Děj je vynikající, přes dlouhou stopáž nenudí. 95% a 5 % dolu jen za to že takovýhle film by měl výše popsané chybky vyladěné aby si jich divák nevšiml. Proto nedám plnou palbu, ale film je to luxusní a rozhodně si ho zčíhněte! ()

vander19

Ak film dokáže niečo tak výnimočné ako dokázalo Zmiznutie je to naprostý zážitok. Keď som ho začal sledovať, hlava mi už padala a očakával som, že ho dopozerám až na ďalší deň. Lenže ako náhle začali na javisku čarovať Gylenhaal a Jackman tak na spánok som veľmi rýchlo zabudol. Film ťaží z perfektného prostredia ospalého amerického mestečka. Sú unesené dve malé dievčatá a Loki (Jake Gyllenhaal) ako detektív doteraz nemal ani jeden nevyriešený prípad. Lenže tu si nevie dať rady, nie sú žiadne stopy. Únosca nič za sebou nezanechal. Keller Dover (Hugh Jackman) ako otec jednej z unesených už nezvláda sa na túto situáciu len tak bezcieľne prizerať a rozhodne sa jednať ako on pokladá za správne. Je doslova vidieť ako si herci užívajú svoje role. Keller Dover (Hugh Jackman) je každým dňom nervoznéjší, agresívnejší a zúfalí, pričo detektív Loki zase zmätenejší. A práve tieto nepríjemné situácie sa im vrývajú do tvári a obaja to nádherným spôsobom podávajú publiku. Samozrejme už na začiatku máme prvého podozrivého a jeho stárnil Paul Dano, mladého ale retardovaného Alexa. No ako Paul Dano ma tak prekvapil, že by som mu hneď udelil niektorú zo svetových cien za vedľajšiu postavu. Je však retardovaný a ťahať z neho informácie je nesmierne ťažká úloha pre detektíva Lokiho. A ak tomu prirátame ako som hovoril neskutočnú atmosféru hlbokých lesov, dažďa, ktorý bubnuje na strechách áut a situácií, ktoré sú čoraz viac zamotané tak nám vychádza jeden z najlepších thrillerov aké som o únose videl. Mal som akú takú predstavu, kto je za to zodpovedný, ale po 1,5 hodine som bol z toho tak zmätený, že som sa nevedel dočkať konca. Toto je črta a charakter každého thrilleru, ktorú určite ocení každý divák. ()

Disease

Je to sice ze začátku pomalé a zeširoka, až jsem si říkal, jestli to není nějaký remake skandinávského kusu. Finále je sice thrillerové, ale pro mě byla nejlepší psychologická krimi-drama rovina. Hugh Jackman podal svůj životní výkon a i Gylenhaal svůj nadstandard. Možná nadhodnocuji, ale holt jsem v poslední době nic pořádného neviděl :-) ()

mclenin

„A man who has lost everything is capable of anything“. Myšlienka, ktorá je ústredným motívom filmu, odhaľuje na pozadí kriminálnych udalostí charakter človeka v jeho najpestrejšej podobe a tiež skutočnosť, že v každom z nás drieme kladná i záporná stránka, ktoré sú neoddeliteľné ako rub a líc jednej a tej istej mince. Klady – 1. príbeh, ktorý nenudí a pomaly eskaluje napätie, 2. pochmúrna atmosféra dotvorená počasím a chladným soundtrackom, 3. Paul Dano Zápory – 1. jedinou nosnou konštrukciou je postava Paula Dana, ak by konal inak, záhada je vyriešená v priebehu 15 minút, 2. rýchly a nie až tak prekvapivý záver Zhrnutie - Poctivý krimi thriller s napínavým príbehom, solídnymi hereckými výkonmi a ešte lepšou atmosférou. 80 % ()

kill-tec

Vynikající výkony Gyllenhaala a Jackmana. Neskutečně napínavé a nepředvídatelné až do samého konce. Dementní Alex mé srdce krájel každým záběrem, doteď stále nevím zda ho litovat či nesnášet. Bolavé počasí dávalo již tak nabitému scénáři tu správnou kaňku a věřte nebo ne, stále jsem byl nervózní a jen zřídka dýchal. Skvělé! ()

Isobell

Mraz dejcha z celyho filmu, je stale pritomen v zadech, husi kuze, zima az na kost. Tema, na ktere je tezko jen pomyslet. V komentarich bylo napsano vse. Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman ve svych rolich vynikajici plus vsechna synonyma k tomuto slovu. Obdivuhodne, uveritelne herectvi, klobouk dolu. Hudba jen v mistech, kde skvele zduraznila atmosferu, silne napeti... ()

Piškotka

Skvělé a napínavé od začátku do konce, minuty utíkaly závratným tempem. Paradoxní bylo, že zoufalá oběť se načas stala trýznitelem další oběti. Ohromil mě výkon J. Gyllenhaala, jakoby rolí žil. ()

Pavkan

Kouzelná kamera Rogera Deakinse vytvořila syrové sychravo, které mě pohltilo od prvních záběrů. Pak se přidali i herci (zejména Jake Gyllenhaal s tikem a Paul Dano s mentální retardací neměli chybu) a následně to korunoval samotný příběh, který mně osobně po dlouhé době přinesl pointu, která byla překvapivá, přesto smysluplná. I když jako rodič podobné filmy z hloubi duše nenávidím, tohle jsem risknul a nelitoval ani na vteřinu. ()

Itar

Hra naznačených a obcházených klišé, zvratů, které se nejeví jako typické zvraty, ale spíš zatáčky v jinak přímočarém příběhu. Přesní herci (Paul Dano v čele, těsně za ním dvojice Gyllenhaal / Jackman), dobře napsaný scénář, atmosféru podtrhující hudba a především parádně zrežírované a nasnímané. Velké díky za každý takový film. ()

eratni

V rámci žánru špička. A jelikož mám tenhle žánr rád, je to špička i pro mě. 2,5 hodinová paralýza, kdy jediný, co jsem vnímal kromě filmu, byl tlukot mýho srdce a funění z nosu. ()

Schuldiner

Dobrý, herecky moc dobře zvládnutý krimi thriller s dobrou atmosférou. Bavil jsem se (dobře) a to je zásadní, takže ty hejna much tolik neřeším... Nic převratného to ale není a mám tušení, že si to za nějakou dobu asi nebudu příliš pamatovat. A ty zmíněné výtky? Asi opět v tom, že je k vidění příliš mnoho dějových náhod, kdy někdo v jistých chvílích je tzv. ve správnou dobu na správném místě a vidí něco či někoho v situaci pro něj nevhodné... Kdy někdo zrovna přijede na místo, kde se děje něco, u čeho nesmí podle scénáře chybět... Napsal jsem to schválně obecně, aby to mátlo :-) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina