Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 698)

plakát

Spider-Man: Daleko od domova (2019) 

Velice příjemné překvapení. Nápaditá popcornová zábava, které nechybí zajímavé scény, jejímž vrcholem je efektní Spider-Manův souboj v Mysteriových iluzích. Filmu nechybí velkolepě podané akční scény, dějové zvraty, zdravý humor a ve Spider-Manových filmech povinná romantika. Evropana jistě potěší domácké kulisy (konkrétně Čecha potěší Praha, Liberec), fanoušky Marvelu známé postavy. Herecké obsazení je kvalitní - Jake Gyllenhaal si svého záporáka užívá, Zendaya k zulíbání, dvojice Jacob Batalon a Angourie Rice baví. Superhrdinský počin a nenáročná zábava, které jsem si dokázal užít.

plakát

Spider-Man: Homecoming (2017) 

Spolu s Batmanem od konkurence je Spider-Man asi filmově nejvyužívanější komicsovou postavou. Další reboot tentokráte s výborným Tomem Hollandem byl nevyhnutelný pro zapracování do současného filmového Marvel univerza. Spider-Man: Homecoming je počinem "dobrým", žádná intenzivnější slova mě nenapadají. Postava i tento film míří k divákům mladšího věku, a tomu je vše podřízeno (nemyslím to jako negativum). Máme tady tak divokého pubertálního superhrdinu, který se poznává první lásku, které však není podřízeno úplně vše (jako v Raimiho filmech). Na záporné postavě se dalo víc zapracovat, byť Michael Keaton se snaží. Celkově obstojná superhrdinská sólovka ze světa středoškoláků, která však nenabízí nic, co by mě nutilo k opětovnému shlédnutí. Krom Toma Hollanda, potěšila nestárnoucí Marisa Tomei a miloučce sarkastická a všímavá Zendaya.

plakát

Captain Marvel (2019) 

Jedna z mých nejoblíbenějších hereček zlanařená do světa Marvel? Nu proč ne, řekl jsem si. Bohužel Brie Larson se ocitla v roli nezajímavé postavy v průměrně natočené sólovce. V první polovině filmu jsem měl pozitivní emoce díky příjemné retrodevadesátkové atmosféře a povedeným vtipům, zajímavým nápadům (rvačka se stařenkou pobavila) a sympatické Brie, avšak v polovině druhé začíná Captain Marvel lapat po dechu a mění se tak v průměrný, ale stravitelný marvelácký spektákl, který nepřináší nic hodného zapamatování.

plakát

V pasti (2018) 

Apokalyptická tísnivá atmosféra, neznámé zlo, paranoia, strach, dobré řemeslo, kvalitní herci, občas nějaký ten zajímavý nápad. Ingredience pro kvalitní hororové sci-fi, které strhne a nepustí až do konce, přestože dějově je svým způsobem úplně jednoduché - v jednoduchosti je asi opravdu krása.

plakát

Podporujte svého šerifa! (1968) 

Svěží vánek, který ve své době dokázal vnést do žánru westernu příjemné oživení a pobavení. Lehká parodie a nenáročná zábava se skvělým obsazením - James Garner sympaťák, Joan Hackett krásná a úchvatně "střelená".

plakát

Kudrnatá holka (1991) 

John Hughes v tomto případě selhal scénáristicky, navíc se nepříliš úspěšně snaží hrát na city a humor zde velice strádá. Alisan Porter v titulní roli je v pohodě, tahounkou filmu je spíše Kelly Lynch než Jim Belushi. V Hughesově filmografii je Kudrnatá holka zástupkyní kategorie slabších nevýrazných položek.

plakát

Decibely lásky (2016) 

Hloupoučká, primitivní a zcela zbytečná snaha Michala Davida o navázání na zlaté časy, kdy jeho Discopříběh plnil kinosály socialistického Československa. Dle očekávání se nepovedlo, byť je to vlastně film docela neubližný.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019) 

Příjemné překvapení. Vizuálně kvalitní sci-fi romantická pohádka, která si na nic nehraje a snaží se být nenáročnou popcornovou podívanou s digitálními efekty, které nepůsobí rušivě. Alita umí divácky vtáhnout, má to správné filmové srdce i sympatické obsazení.

plakát

Borg/McEnroe (2017) 

Vcelku výborné drama podpořené skvělým řemeslným zpracováním a kvalitním herectvím, kdy se postupně dostáváme do duší obou hlavních protagonistů legendárního tenisového finále. Samotné sportovní jádro filmu však nebylo využito naplno, památný zápas je ztvárněn jako sled úderů, výměn a mihotajících se čísel na tabuli. Tady severská chladnost zřejmě bránila plnému rozvoji toto správného sportovního nerváku, emocí, dramatu, atmosféry. Takto se jedná o kvalitní osobní drama dvou tenisových osobností, ve kterém mě sportovní vrchol nedokázal vtáhnout, a byl mi svým způsobem ukradený... Nevím zda je to úplně dobře.

plakát

John Wick 2 (2017) 

Druhý John Wick sice ve mně musel chvíli dozrát, ale určitě jej považuji za nejsilnější část série (jednička však příliš nezaostává). Ideální dávka nápadů, choreograficky a audiovizuálně vypilovaných akčních scén, charismatických postav, zdravého nadhledu a ideálního tempa dělá Wickův svět divácky atraktivním a velmi výživným. Nelze nezmínit opakovaně výborný soundtrack - Ciscandra Nostalghia (ve filmu se mihne) s písní Plastic Heart je odzbrojující. Samotná závěrečná scéna dokázala neuvěřitelně natěšit na pokračování. Plná spokojenost.