Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

gp_one

Existence Prisoners mi trochu unikla a to jsem si cca před měsícem, či dvěma v duchu říkal, že už jsem delší dobu neviděl žádnou pořádnou kriminálku ve stylu Fargo, Zodiac, Insomnia či Gone baby gone. A hle, dnes mi ji seslalo samo nebe a hned tak parádní. Atmosféra Prisoners je tak hutná, že je z toho člověku blivno už po pár minutách, kdy se ještě ani nic neděje. Škoda, že pro finále byla zvolena noc, protože ten mlhavý pozdní podzim je za dne mnohem mrazivější. Během děje se nám krásně vykreslují postavy, ale zde mám maličko problém s tím, že nebyl dán prostor vedlejším, ale přesto zajímavým postavám a film se omezuje vlastně jen na ústřední dvojici. Škoda, ale na druhou stranu, ve vedlejších nezbylo místo pro lepší herce, takže je to možná dobře, že se jim příběh moc nevěnuje. Co se mi líbí je, že zápletka a jednotlivé části skládačky jsou sice prokouknutelné, ale ne zadarmo. Je to tak akorát a ten kdo sedne do gauče, vypne a moc nepřemýšlí, ten bude od začátku až do konce překvapován. Prostě Prisoners se povedl a já čumím, kolik jsem jen za poslední měsíc rozdal hvězdiček. Takový nášup kvalitní podívané jsem letos už vážně nečekal. Mno, musím uznat, že tomuto snímku mírně nadržuji z důvodu již zmíněného absťáku po kvalitní krimi, ale co už....Prisoners kvalitní jsou a to hodně. ()

Martinka21

Film řešící citlivé téma, které zasáhne nás všechny. Oceňuji, že se příběh nesnaží diváka uchvátit, ani jej vyděsit, či pobavit. Jen reálně servíruje okolnosti, fakta, vývoj událostí, a to celé v nepřikrášlené podobě, nebo nafouknuté do obřích rozměrů. Herecké výkony byly opravdu výborné. Herci hrají tak neuvěřitelně přesvědčivě, že ani o jedné postavě na chvíli nezapochybujete. Cítíte z nich čistý strach, zlost, zoufalost či beznaděj. Když vidíte zarudlé oči Hugha Jackmana,nepochybujete o jeho zoufalství, či prohnilost „únosce“ s kamennou tváří, který bez mrknutí oka unese vaše dítě, a pak Vám bude nabízet šálek dobrého čaje. Hned v úvodu je položeno několik otázek a to: „Co vše jsou ochotni rodiče učinit pro záchranu svých dětí? Kam až může zajít zoufalství?“ Více zde: http://revue-please.webnode.cz/filmy/listopad-2013/ ()

darkreider

Únos detí je zdá sa stávka na správnu kartu. Téma sto krát ohrané, ale vždy je čo ukázať. Gyllenhaal má kariéru rozbehnutú výborne, 2005 sa zviditeľnil a odvtedy sa ukazuje len v úspešných filmoch. A ja mu to nezazlievam, chalan má talent. Postavte vedľa neho pár ďalších zvučných mien, dobrého režiséra a úspech je skoro istý. Kam sa film uberá a ako skončí asi uhádnete skôr, než k tomu príde, ale postavy majú tendenciu vtiahnuť do deja tak, že vám to vedomie, čo príde neprekáža. Slušný thriller, stačila mi pol hodina a už som chystal kýble z vodou a mokrý hadr na waterboarding. ()

PEZ

Presne podla mojho gusta. Husta atmosfera od zaciatku do konca. Realisticke krimi, ktore sa viac odohrava vonku na ulici, ako vo vnutri v inscenovanych priestoroch. Presna rezia, ktora vie kam chce divaka viest a co z pribehu povedat. Poriadne temneho pribehu. Nazov Prisoners je ovela lepsi, ako ten distribucny. Okrem atmosfery na mna zaposobili rozne pohlady na danu situaciu - pasivny pristup k hladaniu, aktivny pristup k hladaniu (Hugh Jackman podava jeden z najlepsich svojich vykonov), ukazka obmedzeni pri vysetrovani, slepe ulicky, naznaky, podozrenia, mylne obvinenia. A relativitu "dobra". Kto tu je v skutocnosti negativnym hrdinom? Skvela kamera v exterieroch, vynikajuci herci. A nielen ti hlavni dvaja. Exceluju aj Paul Dano, ci Melissa Leo. No najviac u mna zarezonoval vykon, ktory predviedol Jake Gyllenhaal. Jeho mlkvy noirovy vysetrovatel s neovladatelnym mrkanim a vyznacnymi tetovaniami sa nam stava sugestivnym sprievodcom temnotou a spolocnym svedkom vsetkych udalosti. Gyllenhaal uz viackrat ukazal, ze sa pre svoje povolanie narodil, no pri tejto jeho roli mam chut, aby sa postava Lokiho vratila v nejakom dalsom podobnom filme. Aj preto davam plne hodnotenie, ignorujuc male vyhrady k motivacii pachatelov. Prisoners su pre mna hodnotnou filmarcinov, akej za rok v kine vela niet. Vychutnal som si dve a pol hodiny kvalitneho napatia cakajuceho z platna intenzitou uderu kladiva v ruke Kellera. 9/10 UPDATE Jun 2014: Silne a vyzivne aj na druhy krat. Kamera a atmosfera, Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman. Velka filmova radost (i ked znacne mraziva)! ()

Mukunda

Vtipné, i když často poněkud předvídatelné. Škoda, že jsme se vlastně nic moc nedozvěděli, a celý příběh tak je doopravdy jen o hledání. To přináší zajímavé chvíle, ale u podobných děl přeci jen čekám víc. Zvyknout si na Jackmana bylo zprvu obtížné, nakonec se ale předvedl lépe než ve Wolverínovi. ()

AngelG

Tak tohle bylo do poslední minuty přesně podle mého gusta.. rozhodně neočekávejte žádné divoké scény plné honiček, stříleček nebo explozí.. Prisoners se zabývá spíše postavami, jejich myšlením a chováním, než výše zmíněným.. takže je to celé takové klidné a má to své pomalejší tempo, v kterém se nám snaží prozrazovat opravdu co nejméně to jde, aby byl závěr více neuhodnutelný a překvapivý.. jde ale hlavně o ten styl jakým je to natočené, ta celá atmosféra plná beznaděje a chytání se i toho nejtenčího stébla za každou cenu, je prostě úžasný.. navíc skvělé obsazení tomu skutečně dodává na větší reálnosti.. Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman a Paul Dano byli opravdu skvělí.. ()

KUFI

Uz jsem pomalu zacinal ztracet nadeji, ze je dneska jeste nekdo schopnej natocit dobrej film. Je to napinavy, atmosfericky, pekne depresivni a Gyllenhaal je spickovej herec. Dlouha stopaz je tu jenom ku prospechu. Shlidnul jsem to na FullHD projektoru a 117" platne a musim konstatovat, ze obraz to ma vynikajici. A velice me potesilo, ze film neni ve formatu typicky kinonudle (2.40:1) ve ktery je dneska temer kazdej film, ale pekne 16:9 bez cernych pruhu, takze se clovek dokaze diky vetsimu obrazu lip ponorit do filmu. To je dneska docela vzacnost. Celou dobu jsem si rikal, ze Hugh Jackman je idealni adept na pripadny zfilmovani vynikajici PS3 videohry The last of us a charakter jmenem Joel. No posudte sami http://i.imgur.com/I3KTUoy.jpg VS http://i.imgur.com/aX1TPc1.jpg ()

bararich8

Rozhodně dobrý film. Díky délce dokáže rozehrát celkem širokou hru, což jsem ocenil, až když jsem koukal na závěrečné titulky, jelikož až úplně na konci do sebe zapadnou všechny díly skládačky, celou dobu tak nevíte vše a můžete se jen dohadovat. Vyústění je nakonec celkem překvapující a konec nastal možná trochu předčasně, což tvůrce a diváky ušetřilo takové té omáčky, to kvituji s povděkem. Výborné herecké výkony je jako takový bonus. Opět se tu ale USA vyobrazuje jako stát s osadami plnými úchylů a zvrácených duší, jelikož i zde to bylo místy zbytečně překombinované/přehnané. Jinak se atmosféru dařilo celkem držet a nějaké ty emoce tam také najdeme. Solidní 4*. ()

Stíba

Pečlivě vytvářená atmosféra v dobře konstruovaném krimi příběhu která v závěru výborně graduje ale i tak mi tu ke 100% požitku něco chybělo. 4,5* ()

zedemx

Absoluntě jsem držel veškerou pozornost, což se mi za poslední dva roky takhle absolutně nestalo. Ty řeči o bohu si myslím, že jsou opodstatněny jako motor, proč to ten pár dělal. Bůh jim sebral jedno dítě, tím pádem byly na dně, a to taky chtěli, aby byly ostatní. Petfektní ()

Bird_house

Ukazuje se, že Hugh Jackman není jen X-Men a Wolverine..!! Stejně tak Jake Gyllenhaal - oba toťti chlápci zvládli své role neskutečně výborně a mají můj obdiv.. Od začátku až do konce filmu jsem byl v napětí a neměl jsem vůbec páru o tom, jak se bude děj dále vyvíjet - naprosto jsem nebyl schopen odhadnout.. Tuto atmosféru podtrhuje výborná hudba a kvalitně zpracované detaily.. Je až zarážející, že jsem se o filmu dozvěděl teprve nedávno..!! ()

dalziel

Od doby čo som prvý krat videl "Se7en", som nevidel nie čo tak dusivé a sklučujúce ako je "Zmiznutie".Nadherná atmosfera so skvelými zvukmi,hudbou,kamerou a počasím.Scenár je vynikajúci ,režia perfektná a herecké výkony skvostné.Hugh vyzerá ako by zdrohol z odvykačky ,Jake má super nervózu a tiky a oko Paul Dana je desivejšie ako oko Saurona z Pána prsteňov.Paráda!Odporúčam nechať sa filmom unášať a nerozmýšlať veľmi dopredu.Prinesie to lepší zážitok z filmu. ()

jsemzuzu

Výborná kriminálka, kdy do posledních pár minut absolutně netušíte, kdo je viník a kdo jen pouhá oběť, ať už svých "rodičů" nebo emocí. Hlavní pozornost je strhnuta na Hugha s Jakem, ostatní bohužel jen tak přicmrndávají a pro jejich potenciál něco ze sebe hereckého vydolovat jim to scénář ani moc neumožňuje. Nicméně skvělé, opravdu palec hore za stísněný pocit po celý film. ()

emdvojka

Jackman surový a chladný, tak ako by v tejto situácii mal byť každý otec a Gyllenhaal ambiciózny, verný a hlavne mladý policajt, ktorý sa snaží vyriešiť prípad svojho života. Tieto dve postavy stvárnené mimoriadne charakternými hercami súčasnej doby zaručujú plnokrvný a hlavne chladnokrvný triler plný emócii a napätia, ktorý vyústi k súboju na život a na smrť. ()

Nail

Po delší době hodně zajímavá a napínavá detektivka, u které až do konce nevíte kdo to celé má na svědomí. Jediné co mě zamrzelo byla delší stopáž a docela divné konec. Jinak ale supr. ()

Luisis

Luxusní psychologický thriler s mistrovsky temnou atmosférou.Konec mě neskutečně rozsekal.Taky jsem určitě jako vy na 2 minuty zatajil dech a poslouchal zvuk píšťalky.... - 93% ()

stanyslaw

kdyz ma dedektivka 153 minut, vy uhadnete vraha ve 20. minute a pak pres dve hodiny cekate, jestli ho uhadne i ten pomalejsi detektiv, tak to moc dobra dedektivka neni, ze ne? ()

Ondr@932

Zmizení je výborný film s mrazivou naprosto exelující atmosférou, skvělými herci a jejími výkony a ještě k tomu s parádní zápletkou. Na to, že film má 153 minut tak uběhl docela rychle a to k tomu přičítám jako velké plus! 85% ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina