Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Homerking

Únos dítěte je tou nejhorší noční můrou každého rodiče. Tváří v tvář této strašlivé situaci se ocitnou dvě americké rodiny když jejich dcerky Anna a Joy zmizí současně během rodinné oslavy dnu Díkuvzdání. Rozjíždí se velké pátrání do kterého se mimo policie zapojí i rodiny pohřešovaných dívek. Výborný thriller se zajímavým příběhem a také několika pěknými zvraty, ve filmu skoro pořád prší což skvělě dodalo na výborné depresivní atmosféře, dál se můžete těšit na prvotřídní herecké obsazení s hvězdami jako je Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Terrence Howard ale uznání si zaslouží také Paul Dano, jenž zcela famózně ztvárnil roli odpudivého retarda. ()

Riff_Raff

Filmový snímek Zmizení (Prisoners) je další z filmových trháků měsíce října! Tento zpočátku na pohled nenásilný příběh o zmizení dvou malých děvčátek a jejich následném pátrání po nich, je jako ze života, dech beroucí okamžiky střídají momenty napětí a "nepochopitelných" činů jednoho z otců unesených děvčat a vyšetřujícího policisty Jakea Gyllenhaalea, který se snaží, přijít na motivy únosu, vás upoutá a nepustí až do úplného konce. Který ovšem končí, dobře, ale zbytek si domyslete sami. Snímek určitě stojí za shlédnutí. A takový tu dlouho nebyl, alespoň dle mého názoru. ()

george82

Jo tak takhle si představuji napětí v přiměřené míře. Spád a dobrá zápletka způsobovala, že film ubíhal jak měl a to při délce přes 2 hodiny je docela podstatné. Hugh hrál slušně, ale Jake na mě moc nezapůsobil. Hugh ho svým výstupem dost přehrával. Film je ale parádní. ()

Nakhla

Zklamání. Film by to byl velmi dobrý, kdyby ale byl alespoň trochu ve svižnějším tempu, kdyby se většina neodehrávala ve tmě a kdyby Jake Gyllenhaal pořád nemrkal..... bohužel moc "kdyby" na příznivější hodnocení. ()

jayman

Neviem, či som len už dávno niečo podobné nevidel, alebo sú Prisoners naozaj tak dobrí, ale tento film ma rozsekal. Emocionálne vypätie smerom k červeným číslam (navyše hady, fuj). Všetko fungovalo. Dokelu. Thriller so všetkým, čo k tomu patrí. Vďaka Bohu za záver, inak by som dnes nezaspal. (snáď nespoilujem) ()

makakus

Jediná věc se vůbec nepovedla - překlad názvu. Prisoners totiž vystihuje přesně, o co tady jde - každý je zajatcem své minulosti, své povahy, svého myšlení. Vrchovatě to platí o hlavním hrdinovi, který je schopen bez zaváhání krutě mučit nevinnou a retardovanou oběť svých představ, zároveň být milujícím otcem, zároveň tvrdým lovcem a zároveň se modlit Otčenáš. Postava kněze - to samé. Viník toho všeho - to samé, zajatec minulosti a vrcholně traumatizujících zážitků. Kombinace psychodramatu a napínavého, místy až mrazivého thilleru se povedla tak skvěle jako už dlouho ne. ()

kiros179

Jednoznačně nejlepší krimi-thriller posledních let. Výborný scénář, skvělý herci (Gyllenhaal a Jackman či Dano), stylová atmosféra, pomalé a přitom pořád napínavé tempo. Jednoduše máte pocit, že sleduje film, který vám nabízí poctivou filmařinu, aniž by muselo být 80% filmu natočeno před zeleným plátnem popř. by to být pátý díl série aka donekonečna natahovaná nudle. K totálnímu (100%) hodnocení mě brání jenom jeden fakt, který (přiznávám bez mučení) jsem nějak nepbral a to je postava hraná Davidem Dastmalchianen - Bob, nějak jsem nepochopil jeho roli v celém příběhu, ale možná mě něco uniklo. Jinak smekám! 90% ()

srncek

Sakra dobrý a kvalitný snímok a zas raz po dlhej dobe niekto natočil film,ktorý mal hlavu aj pätu a hlavne vysokú úroveň a skutočný prínos pre diváka. 96% ()

1mara2

Teda, tohle ve mně zanechalo hodně pocitů. Vůbec se mi nechce to nějak víc pitvat, zkrátka a dobře, neskutečný film. Ten závěr je famózní, osobně mám rád, když režisér nechá nějaký ten poslední kousek hádanky na samotném diváku, já mám za sebe jasno a směle můžu říct, že v roce 2013 jsem neviděl lepší film. ()

Forsetino

Vynikající a pro mě nečekaný závěr. Jeden z nej filmů, co jsem s tématem únosů viděl. Bohužel stejně jako snad všechny předešlé mně vadí dlouhá stopáž, ale za to rozuzlení se dá prominout. Pozn.: Rád si po sledování čtu ostatní komentáře. Takže promíjím i to, že "film moc pracoval s nediegetickou hudbou, nenavozoval ambivalentní pocity a nebyl to dobrý procedurální thriler". V závěru komentáře se pak dozvídám, že to dokonce byly filmy dva a neuspokojivé. Hodnocení autor vypálí na 70 %. Tak jsem asi zjistil, že jsme ve škole měli jinou stupnici... Nicméně každý si laťku staví sám :D ()

jafuska

Naprosto dokonalé drama, kde hraje můj oblíbenec Jake Gyllenhaal, to je fešák, a vůbec nestárne, a navíc takto si přestavuje herce, kteří mají herecký talent, navíc tento film je tak dramatický od začátku do konce, až se divákovi tají dech a neví co se stane v každou minutu, vteřinu, a konec sice mírně rozpačitý, ale to vůbec nevadí, tento film si i nedokonalý konec může odpustit ()

Avarga

Herecké výkony, které sice trošku omrdala nuda :-) Kéž by se takhle skvěle hrálo vždycky :-) A taky kéž by Jake nejebal do zadku toho blba ve Zkrocené Hoře... Pak bych si s čistým svědomím hodil pětičku hvězd a byl bych spokojen... ()

han.ci

Fakt žeru filmy, které jsou ze začátku rozvleklé a na konci se všechno rychle semele a šlus. Sakra, tak jak našli toho Alexe? Proč labyrint? Co se tedy dělo s děvčaty celou dobu? Proč to pachatelé dělali? Herci byli z mého pohledu bída, od začátku nesympatičtí, neuvěřitelní a Gyllenhaal mě vyloženě štval, nějak zestárnul chlapec, a jeho podání poldy bylo strašně rozčilující. Asi jsem zmlsaná z různých krimi seriálů, ale toto byl fakt vrchol. Vyslýchání a la já o koze ty o voze, na policistu absolutně nepřípustné chování, nulová zainteresovanost. Sakra tak nemá být polda, když ho to nebaví.. :! A jasně, musí všechno zvládnout sám, na co volat pomoc a posily, že. Jackman mě taky štval, jasně, udělějme si z někoho oběť a šikanujme ho bez ohledu na cokoli.. hlavně si na někom vylít zlost. No jinak se mi líbil závěr, aspoň tedy to, co nám odhalili mě překvapilo a docela to do sebe zapadlo. ()

boombang

Jo, kombinace Se7en a Gone Baby Gone, na to se moc příjemně nekouká. Mrazivou snahu tomu neupřu, ale nedostalo mne to. A jediný, kdo zde herecky válí, je Jake. ()

gicous

Z mého osobního pohledu se jedná o bezchybně natočenou detektivku přinášející do tohoto žánru novou a svěží krev. Za prvé se mi velice líbil příběh založený na náhodách a falešných vodítkách, jenž umně manipulují s divákem. Za ústředním kriminálním příběhem je načrtnutá zřetelná morální otázka, zda-li to co děla postava Dovera je správné. Konfrontuje diváka majícího své vlastní děti s palčivou otázkou: "Byli byste ochotni učinit to stejné, abyste zachránili své dítě?". Byl bych toho já schopen. Chtěl bych být a tak tedy mám pro Doverovo rozhodnutí pochopení. Oceňuju fakt, že se tvůrci rozhodli téměř úplně vyloučit z příběhu matky obou holčiček. Zbavili se tak případného ohrožení přílišné sentimentality, jež by ničila atmosféru filmu. Za druhé bych rád vyzdvihnul zmíněnou atmosféru snímku umocněnou počasím, lokacemi, minimalistickou hudbou a především úchvatnou kamerou Rogera Deakinse (po kolikáte už) pracující se stíny, tmou a nejrůznějšími odstíny smutných temně působících barev. Za třetí bych rád ocenil herecké výkony Hugh Jackmana a Jaka Gyllenhaala. Ten první svou postavu obdařil znepokojivou prchavostí a výbušností, z nichž jde místy mráz po zádech. Zároveň jde ale cítit, že Dover je psychicky velice silný a odolný jedinec neváhající učinit kroky, na které ostatní nemají odvahu. Jake Gyllenhaal a jeho postava jsou na druhou stranu charaterizovány mrkáním, jenž se zrychluje v emocionálně vypjatých scénách filmů. Naznačuje to snad,že se cosi stalo v jeho minulosti a jenž ho nepříjemně zasáhlo? Možná. Možná také ne. Kdo ví? Vypovídá to o jeho psychické labylnosti, která se projevuje při několika scénách během filmu. Zmizení je po všech stránkách perfektní film. V podstatě nemám, co vytknout (možná pointu? - uvidím na podruhé), a proto jdu se svým hodnocením velice vysoko 9/10. ()

Vykuk

Skvělá krimoška, není moc co dodávat, napínavé, nepředvídatelné, fajné herecké výkony, možná jen ten konec bych prodloužil o nějakou minutu:) ale jinak maximální spokojenost. ()

chesterko

Posledná scéna čistý poklad. Krásne vystupňované tempo. "Hunt *****" bol o beznádeji, vtedy som sa pýtal sám seba, príde niečo rovnako odzbrojujúce? Prišlo. Lepšie to byť už určite nemohlo. Toto su tie chvíle, kedy vypnem a naberám energiu. Vďaka. Verbal 1* xD ()

Brziii

naprosto luxusne natoceny film, jeden z nej filmu za hodne dlouhou dobu, ktery vas nenecha ani minutu vydechnout, a pan Jake Gyllenhaal neuveritelne supr zahrana role, bezpochyby ***** ()

dzberry

Přepečlivě udržované napětí, skvělý Jackman, všechny „jakoby nepodstatné“ detaily, momenty, naznačení jsem během filmu vnímal, lapal jsem po nich, spřádal jsem teorie...ale zřejmě jsem si oproti některým zdejším filmologům stál na kabelu - absolutně jsem nedodumal, co s nimi, kam se to vyvine, k jakému vyvrcholení a k jaké osobě se to vlastně všechno sune... Paráda. Souhlas, že podobné thrillerovité počučeníčko už tady dlouho nebylo, a i proto za pět... ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina