Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Juto

Thriller je vzrušujúci, katarzný a silne znepokojujúci. Villneuveho pochmúrna kronika o páde, keď v malom meste zmiznú dve mladé dievčatá, dokáže vytvoriť jednu silne napínavú chvíľu za druhou. 10/10 ()

FrankSusta

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. A já nemůžu víc než souhlasit a nemůžu víc než nechat vyniknout jednotlivé složky celého dokonalého krimi-thrilleru neuvěřitelného Denise Villeneuva. Jednoduše skvělá kamera Rogera Deakinse, naprosto vynikající a děsuplná hodba Jóhanna Jóhanssona, precizní režie již zmiňovaného Villeneuva, neuvěřitelné herecké výkony všech přítomných, především pak Hugha Jackmana v životní roli, Jake Gyllenhaala a oblíbence Paula Dana. Ale především scénář. Jednou jsem četl takovou knihu o tvorbě scénáře a jak by měl vypadat dokonalý scénář se všemi prvky, které z něho udělají mistrovský kousek. Autor tam věčně dával za příklad film Čínská čtvrť se všemi zvraty a promyšlenými dějovými vychytávkami... toto je Čínská čtvrť tohoto století. Věčně to graduje nahoru s napětím, postavy dostává do silných situací a celé je to naplněné neuvěřitelně silnými emocemi. Nakonec, je to lepší než Čínská čtvrť. Ale kupříkladu bych to přirovnal v mnoha scénách k Mlčení jehňátek, ať už jde o atmosféru, napětí či pachatele a rozhovory s podezřelými. Ale to jsou tak všechny podobnosti. No, každopádně je to opravdu neuvěřitelný film, u kterého lituji jediné věci, a to, že jsem se na něho úplně nesoustředil s lidmi, se kterými jsem ho viděl. Na podruhé - za pár let - už si musím s atmosférou mého prostředí dát větší práci. ()

V_erus_h

Hodně smutno mi bylo, když se začaly objevovat závěrečné titulky.. Silný příběh, napětí až do poslední chvíle, výborně zahrané (Hugh si u mě zas trochu šplhnul po Bídnících.. :)) Přes 2 hodiny dlouhý snímek uteče jako voda.. Takže, víc takovýchto dobrých věcí.. ()

BoXBe

Film vyvolá slušné napětí se sebevědomou prací s herci a ohraničenou lokalitou s osobitou atmosférou. Na druhé shlédnutí i hlubší zážitek a větší pochopení pro originální název. Siné kafe. ()

dresi

Jediný problém Prisoners je, že tam jsou téměř všechny postavy bohem posedlí blázni. Jinak je to skvělé a Deakins za kamerou opět bezchybný (hlavně v závěru). ()

forsythia

Tak jsem se rozhodla, že dnes potrápím svou mateřskou duši zmizelými dětmi ještě jednou a zjišťuji, že tento druh masochismu občas docela stojí za to. Tohle byla pěkná dávka atmosféry a napětí, a ač jsem z toho měla obavy, tak jsem se nenudila, i když to bylo jaksi delší. Jediné, co jsem úplně nepochopila, byly ty tajemné náznaky s bludištěm, ale člověk nemusí asi chápat úplně všechno. ()

dr.fish

Pořád jsem se nemohl ubránit pocitu, že jsem to všechno už někde viděl. Ono samozřejmě nejde pořád vymejšlet něco novýho, ale tohle prostě nemělo v sobě žádnej původní rys, všechno něco připomínalo a člověk se pak nemohl soustředit na příběh. Na tu tahaninu byl konec až příliš prozaickej, asi proto že jsem pořád čekal, že se něco stane a ono nic. Ze života to asi je, bo to má vskutku reálné tempo. Smrtelně pomalé. Divnost veliká...70% ()

WolfR

Jedna z nejlepších kriminálek za poslední roky! Dokonalá tajemná a sychravá atmosféra, lahůdkové herecké obsazení a všechno do sebe na konci dobře a drsně zapadne. Rozuzlení sice nebylo tak dech vyrážející jak by možná mohlo být, ale rozhodně bylo znepokojivé. Tahle vyjímečná psychologická detektivka si zaslouží 5 hvězd! ()

brokenhi

Přemýšlela jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, a nakonec jsem dala pět - Jake a Hugh vypadali jakoby ani nehráli, jakoby se celý příběh stal jim; celkové ladění filmu povzneslo míru emotivity a zdánlivě obyčejná zápletka o zmizení dvou malých holčiček nabyla dobrých rozměrů. Závěrem : 5 hvězd si Zmizení zaslouží i když si asi každý může najít určitou slabinu... ()

eisha3

Herecky i režijně téměř dokonalé, atmosféra i děj napínavé. Jediné, co pokulhává oproti zbytku snímku, je konec. Hodně dobrý konec je však něco, co se moc často nevidí. Za mě tedy s klidem odpuštěno. ()

markyz.

Napětí mělo sílů, stejně tak i dvě a půl hodiny, přes který jsem se musel prokousat a škoda nudnýho konce. ()

flyboyeda

Pusobive, ikdyz obrazove neprikraslene, vizualne surove realne, velmi dobre zahrane, atmosferou silne mrazive. Trochu zdlouhave, ale nemam pocit, ze zbytecne. Cenim i volbu charakteru padouchu. Uz dlouho v zadnem filmu tak pekne neprselo a nemrzlo. Zajimavy zazitek se zajimavym koncem od zajimaveho rezisera. ()

URBAN

Opravdu báječné drama a to jsem od něho nic nečekal . Protože ten koncept mi přišel tak něják obyčejný a vida jak se to dokázalo zpracovat . Je to takové pomalé a zároven rychlé a pěkně to zatáhne do děje který se po celou dobu skvěle rozvíjí . A herci není co dodat Hugh se předved opravdu v báječném světle . Nenapadlo mě že by se někdy hodil na takovouto roli . Jediné co mě na tomto filmu tak trochu mrzí je že , sice člověk který měl toto celé na svědomí byl opravdu nečekaný , ale přece jen jsem čekal trochu nečekanější konec ( 8.2.14/MAC ) ()

sator

Mínusy jsou délka filmu a amatérské jednání policisty který s nikým nespolupracuje-nepravděpodobné. ()

Iwus.ka

Že to bude dobrý thriller jsem tušila, ale on byl přímo vynikající. Film má tak tíživou atmosféru, až vás to zcela pohltí, div si z těch nervy drásajících scén neohlodáte nehty i na prstech u nohou. Herecké výkony velmi přesvědčivé, obzvlášť Jackmanovy pocity bezmoci ze ztráty dcery. To pak máte chuť, s ním toho retardovaného brejlouna mlátit hlava nehlava. Za mě tedy plný počet a jen doporučuji. ()

E=mc2

Komu sa páčil film Zodiac tento film ho zrejme dostane tiež. Škoda len tých posledných 20 min a finále, tá skratkovitosť je na úkor atmosféry. Napriek tomu, výborná atmosféra, kamera. Roger Deakins je kameramanský Pán Boh ktorého Akadémia dlhé roky opomína. Skvelý Gyllenhaal a Jackman. 85% ()

Nivenx

Nejlepší thriller za dlouhou dobu. Hned na začátku dojde ke zmizení dvou malých holčiček. Potom začíná vyšetřování a hraní na nervy. Film má několik pohledů na situaci a to otce(Jackmana), detektiva(Gyllenhaala), matku a zajímavě rozvinutou rovinu pachatelů. Vše začíná při výslechu Jonese, který neřekne téměř nic, dále pokračuje vyšetřování, které nebere konce a oba hrdinové jsou na pokraji sil. Nejvíc chvály si určitě zaslouží scénář, který je téměř dokonalý. Chci další dávku! 90% ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina