Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Košoun

PRISONERS vyniká hlavně hutnou atmosférou (á la Fincherův Zodiak), která mě vtáhla v podstatě od prvních minut a udržela mou pozornost celé 2,5 hodiny, i když se vlastně ve filmu tolik neděje. Hlavní dějová linka a představení postav se vejde do první hodinky a až do finálního rozuzlení se nestane žádný zvrat, žádný nový objev. Zdá se tedy, že děj stojí na místě, ale zachraňují to jednak skvělé herecké výkony Jake Gyllenhaala (několikrát mě přesvědčil že je jedním nejpreciznějších herců současné generace) a Hugha Jackmana (který mě naopak poprvé přesvědčil, že je HEREC), druhak skvělou kamerou a již zmiňovanou hutnou mrazivou atmosférou. Čekal jsem dobrý film, ale Prisoners mě dostali mnohem víc, než jsem předpokládal. Pokud ale máte rádi akční krimi se spoustou zvratů a střihů, tak tento film skutečně není pro vás. ()

Wawer

Jako by to natočil Fincher. Thriller s velkým T, kterému z mého pohledu škodí jen přehnaná stopáž, která lehce podrývá neskutečně hutnou atmosféru. Velmi silné 4* ()

Everyone

A pokud nezemřel, tak píská dodnes. Ne, teď vážně....Po delší době zase nějaký americký kasovní celovečerák s nápadem....Ale (poplatně publiku) na konci, když je Jackman (až biblicky - osudově) potrestaný za to, že před půlhodinou trýznil Paula Dana, mi přijde, tak kulturně (americky) opatrné (poplatné), že to bylo až k smíchu. V nezávisláku nebo v Evropě-Asii by to do scénáře, podle mého, prošlo...Silnou stránkou filmu je skvělá práce se silami, které nemáme a nemůžeme mít pod kontrolou. A když se je snažíme zkrotit (sami, nezávisle na pořádku vynucovaným zákonem), tak nás za to čeká trest (Jackman). Krásné poselství o pasivitě jednotlivce a smíření-nesmíření s osudem a systémem. ___ Ten konec byl násilně-neobratně (scénáristicky) přednastaven-předpřipraven nelogickým úprkem z nemocnice, kde se cesty Jackmana a Gyllenhaala rozdělily. Gyllenhaalovi tomu to bylo zdánlivě a najednou vše jasné. A Jackmanovo počínání tím mohlo být pro jeho okolí dokonale zkreslené (pěkný, byť násilný trik). ___ Hugh Jackman a Jake Gyllenaal hráli skvěle. Za ty nekonzistentnosti musím jít s hodnocením dolů, ale na 4 starbodky to ještě stačí. ()

piranha

Jake Gyllenhaal je skvělej detektiv, jemuž se od dob Zodiaca vyvinul tik v oku. Ale jinak do všeho strká nos, je zvědavej jako opice a všude vleze. A přitom to není žádnej Superman, ale docela normální člověk, kterýmu se občas taky něco nepovede. A poslední podmínkou úspěchu je to, že je zasazen do solidně strukturovaného, napínavého příběhu. ()

drozdy1

Nejlepší ve svém žánru a zároveň jeden z nejlepších filmů co jsem kdy mohl vidět. Jake Gyllenhaal je herecký génius a všechny role mu vždy padnou přesně. Hodnocení: 97%. ()

rexino

Ten film so mnou manipuloval GENIALNOU atmosférou tak, že som seriózne v poslednej 20 minútovke prial smrť záporákovi viac než komukoľvek a kedykoľvek. Nesmierne som sa do toho zažral. Geniálne netočené scény. Viac neviem zrejme napísať, toto treba prežiť. Scéna s autom idúcim cez snežnú búrku v noci sa radí medzi moje TOP. ()

JM87

Co k tomu napsat? Po dlouhé době mě něco vtáhlo do děje. Naprosto skvělí herci a nečekaný zvraty. Koukněte. ()

Rathalos

Perfektna krimi drama s vybornou atmosferou,ktora ma velmi zaujimavy koniec a musim pochvalit herecke vykony,tie boli fakt super,jasnych 5 hviezdiciek...:-) ()

Bozvav

Určitě kvalitní a místy mrazivý psychologický thriller, kterému ale neprospělo nadměrné filosofování a podivná pointa. Takové spíše severské zpracování (což nemusím), skvělá kamera, hutná atmosféra, která se ale díky neúměrné stopáži chvílemi rozpadala. Místy jsem se docela nudila. Lepší než pozorovat, jak roste fíkus, ale taková pecka, jak se to tu tváří to rozhodně není, upřímně čekala jsem výrazně více.50% max. ()

Majkak

Pomýlený text distributora. Dover nebere spravedlnost do vlastních rukou, jen se snaží vymlátit informace ze sprostého podezřelého. Slušná studie chlapíka, který je přesvědčený o své pravdě, a to doslovně hlava nehlava. A pochopitelně zasahuje těsně vedle. Tohle není kontrast mezi bojem spravedlivého a laxní nebo prohnilé policie. Vyšetřovatel se snaží, co to jde, ještě chvíli a bude také magořit. Villeneuve velmi slušně pracuje s psychologickou stránkou příběhu, umí udržet napětí, a v podstatě nenudí, což je slušný výkon vzhledem ke stopáži. ()

maret

Dosti povedená záležitost! Napínavé, výborná atmosféra, hudba podtrhující dobře fungující "momenty". Silné!...90% ()

Hapretor

Čekal jsem větší nářez. Místy ale je to nechutné dost a to mučení je vlastně totálně odsouzeníhodné, leč pochopitelné. Jeden z těch filmů, kde možnost debaty nad tématem, který snímek otevírá je cennější a záživnější než samotné provedení filmu. Jackman, jediný důvod, proč jsem na film kouknul, měl pár lepších chvilek, ale jinak je to u mě naprostý průměr. Zabaví, neurazí. Příležitostně zamrazí. ()

Azhila

Veľmi napínavý film. Od začiatku ho vedie perfektne drsná a najmä pochmúrna atmosféra. Sledovala som to so zatajeným dychom a každá jedna scéna bola úžasne natočená. Herecké výkony boli taktiež bravúrne: Jake Gyllenhaal ma opäť presvedčil, že v ňom tkvie skvelý herec. Beznádej a úzkosť Hugha Jackmana ma doslova prikovala na stoličku. Keby tam nebol ten poriadne nedokončený záver určite by to bolo za plný počet. Ale keďže poznám "americký štýl", kde sa všetko vždy musí skončiť šťastne len aby si ľudia náhodou nemysleli, že život je na nič, tak mi to ani tak nevadilo. No som si istá, že v nejakom "severskom" filme by to takýto koniec nemalo, keďže oni sú skutočný experti na psychologické drámy. V každom prípade je film poriadne napínavý a sedieť kľudne sa pri ňom teda nedá. ()

Brousitch

"Některé části Zmizení jsou klišé a k nim se můžete postavit dvěma způsoby - buď budete dělat, že to klišé není a nakonec do nich spadnete po krk, anebo ta klišé konfrontujete a pokusíte se v nich najít autenticitu a způsob, jak je odlišně vyjádřit před kamerou." - Denis Villeneuve ()

agassi68

Dosť mi to pripomínalo Mlčanie jahniat. Samozrejme na rozdiel od tohto kultu tu nemôžem prehliadnuť pár hluchých momentov. Skrátiť o 30 minút a záver zmeniť. Potom čistých 5.. ()

Kopi1

Takováhle zakončení mě jednou zabijou... Kdyby se děj tolik netáhl, bylo by to skvělých 5 hvězd. Ale i tak skvělej Hugh a Jake, dodávají ,,pršícímu'' filmu tempo a výbornou atmosféru. Za mě lepší 4 hvězdy. ()

Slava4

Jake Gyllenhaal je skvělý herec, což dokazuje téměř v každém filmu, který jsem s ním viděl. Jeho tak trochu "přihuleně" vysmátý výraz, který je pravým opakem všech možných drsnáckých xichtů, a pak to podivné mrkání dává postavě detektiva Lokiho hodně osobitý a zajímavý rys, který si buď oblíbíte, nebo vás bude prudit. Překvapilo mě jak je film propletený a zamotaný, s nejednou slepou uličkou, na jejímž konci zjistíte, že do sebe jednotlivé díly zapadají úplně jinak, než jste si původně mysleli. I když film Zmizení není vyloženě mistrovským dílém, je podle mně téměř po všech stránkách precizně natočen. Rozhodoval jsem se jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček a Kdyby byly možné půl hvězdičky, dal bych určitě 4 a půl. (80% minimálně..) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina