Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

bolan

Nečekal jsem nic, dostal jsem mnoho. Víc psycho než psycho. Víc Fincher než Fincher. Po shlédnutí jste spocení, vyčerpaní a máte otázky, ()

dee.n

Strhující. Husí kůže po celém těle. Příběh o zmizení dvou malých holčiček, doplňený opravdu nesktečnými hereckými výkony dvou sexy chlapů. Jake Gyllenhall zatím ve své životní roli, policajta s tikem, byl vskutku fascincující. Hugh Jackman v roli otce jedné z dívek mě velice ohromil a naprosto jsem chápala každý jeho krok, který učinil. Napínavé po celou dobu filmu, zcela nečekané rozuzlení, temná, depresivní atmosféra. Film je poměrně dlouhý, ale vůbec nenudí. Perfektně zvládnuté od začátku až do úplného konce, včetně poslední scény. Tohle je rozhodně pětihvězdičkový film. ()

nonick1

Prisoners (Vězni) jsou mnohovrstvou filmovou alegorií důsledků vzpoury člověka proti Bohu, zakomponovanou do napínavého detektivního thrilleru. Spoiler!: Film začíná působivou scénou zastřelení jelena, doprovázenou slovy modlitby. Hřích je spáchán... Boží přikázání NEZABIJEŠ! porušeno... Členové druhé rodiny se nevědomky stávají „spolupachateli“ - na jejich stole na Den díkůvzdání neleží tradiční krocan, ale maso ze zastřeleného jelena... A jelen je podle legendy úhlavním nepřítelem hada, kterého porazí – podobně jako Ježíš Kristus porazí hada–ďábla. Ostatně, had se ve filmu později objeví také. A nebude sám... Český název „Zmizení“ je poněkud zavádějící, protože o ono zmizení ve filmu až tak nejde: jde tu především o zachycení osobních dramat jednotlivých aktérů a o způsob, jakým na tuto situaci reagují. Otec unesené dcery coby samozvaný detektiv spoléhá na víru..., policejní detektiv - svobodný zednář - zase na rozum... a obě cesty vedou k domnělému viníkovi, který je - jak se ukáže - sám obětí... Labyrint zkoumání, tápání a pátrání nakonec vede k osobě zcela bez citu, empatií či víry v Boha, o kterou přišla v důsledku ztráty svých nejbližších. Viník? Oběť? Zřejmě obojí - za situace, kdy se láska přetaví v nenávist a touhu tuto nenávist vůči Bohu zasít do co největšího počtu srdcí, se nelze divit způsobu, jakým sejde z tohoto světa. No a k těm labyrintům, prostupujícím celým filmem: všichni jsme vlastně vězni ve svých vlastních labyrintech, a teprve, až jimi v životě úspěšně projdeme na konec, můžeme odejít. Přitom je dobré pozorně naslouchat, protože Boží hlas v tom rámusu kolem může být sotva slyšitelný – tak jako ona červená píšťalka, znamenající naději a život. ()

Flopik

Výborný film ktorý aj napriek svojej stopáži nenudí ani chvíľku a od začiatku vás vtiahne a nepustí.Herecké obsadenie skvelé a výborné výkony od Hugha ale aj Jakea. Ja som sa bavil a aj keď koniec mohol byť lepší tak 5* je istých. Tak isto krásny soundtrack. ()

bozka10

153 minút pozvolneho upadania do kómatu,tento film si už určite nekuknem.keby som vedel, otvorím si predtým fľašu domáceho. ()

Randwulf

Zapomněl jsem, čeho všeho je Keller schopen, aby našel svoji dceru. Zapomněl jsem na hady a figuríny na zahradě. Ale matně jsem si pamatoval, že Emerson Fittipaldi by si proti Lokimu při cestě na Emmergency ani neškrt… ()

Cartmof

Od filmu sem měl dost velká očekávání skrze scény, co sem viděl na netu. Po dokoukání sem ale trochu zklamanej. Celé vyšetřování je takové podivné. Tempo je dost ošemetné a tak v polovině sem myslel, že film snad ani nedokoukám. Když se to ale potom víc rozjelo, byl sem rád, že sem tak neudělal. Máme tu opět 2 hlavní linky, vyšetřování z pohledu Jakea Gyllenhaala a pak Hugha Jackmana, který svou a kamarádovu dceru hledá na vlastní pěst. Ačkoliv mě víc bavilo Gyllenhaalovo vyšetřování, chci tu zmínit scénu, kde Jackman vyslýchá Paula Dana s kladivem. To bylo SUPER! Celý vývoj Jackmanova charakteru, kdy je pro svoji dceru schopný udělat prakticky cokoliv je super! Finální rozuzlení bylo taky fajn, ale zase mi přišlo takové zbytečně natáhlé a kdyby to bylo ke konci trochu víc svižnější, filmu by to za mě rozhodně prospělo. Nakonec chci zmínit atmosféru. Celý film má krásný tmavý, převážně šedý, tón, kterej se divákovi nelíbí a to je za mě dobře. Má to chyby, ale ve finále je to fakt dobrý film. ()

honelnik

Nečítať, nezisťovať a nepozerať trailery je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť... Výborná žánrovka, ktorá tu už dlho chýbala. Ani jeden záber na zmar, ani jedna sekunda navyše. Precízne vystavaná štúdia hnusu v ľuďoch, a cesty k nemu, ktorú niektorí z nás nedobrovoľne podniknú. Villeneuve si momentálne pohodlne sedí niekde na pol cesty úsečky Haneke X---X Park Chan-wook a po ľahučko divácky nevďačných Incendies je to veľmi vítaná zmena. 5* dostane až keď dokáže, že vie obstáť aj na malom monitore. Každopádne Villeneuve sa mi tlačí do Top10. ()

vojtaz

Strhující tempo, napětí po celou dobu filmu. Nějaké zajímavé dějové zvraty, dobře vykreslená psychologie postav... ale k dokonalosti tomu přece jen něco chybělo - taková ta třešnička na dortu se zkrátka nekonala. Ale jinak dobrý, občas tam bylo pár blbostí až děr, ale čert to vem. Dobrý psycho-krimi thriller. 79% ()

Money_too

Po dlouhé době píšu koment k filmu, jelikož s dojmy z tohoto filmu se nejde dál nepodělit! Atmosféra filmu dokonalá, - hnusný počasí, typičtí američtí burani - což zcela podtrhuje depkařskou náladu filmu. Scénář výborný, ve finále celkem pokulhává, ale na hodnocení to ani za mák neubírá! Ovšem po herecké stránce je to opravdový koncert, a né nadarmo se o filmu mluví jako o černém koni Oscarů ! Nelze určit kdo z hlavní dvojice lépe zahrál, každopádně výkony byly uvěřitelné a vedlejší role se také nemusí za nic stydět! Dlouho se mi nestalo, aby mi film vrtal hlavou celou noc a celý následující den. Snad jen naposledy s 8mm s N. Cageem! Díky za zážitek! ()

spoonman

Byť je žánr thrilleru nadprodukován, většinou to dopadne jako něco co psalo dvojče Nicolase Cage v Adaptaci. Tedy, ne že by Prisoners neměli momenty, kdy člověku cukají koutky, ale během těch 153 (!) minut se člověk nudí jenom chvilku..a malinko. Film staví na atmosféře a byť ta po první napumpované půl hodině zvolna upadá (takže nás čeká ještě další dvě hodiny už ne tak excelentní), pořád se to nese v duchu těžkého nadprůměru dnešního zástupce žánru - když to po sobě čtu, jsou to vlastně 4 hvězdy znouzectnosti - znáte to - mezi slepými. ()

Viperine

Velmi slušně zahrané psychodrama (psychotriller), u kterého si přijdou na své i milovníci krimi. Dobrý scénář, dostatek emocí a napětí a pěkný vizuál. Mohlo to být kapku naléhavější, ale i tak kvalitní zábava. ()

Flagg

Atmosféra by se dala krájet, Jackman i Gyllenhaal hrají jako o život...Říkáte si, kde je problém? V tom, že při psaní scénáře byla logika kdesi na procházce. Policie pátrá po zmizelých dětech, a pro jistotu nepoužije ani jednoho psa...Hlavní podezřelý, místní retardovaný chlapec s inteligencí na úrovní desetiletého dítěte po pár dnech vyšetřování zmizí, a policisté jsou bezradní, copak se s ním asi stalo...Tyhle momenty bohužel sráží jinak více než solidní, a v rámci žánru určitě nadprůměrnou podívanou. Villeneuva a jeho tvorbu ale do budoucna určitě má smysl sledovat. ()

Platom

Pár výtek k tomuto filmu opravdu mám. Jake Gyllenhaal má pověst neomylného detektiva, jež vyřešil každý svůj případ. Zde se mu očividně moc nedařím, přičemž zásadní posuny v jeho práci mají na svědomí totální náhody = nebýt jich, nepohnul by se z místa. Dále zde není pořádně vysvětleno něco, u čeho si pozorný divák bude marně lámat hlavu až do závěrečných titulků a stejně na to nepřijde...Jackman tradičně nezklamal a podal velmi sympatický herecký výkon s tím, že místy z něj šel opravdu strach. Gyllenhaal byl také dobrý a některé jeho sarkastické poznámky a pohledy hovořily za vše a výborně dokreslovaly jak danou scénu, tak postavu detektiva. Příběh je silný a vkusně natočený, takže se divák během dvou a půl hodin nemá moc šanci nudit. A malá rada závěrem... Nechtějte naštvat pobožného Hugha, nebo si to pořádně odskáčete! ()

warrenur

Konecne temne psychologicke krimi, z ktoreho aspon citit atmosferu. Pocity rodicov i sklamania po vypravach za nespravnymi "volavkami" divak vnima spolu s hlavnymi protagonistami pomerne zucastnene. Gyllenhal potesil asi najviac, hoci i Jackman v roli otca, sa k autenticite blizil. Po technickej stranke, zvlast teda, co sa kamery, ci hudobneho "podmazu" tyka, vyborne. Sem-tam som vnimal prazdnejsie pasaze a i urcite barlicky si v scenari mohli odpustit, a naopak urcite veci trochu rozvit (hady, otecko, satstvo). Tiez stopaz je znacna a vdaka obcasne pomalsiemu plynutiu deja, som tu naslapnutost stratil. Formou, kamerou a fadnymi drsnymi farbami, mi tento thriller uz po par minutach navodil podobny pocit ako obdobny film, Zodiac. Na ciste stvorhviezdie to uplne nie je, avsak po znacnej dobe urcite nadpriemer v ramci tohoto zanru. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina