Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

(více)

Recenze (104)

piskot.. 

všechny recenze uživatele

Příběh trochu pokulhává (drama z minulosti jsem čekala většího rázu), na stranu druhou napjatá atmosféra, oblast venkova, v níž je lidská nespokojenost a omezenost znatelnější než ve velkoměstě, tento nedostatek dostatečně vyplňují. Sympatické obsazení (mí oblíbení divadelní herci - Trojan, Pleštilová, Dulava) se zajímavou osobností Tomáše Kluse (škoda, že nezazpíval) navrch. Originální prokládání animace (stejně jako u Juna) bylo na místě a děj oživovalo. Celkově velice milý snímek. ()

quasar 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony mi nepřišly, kromě Trojana, nic moc (Barešovi jsem nevěřil nic). Taky většina dialogů zněla jak na divadle. Moc se mi líbila animace, klidně jí mohlo být o chlup víc. Co mi však vadilo nejvíc, tak to byla nelogičnost hlavní zápletky s májkou. Když se máj po léta stavěla hydraulickou rukou, tak ji ti chlapy vždycky upevnili dobře, ale teď ji stavěli klackama, stali se z nich rázem blbci a zajistili ji proti vyvrácení špatně... Nebo jí dali do mělké díry a na špatné místo... Trochu jako kdyby to stavěli lufťáci. ()

Reklama

Radek.SCH 

všechny recenze uživatele

Netuším, co tam měly dělat ty animované sekvence a už vůbec netuším, který blbec vymyslel dát tomu podtitul "komedie". Jestli tvůrci prvoplánonově zamýšlely vyrobit komedii, tak se jim to šeredně nepovedlo. Spíš bych to nazval jako drama. A udělat z té holky bulimičku se mi zdálo až moc násilné. Jako by chtěli řešit nějaké "žhavé téma" ze současnosti. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Na českou televizní zábavu to vlastně docela ujde a když do toho jdete s trochou (anebo rovnou hromadou) cynismu, tak to i mile překvapí. Jen doufám, že nehrozí, že by se to vysílalo v zahraničí, protože to by nás museli už definitivně mít za blbce :) Pěkné vyobrazení buranů (a teď nemyslím buranů jako vesničanů, ale spíše lidí co se povahy týče) a české závisti. Jedna z lepších českých "komedií". ()

Mijagi 

všechny recenze uživatele

Víte, co mají u tohoto filmu společného název, scénář a režie? Ve všech se zrcadlí nedokonalost. V prvním případě není vadou na kráse, u ostatních dvou se projevuje nepřesvědčivostí a umělostí, což jsou také, nutno dodat, hlavní neduhy většiny TV filmů. Nebýt skvělých hereckých výkonů Ivana Trojana, Igora Bareše a nezaslouženě do hlavních rolí neobsazovaného Jana Vondráčka a zajímavého námětu, upadl by tento májový vesnický příběh pod průměr. Kde je ta doba, kdy Zdeněk Tyc natočil vynikající Smrady? ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • V průběhu filmu mění Týnovo auto registrační značky. Zatímco při příjezdu a odjezdu je značka 5A3 9712, ve scéně u pálení čarodejnic se mění na 2H5 6470. (Mara97)
  • Slovo „šejdr“ znamená, že je něco křivé či rozdílné od toho, jak to má být „správně“. „Šejdr“ je i pracovní směna v městské dopravě rozdělená podle dopravní špičky, tzv. dělená služba, ale také přihrávka ve sportu poslána s falší. Původ slova není jasný a češtináři se neshodnou. (sator)
  • Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)

Reklama

Reklama