Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Renie42

Bylo to hustý, úchylný, někdy až vtipný. Machete má v sobě něco, čím okouzluje ženský, i když to tak na první pohled nevypadá. Také jsem si všimla, že ten příběh, jakoby proniká i do reality. Zaměňte Mexiko a USA s Evropou a se zeměmi, odkud přichází migranti, je možné s kapkou fantazie říci, že se jedná skoro o stejný případ. ()

Blazkowicz

Kromě většiny akčních scén a samotného Mačety dost o ničem. Po deseti minutách mě to začalo nudit. Důvodem je zmatený děj, ve kterém jsem se hned ztratil a taky dost postav, které tomu pomáhají. 2+* ()

adamix

S takýmto drsným ksichtom, akým je obdarovaný Trejo, sa už nikto nenarodí... Rodriguez a spol. to zvládli slušne. Na svete už je jedenásť rokov nenápadná gangsterka prešpikovaná nápaditým castingom, pri ktorom jednoznačne panujú tie záporné postavy. Mojím favoritom bol jednoznačne zašlá legenda béčkových akčných filmov - Seagal. Dej je tu asi ako päsť na oko, o nič chválospevné alebo strhujúce sa tu nejedná. Je to typická rodriguezovská exhibícia drsných týpkov, cicušiek tasiacich zbrane a solídnej akcie s pár litrami krvi a blbým dejom. Znižujem na 3*, niežeby som to odcudzoval, ale z Robertovej tvorby panuje gýčovým žánrom práve Planeta TerorMachete je tak na pol ceste k jej unikátnosti. Za mňa 65%. ()

rodier

Miluju Dannyho Treja, jde podle mne o nejvice podcenovaneho herce Hollywoodu. Byl uz v tolika filmech jako perfektni krovi ale nikdy aspon jako druha hlavni role. Peklo prichazi :-D dodatek: pravdou je, ze machete mel lepsi trailer nez je vlastni film :( ()

White-Man

Prostě pořádný nářez jak se patří! Akce střídá akci a neustálé příběhové zvraty nenechají člověka ani na chvíli vydechnout. Opravdu velkou hromadu akce doplňují vtipné gagy a scény, u kerých se člověk upřímně pousměje. Kdyby bylo takových filmů více, byla by to nuda, takhle to je ale pořadná porce zábavy. ()

Wild

[55%] Chytře natočený film, který je totálně o ničem. Plný klišé, nelogičností, přihlouplých scén a natvrdlých dialogů… Na druhou stranu chápu, že jiný být ani neměl (tedy doufám). Plusem je rychlá akce od začátku až do konce, takže se divák nenudí. Nedoporučeno těm, kteří u filmů potřebují přemýšlet. ()

Achab

bylo to úsměvné,určitě velký prostor pro Dannyho Treja, tochu nerozumím proč v tom musel hrát DeNiro. ()

p.i.t.b.u.l

Akcí nabitý film, který rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Film bych přirovnal k filmu Desperado. V podstatě se tomuto filmu podobá v několika směrech. Za prvé, hlavní hrdina Danny Trejo, který zde hraje bývalého mexického policistu mstí bandě překupníků drog a zapřísáhlými vlastenci, kteří bojují proti ilegálním Mexičanům, kteří přecházejí hranice s Texasem. Zde je hlavní hrdina zapleten do atentátu na senátora R. De Nira. Past, kterou na něj přichystali má však jeden háček. Nepočítali s tím, že Macheta jak se D. Trejovi říká, je zkušený ex-policista. V tu chvíli po něm jdou policisté, drogový dealeři a D. Trejo se s tím musí vypořádat po svém. Ve filmu taky hraje spousta herců z již zmiňovaného filmu Desperado. V tomto filmu se dočkáme spousty krve, sekání hlav a končetin, používáním soupeřových střev jako lano apod jak již film napovídá, hlavní roli zde hraje mačeta. Film to není špatný. Docela rychle to utíká, akce střídá akci a ani chvíli zde není nouze o krev. Ale to je tak vše. Přehnané akce jsou až k smíchu a na rozdíl od jiných filmů poslední doby, zde chybí humor, který by to trochu odlehčil. Co musím pochválit je S. Seagal, který zde hraje hlavního padoucha. Po dlouhé době se na něj konečně dá koukat. Naopak kdo pro mně ve filmu totálně ztroskotal je Lindsay Lohan, hlavně v závěrečné scéně, kdy má na sobě oblek jeptišky. Nicméně, pokud se Vám líbí akcí nabitý film, rozhodně se na něj podívejte. Na odreagování to rozhodně stojí. Taky zde máte možnost vidět L. Lohan nahou, což pro některé její obdivovatele je přímo výzva. Já k nim bohužel nepatřím. :-D ()

yatan

Jessica Alba! Machete ma super hlasky, krasne zeny a dokonale macety,(Jessicu Albu) ale nema pribeh ktory by bol aspon tak akcny aby ma drzal dlhsie ako 20min (aj to len ked tam je Jessica Alba)..Skoda ze je to taka vata. Cakal som ovela viac akcie. (a pikantnej Jessici Alby) Oproti Planet Terror je toto o dve triedy slabsie, ale koho to zaujima ked sa tu da konecne pozret na Jessicu Albu ? 6/10 ()

Blazis34

Machete je drsné akční dílo s hereckými esy. Opravdu tento béčkový film má obsazení hvězdné. Ono dát dohromady Danny Treja, Roberta De Nira, Jessicu Albu, Stevena Seagala, Lindsay Lohan či jiné hvězdy na filmovém plátně musí něco stát. Přitom pro mě film nic moc. Jeden frajer s mačetou pobije nespočet nepřátel se samopaly a pistolemi a stále při tom působí neskutečně chladnokrevně. Ono výraz Danny Treja je sám o sobě vážný a drsný. Myslím, že s tím režie problémy neměla, vysvětlovat jak se má tvářit. Přes veškeré skvělé známé herce dávám tři hvězdy - 60%. ()

Aywes

Opravdu velmi pozoruhodné.Pan Rodriguez dokáže svým stylem násilí natolik upoutat, že jen sedíte a smějete se co se to děje za zajímavé věci na obrazovce.Musím podotknout, že velmi zajímavé.Danny Trejo alias Machete je nic moc, ale pan Rodriguez ví jak udělat snímek, aby se mužům líbil.Naprosto úžasný výběr sexy dívek tento film hezky dokončuje.Hlavně Jessica Alba se povedla více než li je zdrávo a smekám před její odvahou stejně jako Lindsay Lohan.Pan Seagal zde hrál opravdu sympatického záporáka, který dělá dojem neporazitelného a krutého borce.OST je padnoucí jen škoda, že závěrečná bitka není delší.Přesto moc pěkná podívaná plná hezkého a čistého násilí. ()

Saljack odpad!

Ale prosím vás tohle je naprostá slátanina a navíc je to tak kýčovité. Když si člověk odmyslí režii Rodrigueze, Dannyho Treja, Toberta De Nira a veterána Stevena Seagala, tak je to odpad jak vyšitý. Navíc mi přijde, že se Rodriguez opakuje a vykrádá. To, že to místy nedávalo vůbec smysl bych pominul, ale ten zmatený konec nikoliv. Jediný co snad bylo dobrý, když Machete obtáhnul mámu i s dcerou ale to bohužel tenhle film nezachrání. A ty efekty promiňte, ale jsme v jiné době tohle bylo slabé i na 70. léta. Navíc jsem si všiml jedné věci, že všechny filmy v kterých stříká krev mají minimálně 75% ale ty ostatní nemají ani 50% tak se lidi proberte a zamyslete se jestli nehodnotíte jenom podle režiséra. ()

Mord122

Cool, ale přece jsem čekal něco více krvavějšího, akčnějšího a vůbec víc úletového. Celé je to nějaké nedotažené, ale zasmál jsem, krásné dívky viděl tak co ....tři hvězdy stačí. ()

Insomniac

Krv, pekné baby a ...nuda. Celkom som sa na to tešil, a o to bolo sklamanie väčšie. Nejak asi nezdieľam rovnaký štýl humoru ako Rodriguez alebo čo. ()

Toumyk

No není to přesně to, co jsem očekával po shlédnutí mini-snímku před Planetou teror. Každopádně v celku poměrně ucházející akční "béčko". Obsazení mi přijde relativně monotóní...lidí je tam sice dost ale charektery postav jsou nevýrazné a nudné. Zápletka taky nic moc. A Trejova neporazitelnost vám tam bude párkrát opravdu lézt na nervy. Na druhou stranu poměrně příjemně překvapil DeNiro a Seagal...ale možná tam mohli mít více prostoru jako v podstatě "hlavní" postavy...tento film měl potenciál, který zůstal bohužel nevyužitý. Což je velká škoda. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)