Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

10Domik10

Nič svetoborného ale aj tak, chlapec čo sa presadí bojovým umením na území Číny, ktorá je týmto preslávená je minimálne odvážny námet. Pod vedením Jackieho Chana je však ako sme videli všetko možné a tak si tento Karate Kid určite zaslúži sympatie. Jednoduchý príbeh, v ktorom celkom slušne vynikajú bojové scény natočené dosť tvrdým a uveriteľným spôsobom, čo ešte zvýrazňuje to, že bojovníkmi sú deti. ()

Sykon

Předělávka osmdesátkového filmu mě překvapila tím, že se na to kupodivu dalo i koukat, rozhodně jsem čekal větší provar. Z filmu zmizely nešvary filmů z osmdesátých let, a byly nahrazeny těmi současnými. Tím nejmarkantnějším asi je, že navzdory názvu se hlavní protagonista, který si tentokrát opravdu zaslouží označení "kid", učí kung-fu, namísto karate. A ani se ho neučí v bývalém středu světa osmdesátých let - USA, ale sám aktivně přijíždí do světa, který se ujímá vlády právě teď - ČLR. Příběh jako takový se nijak zvlášť nezměnil, něco bylo lepší, něco horší než v původním filmu. Co mi trochu vadilo, byla možná paradoxně snaha o strašně "cool look" těch soubojů. Těm dětem bylo 12 a rvali se jak profesionální bojovníci na vrcholu kariéry. Mladý Smith byl v tomto filmu dobrý, jen jsem se ještě nerozhodl, jestli tak umí hrát, nebo je takový fracek. Jackie Chan mě v tomto filmu vyloženě potěšil, je v roli uměřené jeho věku, ale i tady dokazuje, že ještě do starého železa nepatří. ()

Mik_e

Klasické, dnes už polozapomenuté sportovní béčko dostalo moderní kabátek, jen Japonsko bylo nahrazeno Čínou a místo karate je tu kung-fu. Jinak je to v podstatě stejný, ale bojové scény jsou zde opět koukatelné, respektive víc než jen to - jsou vynikající. Možná až nepřiměřeně tvrdé, ale tak je to film. Velikou výhodou je rozpočet, je vidět, že se na ničem nešetřilo. Nádherné exteriéry, chrámy, to vše působí skoro až prvoplánově jako reklama na "moderní" Čínu, ostatně nasvědčují tomu i některé repliky ve filmu. No a co? Mě to nevadilo. A velikou zásluhu na tom bude mít i nástupce pana Myagiho z původního filmu, Jackie Chan. Ten tu má snad první vážnou roli ve své kariéře a světe div se, on hrát umí! Malý Jaden ála Drej sice bojové scény zvládá, ale občas je trochu otravnej. Jeho máti jakbysmet To jsou asi moje jediné výtky vůči filmu, spolu i s drobným nepochopením cílové skupiny. Přeci jen, hrdina je malej kluk, má odpovídající jednání, ale ty bitky jsou přeci jen dost brutální. I tak škoda, tohle si skoro říkalo o druhý díl. ()

Thrain

Karate Kid je příjemný akční bojový film, který ocení především mladší publikum. Jaden Smith svým povedeným hereckým výkonem kung fu učně rozhodně nezahanbuje svého otce a k Jackie Chanovi v roli mástra snad ani není co dodat. Moto filmu je následující. Když tisíckrát dáte na věšák bundu a tisíckrát ji z něj shodíte, stane se z vás kung fu panda, která nemá problém komukoliv a kdykoliv svým kung fu natrhnout prdel. 69% ()

Armin82

Smith junior má rozhodně talent po otci a taky bylo ve filmu vidět, že je velmi dobrej tanečník. Možná taky proto, byl do kung-fu filmu vybrán, protože měl velkou výhodu v pohyblivosti. Tak či onak je to klišovitá ptákovina, která se do průměru dostane jen díky závěrečné 20ti minutovce. Tohle nezachránil ani výbornej Jackie Chan --->50% ()

Claude Speed

Remake na "Karate se Kidá" nepovažuji ani tak za remake, jako samostatný film. Působí zcela jinak, a to nejen tím, že kung-fu není karate. Je škoda, že se tvůrci nevydali svou vlastní cestou a nenabídli nám něco trochu nového. Film má docela dobře propracovaný příběh, ale hlavně skvělé kulisy a výpravu. Jackie Chan v roli mentora hlavního hrdiny je myslím více než důstojná náhrada za Pata Moritu. Tímto se dostávám k hlavnímu neduhu filmu. Kdo tam k**** dostal malýho Zmise?! Zámožný fotřík se asi musel prohnout... Absolutně nejhorší výběr titulní postavy, i Hilary byla 10x lepší. Ale jde o mě velmi blízký námět, takže jsem filmu tento neduh částečně odpustil. První film ze série Karate Kid, který má konečně obstojný soundtrack, přesto mi ale na tomhle filmu něco chybělo, něco, co původní film má tím je pro mne nejlepším dílem série. ()

Likan7

Neurazí, nenadchne..Jaden Smith není tady tak ukňouraný a protivný jako ve všech svých zbylých filmech. :-) ()

Aleix odpad!

Jackie Chan učí kunk fu mladýho Willa Smitha . Tak ,až třeba bude Jason Statham učit kraw maga mladýho od Hardyho nebo Wahlberga ,tak jo. Jinak toto byla slátanina.. Vykradená se všech stran starejch kunk fu filů a turnajovejch bojů. A asi x-krát stejná verze karate kida. ( tedy né ,že by ty předchozí byly o moc lepší ) ()

vikino1 odpad!

Vyškrtnout z popisku Akční / Drama / Rodinný / Sportovní a zařadit do Sci-fi nebo Fantasy... Protože ....... atd... ()

Ceberus

Originálu to ostudu určitě nedělá, má to podobný komediální cit, Jaden Smith hrát umí a Jakcie Chan pochopitelně umí ve svém jediném akčním výstupu nakopat zadnice líbivěji než Pat Morita v originále. Stěžejní kostra příběhu a podstatné scény zůstaly zachovány, nicméně ty nejikoničtější pasáže (voskování auta, natírání plotu a slavný crane kick) nechali tvůrci s úctou originálu a našli si vlastní alternativy, čímž udrželi náročný balanc mezi sprostou vykrádačkou scénu po scéně a filmem, který by ukradl jenom značku. Na druhou stranu s tou značkou je to trochu potíž - ve skutečnosti by se to totiž mělo jmenovat "Kung-fu kid", ale to by se bohužel tolik neprodávalo. Jinak jsem očekával vliv čínských peněz na dějovou linku, ale překvapilo mě, že dokonce byli ochotni zkousnout, že v Číně existuje šikana na škole a špatný učitel kung-fu - mno, malé plus pro Čínu. ()

Nix

Ono to úplně s originálem moc společný nemá, jen víceméně pár prvků a námět(šikana a postavení se strachu)a to je dobře. Film si jede svoje a to mu prospívá, podíl ale na tom má samozřejmě Jackie, který hraje opravdu famózně a už několikrát ukázal, že hraní mu není cizí. Malej Smith je v pohodě a celkově film má feeling i takové pohádky. No a to nejdůležitější, souboje jsou naprosto super a tréninková část taky nesmí chybět a taky má své kouzlo. Milionkrát lepší než originál pro mne a nemám problém s tím, že tohle by mohl být jediný Karate Kid. Za mne naprostá spokojenost. ()

john.h

Zvláštní, že koncept Karate Kidu z osmdesátých let funguje i v moderní době. Alespoň na mě to fungovalo. Mohli ten příběh ale trochu překopat, byla to skoro doslovná kopie, až na jiný herce a kulisy. A Daniel LaRusso s panem Miagim jsou prostě Daniel LaRusso s panem Miagim, to ani Jackie Chan nepřekoná. ()

RajCZitko

Moc hezký a velice příjemný film. Sice to mladé obsazení a některé jejich docela dost dospělé řeči a názory byly dost přehnaném ale jinak je to moc hezký film. Podívali jsme se na plno hezkých míst uviděli spoustu filmařsky propracovaných záběrů a opět jsme viděl našeho dobráka od kosti - Jackieho Chana, který doplnil film o kousek citu. I když to nebyl prostě trhák, tak mě stejně nenapadá jediná věc co tomu vytknout. Proto 4* ()

stiewe

Zasadit nové Kung-fu Kida do Pekingu byl vynikající nápad. Dva silné herecké osobnosti vedli celý film pevně a nenechali nikoho jim jejich krasojízdu pokazit, snad jen občas využili pomoc velice příjemné mladé číňanky kterou bych velmi rád viděl v dalších filmech. Jackie Chan ukazuje, že umí hrát i vážnější role než jen přihlouplé komedie, a tímto výkonem si u mě velmi přilepšil. ()

Dantte..

Hodně nezáživné a bohužel i nudné, bez silných momentů, takový dojem mám s tohoto filmu. Největší pozitivum je Jackie Chan (který se sice ani na vteřinu nepřiblížil k nezapomenutelnému Patu Moritovi, ale snažil se a zahral co jen mohl) a titulky. K negativu bych dal hlavní postavu Jadena Smitha a závěrečné zpracování filmu (turnaj stal opravdu za prd). 45 % ()

Lukaso1

Taky jste četly ty jízlivé články o tom když byl snímek v pre-produkci? Já jo a dával jim za pravdu, že si nedokážu představit desetiletého Jadena Smithe jak dělá bojová umění! A zde to přišlo a on mě dokonale nakopal zadnici. Snímek až neuvěřitelně funguje jak vizuálně tak herecky. Jaden byl opravdu kouzelný a ty grimasy ala tatík Will (podoba mezi nimi je už teď obrovská) těma si mě prostě koupil. Film byl velice svižně natočený a na to že měl 140 minut jsem se opravdu nenudil. Dobrá práce a nestydím se to přiznat i když už jsem asi mimo cílovou věkovou kategorii snímku :-). ()

Epimetheus

Originálne filmy Karate Kid boli fajn, ale tento nový film s Chanom (a smithom:-D) je vydarený asi najviac. Fakt sa mi páčil a v kine som sa nenudil. ()

Uiboek

Ve zkratce - pohádka o tom, jak hodný amerikánec dá zavyučenou všem těm zlým číňanům. Ale jinak, Kung fu kid má velmi slibnou hodinu a půl, kde dominují oba dva hlavní hrdinové, radost na ně pohledět, všechno ještě navíc v krásném prostředí, jen konec, ten konec, který jsem očekával a kterého jsem se tak bál, přišel a všechno to dobré, co jsem si na tom filmu užíval upadlo do zapomnění, jen díky tomu zas.anemu happyendu :-/ P.S. a proč je vlastně v názvu KARATE KID? krom toho, že to je remake?:-) ()

Bezmenny

Niektoré scény by som povytrháva a na niektorých by som možno aj trocha popracoval. Ale Jackie bol super. A mladý Smith tiež. Ľahko sa mu dalo uveriť, že sa aj niečo učí. Najzábavnejšie na všetkom boli tie face-i, ktoré strúhali obaja títo páni. Bavil som sa síce menej, ale určite to nebolo zlé. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)