Reklama

Reklama

Tajemství polévky rámen

  • USA The Ramen Girl (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když Abby přijede do Tokia za svým přítelem, nečeká ji společný život, na nějž se těší, ale rozchod. Zůstává sama uprostřed města, kterému nerozumí, a rozhodne se, že pronikne do tajů japonské kuchyně.  Abby, hrdinka americko-japonské komedie, kterou režíroval Robert Allan Ackerman, přijíždí za svým přítelem do Tokia, aby tu společně začali nový život. Jenže když ji přítel nečekaně opustí, ocitne se sama uprostřed neznámého města, jemuž nerozumí. Ve snaze najít alespoň trochu útěchy přijme místo v místím specializovaném obchodě a posléze přesvědčí tyranského šéfa restaurace, aby ji zasvětil do tajů japonské kuchyně. A přitom oba zjistí, že nejdůležitější ingrediencí při přípravě je cit. V hlavní roli Brittany Murphyová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Toto 

všechny recenze uživatele

Abby prichádza za svojim frajerom do Tokya. Ten jej dá však kopačky a aby sa nepoflakovala len tak, zaumieni si, že sa naučí variť v blízkej reštauráci japonské jedlo ramen (mimochodom je to čínske jedlo). Tu nastáva množstvo konfliktných situácií so svojim nevrlým kuchárom-učiteľom. A tiež dôjde aj na lásku atď. Slabúčká zlátanina komédie, drámy a romantiky. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že nejsem moc nadšená z filmů kde se objevují japonci, protože mi jejich výkony připadají takové zvláštní a dostávají mě do rozpaků...Ale co se týče tohoto filmu tak to mi vůbec nevadilo.Brittany jako vždy zazářila a jak už zde bylo řečeno chybělo mi tam vyřešení vztahu majitele restaurace a jeho syna ale celkově opravdu krásný film! ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Nemůžu se zbavit pocitu, že si snímek chtěl hrát na něco na co ani při nejlepší vůli prostě neměl, na drama ze života mi to přišlo moc vykonstruované, na art pak zase moc americké a na romantiku se tam hrálo jen v malých náznacích. Co mi však nejvíce brání jít s hodnocením výše je chování některých japonských postav ( u scény, kdy se rozbrečely nad zkušební polévkou mi bylo až trapně), potažmo herecké výkony jejich představitelů. Já s tím mám u Japonců, Korejců a pod. asijských národů vůbec dlouhodobý problém, jejich filmy jsou nezřídka nacpány takovými infantilními charaktery a to mi pokaždé zkazí zážitek z jinak třeba i zajímavé podívané, tak to zkrátka je a přes to vlak nejede. Co mi hlava nebere, že se přitom část japonského osazenstva chovala docela normálně a civilizovaně, jako např. nový přítel Abby nebo manželský pár v restauraci i když je pravda, že on byl trochu cholerik, ale jestli bylo na filmu něco co mě opravdu bavilo, byly to právě jeho potyčky s umíněnou a neohroženou Abby, u které mě výkon její herecké představitelky Brittany Murphyové znovu přiměl litovat, že už bohužel není mezi námi. Za ty dva a za to zase jiné vyobrazení japonského prostředí, kdy jsem si uměla docela dobře představit, že bych v podobné čtvrti ráda strávila nějaký čas, je to za tři, ale víc ani ťuk. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Lehký nenáročný romcom s krásnou japonskou městskou poetikou. Ideální k tomu si z Woltu objednat ramen, sushi a pustit si to s drahou polovičkou. Je to méně vážná verze Ztraceno v překladu s uber cute Brittany Murphy, které je skutečně i po takové době škoda. Není to nic geniálního, tak nějak si to příjemně plyne do konce. 7/10 ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Malý film s velkým srdcem a žaludkem. Pokud máte rádi jídlo a asijské prostředí, přijdete si na své. Je to mile jednoduché a odlehčené, ale i s několika silnějšími okamžiky. Závěr má na můj vkus moc americký smrádek, ale jak jinak by měl být film o hledání vlastní cesty, porozumění a vytrvalosti zakončen, než dobře. Pro hardcore západní cyniky, to může být nuda, ale empatické duše, nebo ti, kdo žili delší dobu v zahraničí, budou mít možnost zavrtat se hlouběji a nejspíš je Tajemství polévky rámen zahřeje. Tento vývar, je totiž uklohněný s láskou k lidem. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (6)

  • Brittany Murphy přiznala režisérovi Robertovi Allanovi Ackermanovi, že režiséři často od ní požadovali, aby byla ve svých rolích bláznivá nebo roztomilá. Společně vymysleli „tajné kódy“, které používal Akerman. C1 znamenalo, aby byla ve filmu Brittany roztomilá a C2, aby byla bláznivá. Nakonec se během natáčení Ackerman více upozorňoval na C2 než na C1. (lyukassza)

Reklama

Reklama