trojkolka

Hrozně moc mě potěšilo a překvapilo herecké obsazení. Každý z nich se své role zhostil velmi dobře a nemám k tomu vůbec žádnou výtku. Tragédie obou hrdinů, potažmo celých rodin, naprosto změnila vnímání života každého z nich a výstižnost tohoto filmu mluví za vše. Konec filmu bych chtěla říct, že byl nečekaný, ale pokud někdo film opravdu vnímal a poslouchal přednášku, na které hlavní hrdina seděla, musel si následně spojit, že jedna a jedna jsou dvě. Ale přesto, 5* ()

psychokiller

Super film, Pattinson patří mezi mé oblíbené herce. Celkově film, s pár chybičkami, které se ale dali přehlédnout, ovšem ten konečný MINDFUCK s 11. Zářím, mě otevřel hubu minimálně na 10minut... Něco takového sem fakt nečekal... Zajímavý nápad, který rozhodně vypovídá o tragédiích v obou rodinách... Všem, kdo ještě neviděli, vřele doporučuju!!! ()

skok01

Film mě velmi mile překvapil. Čekal jsem původně přesládlou romanťárnu s happyendem. Ale nakonec se z toho vyklubalo docela slušné drama na zamyšlení ne úplně s happyendem.  Za mě palec nahoru. Tento film není ztráta času. Doporučuji k vidění (jako tip na pohodový oddechový večer s trochou vkusné filmové romantiky). A nejlepší nakonec: výborná hudba. ()

diax3

Tenhle film mě stál notnou hromádku ubulenejch kapesníků a změnil mi život (ne nějak drasticky, ale dezerty dnes jím zásadně před polívkou, když mám depresivní náladu). Je o tom, že vztahy se nedají naplánovat, že nejsou jednoduché a že to, jakým způsobem je někdo vnímá a prožívá, nikdy nikdo jiný nemůže vědět.  Taky je o tom, že je život krátkej. A že může skončit, když to nejmíň čekáš - a to ještě tím nejhorším způsobem. A taky o vzteku. A nesnadnosti pochopení. O pravdě v pořekadle, jak jiným lidem do hlavy nevidíš a že můžou mít pro věci, co nechápeš, své důvody. A o osvobozujícím pocitu odpuštění. Docela noetika, co mě donutila vydatně zaplakat (ale jako dojičku slz to rozhodně nevnímám). ()

Lvegas

Průměrné drama, překvapivě slušné herecké výkony a k tomu, jak již bylo hodně zmiňováno, ten konec, ten je hodně "slušnej"! Možná i díky němu dávám 4*. ()

LukStar

Film se odehrává v New Yorku. Hlavní roli, rebelujícího mladíka z dobré rodiny, si střihl lamač teenargerských srdcí Robert Pattinson, kterému role vyloženě sedla a předvedl herecké schopnosti o kterých jsem neměl ponětí, že má. Neméně dobrý herecký výkon podal Pierce Brosnan, který na plátně nechal kus sebe. Scénář byl opravdu promyšlený do nejmenších detailů, což bylo na konci několikrát potvrzeno a podtrženo (TO DATUM!).Skvělá scéna v kanceláři s cigaretou a miskou. Hudba přidávala filmu lehce depresivní ráz, ale takový už život je. Zatím je tento film pro mě překvapení roku 2010. ()

BulkaNeAsi

Nešel bych na to..čekal jsem béčko postavené na Edovi ze stmívání u kterého si popláčou jeho poblaznene fanynky...jenze jsem se podival sem a tu, svete div se 82%...nastesti zde nebyl popsan konec..ktery dava zazitku z filmu tu spravnou dynamiku...okamzita rezervace na druhy den do kina...Pattinson a Brosnan, to byla podivana...zapletka vystavena taky velmi slusne...jednotlive postavy zahrany snad vsechny skvele...hudebni doprovod taky na jednicku...asi minutu pred tim slavnym koncem, tem pozornejsim cvaklo pri pocitani - Michaelovi by bylo 28, zemrel v roce 95...proc je sakra film zasazen v podstate do minulosti...celkem 90%...mohu jen doporucit.. ()

ghostwo

Na začátku se to trochu vleklo, stále jsem sledoval jakým směrem se film ubere-chvílema jsem i pochyboval, že se vůbec nějakým směrem ubere. Pak přišli na řadu silná témata (hlavně otec zraňující city své dcery) a to už jsem byl "doma", tak to mám rád.Několik emocionálně silných scén, příčemž vrchol pro mě byl výstup Pattinson vs.Brosnan na poradě, poté co nepřišel na výstavu dcery. Ten "překvapivý" závěr s dvojčaty byl z mého pohledu trochu zbytečný, ale nic tím nepokazili a ani to nepůsobilo rušivě, takže dobrý. Na konec musím "bohužel" dodat, že Pattinson hrát umí a to co zde měl předvést, předvedl velmi dobře (ač by pro mě bylo jednodušší ho pošpinit jako momentálně populární marketingovou figurku, s hezkou tváří atd. ). Silný film. ( jen tak bokem - citovali tam Gandího, mě se od něj líbí toto "where there is love, there is life" a jelikož známv AJ jen dva citáty, zde je druhý, k filmu i sedí "If you can, help others; if you cannot do that, at least do not harm them" Dalai Lama ) ()

siissii

O ději a překvapivém závěru, ze kterýho popadám dech ještě 2 hodiny po filmu toho bylo řečeno už mnoho. Bohužel nemůžu souhlasit s jinými komentujícími, že by vášeň z plátna mezi hlavními hrdiny stoupala a dýmala až do sedaček, ale jinak hodně hodně příjemnej filmík. ()

Shadek

K mému velkému překvapení se v mém nízkém hodnocení neodráží výkon Pattisona. Jen film byl prostě nudný a o ničem, což se (zřejmě) snažil dohnat závěrem, kterému jsem se musel zasmát. ()

Ewucha

Ak sa celé dni pohybujete v prostredí strednej školy a to nie v pozicii žiaka. Musi Vám Robert Pattison liezt krkom. Je všade a hlavne na obálkach dievčenských zošitov, ktoré na ne zasnene pozerajú a nedávajú pozor. Nečudujte sa teda, že som k filmu Remember me bola mierne povedané skeptická. Čakala som tri slová: sladký, nudný a vlasový gél.... Nedostalo sa mi ničoho z toho. Naopak ide o trpký príbeh. O láske, odpustení a nádeji. O vzbure 20-ročných voči spoločnosti, ktorá je tak márna, lebo tušia, že budú musieť akceptovať jej pravidlá. O rodine o ranách a ich zhojení. Po polhodine ma Pattisom presvedčil, že vie hrať a ašpiruje na pozíciu alá DiCaprio, ktorému tiež chvíľu trvalo, než sa zbavil Titanicu a dnes len čakám, kedy ho neminie ten oscar. Brosmen mi dokázal, že na neho nesmiem zabúdať a scéna hádky zo synom patrí medzi ....no nemam slov. Posledných 10 minút som si stále opakovala, že to nemože byť pravda...A scéna Tylora stojaceho pri okne a opakujúceho ...dnes je pekný deň, pozerajúc na blankytné nebo New Yorku... ma strašila ešte na druhý deň. Keďže ide o americky film odúšťam aj poslednú sekvenciu scén s morálnym apelom, ktoré su pre európskeho diváka fakt navyše. Niečim sa ma tento film dotkol...a to je asi najviac, čo može film urobiť... dokonca ma rozplakal.... A to sa naposledy podarilo Pokániu pred viac ako 2 rokmi... Rozplakal ma film s Pattisom..Och svet sa rúti do záhuby..:) SPOILER PS: Po filmoch alá hrdinsky hasici bol tento prvým, ktorý ma reálne donútil zamyslieť sa nad obeťami a súcitiť s udalosťami septembra 2001. ()

maethy

Nečekal jsem žádný zázrak, ale na konci filmu jsem zůstal koukat s "otevřenou hubou". Ne, na tenhle film nezapomenu. ()

matkoslav1

Popravdě, Robert Pattison nepatří zrovna mezi mé oblíbené herce, ale marketingově to byl skvělý tah. Na plátnu se odehrává vyprávění o životě běžných lidí bojujících se svými vlastními tragédiemi o malý kousek naděje v temném zatuchlém světě "nejlepšího města na světě". Skvělý film se strhujícím koncem! ()

Liya

No, nezlobte se na me....to vysoke hodnoceni nechapu. Pribeh v podstate o nicem, plytke dialogy, vtipne se tvarici absolutne nevtipne konverzace, tu zamilovanost jsem hlavnimu paru moc neverila....bylo to takove bez emoci, nijake. A ten konec - hm....melo to byt asi originalni, ale nejak me to nedostalo. ()

Koscurik

Pri tých vysokých hodnoteniach sa mi chce z plného hrdla zakričať: Cisár je nahý! Pôsobivé intro vystriedali takmer dve hodiny únavného a ťažkopádneho príbehu pretkaného trápnymi a patetickými momentmi, pri ktorých som sa nevdojak červenal. Zbalenie dievčaťa na základe stávky a následná kríza vzťahu po priznaní farby... čo mi to len pripomína? Žeby desiatky lacných amerických komédií z prostredia high school? A poďme k ďalšiemu klišé - workoholický otec si nechá ujsť otvorenie umeleckej výstavy jeho dcérky (tu treba scenáristovi priznať invenciu, v drvivej väčšine prípadov to býva vystúpenie ratolestí v školskom divadelnom predstavení, prípadne narodeninová oslava). Počas scény, v ktorej sa po incidente na dievčenskom večierku zišli všetci rodinní príslušníci aj s Patizónovou frajerkou a tvárili sa ako na pohrebe, som sa už neubránil výbuchu smiechu. Ostatní v kine sa nesmiali, na chvíľu som teda zapochyboval, či mi niečo neušlo a či dievča náhodou neumiera. Nie, nie, boli to len tie ustrihnuté vlasy. Po tretine filmu som bol presvedčený o tom, že si scenárista, sám si uvedomujúc banálnosť a bezkrvnosť svojho počinu, privolá v závere na pomoc ďalšiu tragédiu. Nemýlil som sa, opäť som sa zasmial a dávam 50 percent. ()

Pattrick

Jako celek ten film vůbec nic nedával, absolutně žádná svižná gradace, spíš to celé uspávalo a koukat se pořád na jedno a to samé skoro dvě hodiny bez špetky zajímavosti, nevim, nevim... Naneštěstí tam byl závěr, ten alespoň překvapil a cítil jsem takový mrazivý pocit a beznaděj, ale opravdu jenom lehký. Bohužel, pointa filmu taky nepřínáší nic nového, prostě rodina v problémech a snad se to nějak vyřeší .. takovej malej bonus je za dcerku = ) 2,5 ()