Hlavni starostí paní Bennetové je, jak dobře provdat své dcery. Výborná přiležitost se jí naskytne, když si sousední panství Netherfield pronajmou bohatí gentlemani pan Bingley a pan Darcy, které považuje za nanejvýš vhodné pro své dvě nejstarší dcery. Druhorozená Elizabeth se s panem Darcym seznámí na bálu a nesprávně ho začne považovat za příliš pyšného, navíc uvěří nepravdivé historce pana Wickhama a začne být k Darcymu nespravedlivá. Její předsudky a chybný úsudek budou velkou překážkou jejich vzájemné náklonnosti. (fleurette)

007hanka

Nechám raději bez komentáře všechny dějové nepodobnosti knize, ale pravda je, že vidět rodinku Bennetovou navlečenou v módě která začala být aktuální v roce 1830 (o vytáčení valčíku na plese nemluvě) byl každopádně velice... ehm, nový zážitek. Jsem každopádně ráda, že už konečně vím, odkud Keira Knightley pobrala svůj výraz drzého a nadutého fracka a je uklidňující, že není první a jediná kdo se role Lizzie zhostil tak perfektně mimo mísu. Laurence Oliviera nelze než litovat, že jej tam tvůrci nechali tak hloupě pimprlovat a doufám, že za tuhle literární svatokrádež dostal alespoň slušně zaplaceno. ()