Reklama

Reklama

V roce 1589 se na palubu lodi, plavící se po volném moři, přehoupne kapitán Fritton, muž který změnil Černé moře v Rudé a okradl proradného lorda Pomfreye. Lord Pomfrey se zaváže, že jej za jeho čin bude pronásledovat dva roky, dvacet let, klidně i čtyři sta dvacet let. O čtyři sta dvacet let později se ocitáme na internální škole St. Trinians, v místě, kam se ani policie neodváží. Nový rok přináší nové profesory, nové studenty a samozřejmě také nové nepřátele. Sir Piers Pomfrey, potomek lorda Pomfreyho, nemá rád ženy, obzvláště pak ty z Frittonova rodu. Vloupe se do školy a ředitelce Frittonové přímo pod nosem ukradne prsten, který jej má dovést k legendárnímu Frittonovu pokladu. Něco takového si ale holky ze St. Trinians rozhodně nenechají líbit a tak se v čele s Annabell Frittonovou (Talulah Riley) vydají získat poklad a zničit sira Pomfreye. (whampingwillow)

(více)

Recenze (38)

Psema 

všechny recenze uživatele

Oproti jedničce o něco lépe natočená, ale paradoxně i z toho důvodu těžká slabota. Mimózní zápletka sice nechybí ani tentokrát, jenže skutečně vydařené vtipy by se daly spočítat na prstech jedné ruky a ono kouzlo "anarchistické školy" se i přes nové přírůstky nepovedlo ani z poloviny zreplikovat. Bez Gemmy to zkrátka není ono, a těch pár minut jejího camea je možná fajn, ale úděsně nudný zbytek nespasí. Firth s plnovousem má ovšem náběh na kult. Škoda, že celek samotný bych napodruhé bez mentálního kolapsu nedal. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Kadence vtipů a hlášek není taková jako v jedničce a hlavně chybí výrazný osobnostní prvek v podobě Gemmy Arterton, která tu má pro sebe jen pár minut. Na druhou stranu jde pořád o slušnou britskou komedii s fůrou známých hereckých tváří, z nichž nejvíce potěšil David Tennant jakožto hlavní záporák. ()

Reklama

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Možná o malý kousek slabší než jednička, ale jako oddechový film čistě pro pobavení je to skvělé. Vtipu sice oproti prvnímu dílu trošku ubylo, ale soundtrack se nese na stejně dobré úrovni. Britská hudba zkrátka někdy dokáže potěšit. Navíc, zatímco v jedničce si holky z Girls Aloud střihly pouze cameo, ve dvojce se Sarah Harding objevila v poměrně velké roli, což mile překvapilo (samozřejmě ale neříkám, že umí hrát - a myslím, že u rolí "netykavek" nejde herecké umění ani moc poznat). Opět pobavila i šílená role Ruperta Everetta :) A stejně jako v jedničce se můžete těšit na "crazy party" na konci. ~(3,2)~ ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Holčičí mission impossible s odkazy na kultovní filmy je sice vykonstruovaná z mírně vratkých kostek, kdo ale touží po autentickém dokumentu o britském školním systému, nechť si pustí Harryho Pottera. Školačky jsou trochu líp prokresleny (a nemyslím jen osvětlením), Geoffrey by svou šermířskou technikou parádně zchladil i celý pluk mušketýrů, takže shakespearovské postavy si dává k svačině (není divu, když tihle dramatici nejsou tím, čím se zdají být). Ředite(ka) má koule, hudba je pořád fajn a lepšího Heathcliffa než v podání Oscara jsem neviděla. :) ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Tak jo,tohle bylo vážně divný.Přijde mi to,jako kdyby americká Disney chanel poslala britům námět na jednu ze svých tuctových středoškolských báchorek pro dvanáctileté holky a povolila jim,aby se na ní ostrované vyřádili podle svého.No a ti by tam narvali kdejakou ujetost a pro ně typický černý humor co by je jen napadl a navrch k tomu ještě přidali Ruperta Everetta jako ředitelku dívčí školy, Colina Firtha na odvykačce a posléze jako úžasně prkenného Romea a také Davida Tennanta v roli chladně vypočítavého padoucha.Nevím,jestli už nejsem díky své velké náklonosti k britskému humoru totálně zblbnutá,ale musím přiznat,že jsem se občas i přes dementoidní zápletku bavila a jelikož jsem neviděla jedničku a nemůžu tudíž srovnávat,je to u mě za slušné tři hvězdy. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama