Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Jimy

Tvůrci seriálu se evidentně snažili dojít až k okraji možností. Skutečně mě v souvislosti s tímto seriálem napadají samé superlativy...zmínil bych napínavost příběhu, ale také celkovou atmosféru, které vás bez nejmenších problémů vtáhne do doby králů, rytířů a hradů. To vše, nijak násilně, smícháno s prvky fantasy. Z Game of Thrones se tak stává komplexní záležitost, kde je vše budováno s takovou, řekl bych, opatrnou precizností. V souvislosti s tímto seriálem jsem četl výrok "kozy a krev", který mě opravdu pobavil, ale i to k tomuto příběhu patří a pomáhá ho vyzdvihnout. Jednoduše řečeno: vše tak, jak má být. ()

Drakenovec

Jeden z nejlepších seriálů, který jsem zatím kdy viděl. Musím říct, že mě Hra o Trůny nadchnula už po prvním zhlédnutí a stal jsem se jejím věrným fanouškem. Přestože se může občas stát, že umře některá s hlavních postav seriálu (jakoby mávnutím kouzelného proutku, který má v ruce George R.R. Martin), tak obdivuji propracovanou středověkou politiku s velice zajímavými zápletkami. Vystupuje zde sice hodně postav a někdo se v tom velkém množství může i ztrácet, ale podle mě to není až tak hrozné. Viděl jsem jedno video, ve kterém autor knižní předlohy říká, že je jeho záměr, aby se čtenáři báli otočit další stranu… knihy jsem zatím ještě nečetl, i když to mám v plánu, ale připouštím, že se mu to teda povedlo – opravdu jsem měl strach o mé oblíbené hlavní postavy a to beze srandy a řekněme si na rovinu – v jakém jiném seriálu se vám něco takového může stát? (návrhy mi můžete psát do zpráv, budu jenom rád) Jako poslední věc, kterou bych chtěl ocenit je hudba – úžasný soundtrack, který se dá poslouchat pořád dokola. Po prvních třech sériích jsem velice spokojený a nemůžu se už dočkat na další. Edit 8.2.2015 Seriál už jsem shlédnul několikrát a pořád stojí za to. Není se čemu divit, když to je můj TOP 1 seriál. Snad mám jednu věc, která mě zaráží. Jedna hlavní postava za druhou se v seriálu dostává do problémů kvůli tomu, že udělala několik nelogických rozhodnutí.Stačilo by své rozhodování přizpůsobit situaci a všechno mohlo být úplně jinak. Ale to by nebyla přece taková zábava. Season 1 - Prvních několik dílů je pouze na rozjezd. Ke konci první série se začnou dít věci, které ovlivní děj celého seriálu. Celkově se mi série líbila, ale vím, že to nejlepší teprve přijde v dalších dílech. Season 2 - O něco lepší, než první série. Zajímavé zápletky. Nejlepší byl závěr druhé série - bitva u Blackwater, armáda nemrtvých atd. Season 3 - Velice dobrá, možná by se dalo říct, že je lepší, než předcházející 2 série. Hodně velký vliv na to mají poslední 2 epizody, při kterých divák jenom zírá. Hlavně, když je vidí poprvé... ten šok je zkrátka nezapomenutelný, ale i po několika shlédnutích stojí za to. Season 4 - Pro mě osobně nejlepší série ze všech. Stane se zde tolik dějových zvratů, tolik zajímavých věcí... velice dobrá série os začátku až do konce. Řekl bych, že je tak dobrá, že 5. série bude o něco slabší. Ale doufám, že né o moc. ()

tranquill

Zpočátku jsem byl skeptický, vzhledem k tomu, že nejsem příznivcem historických kostýmních filmů. Ale vydržel jsem a s přibývajícími díly mne naprosto zaujal vývoj postav (kterých je opravdu velké množství a trochu jsem se v tom ztrácel), jejich charakterů a ta mystika, která je nabalena na fantasy námět. Přitom fantasy není prvotní záležitost, ale pomalu se rozvíjí. Co je naopak silné, jsou kostýmy a herecké výkony. Jelikož nejsem čtenář fantasy a tedy knihu neznám, jsem nedočkavý na další řadu! ()

miawallacova

sic v sobě nemám ani celou první sérii, ale seriál je pro mě koukatelný jen díky sexu a touze zahrát si boardgame game of thrones. Po tom co jsem viděla American horror story nemůžu najít nic, co by mě dokázalo dostatečně uspokojit... každopádně počkám ještě jednu sérii, třeba změním názor ()

papaguy

Nikoliv bezvýhradně, ale v celkovém dojmu skvělý seriál - pohádka pro dospěláky, která má všechny ingredience kvalitní zábavy. Přesně tenhle mix konverzačky a vizuality mi sedl. Plné hodnocení kazí v podstatě jen detaily ve scénáři a to v momentech, kdy se scnénáristé nechají unést a upřednostní efektnost před smysluplností. Ať už je to kuchání jelena ve stanu generála nebo nahota. A potom také zvláštní počty - když celý národ, popř. obrovskou armádu vojáků reprezentuje pár otrhanců, anebo když divošky mluví spisovně a stále mají krásně učesané a umyté vlasy - i uprostřed špíny, války a divočiny (a zase jindy herce na efekt zapatlají krví od hlavy až k patě). Škoda, že konec seriálu je bohužel už čistá deprese. Závěr: Zajímavost a syrovost je občas lakována dějovými i vizuálními kudrdlinkami bez integrity. Jinak je to dobře namíchaný mix dramatu, akce, dobrodružství a fantasy. A to skotské šišlání, to mě baví taky.:-) Tady ten klip to pěkně shrnuje. 4 a půl hvězdy. Jistá je jedna věc - následující fantasy produkci budou diváci poměřovat s GOT. - Od efektů a výpravnosti, přes hudbu i třeba... titulky. ()

Sentax

Hra o Tróny je jedna z najlepších seriálových adaptácii posledných rokov. HBO spravilo dobre, keď uviedlo seriál s prvkami fantasy na svoje obrazovky, práve podľa predlohy, kde si nemôže byť človek istý osudom hlavných postáv. Niekto môže mať chaos vo všetkých tých menách, rodoch a zväzkoch, ale autori scenára nastupujú pozvoľna a úvodné časti prenechávajú zoznámeniu diváka so svetom a postavami. Prostredie, postavy, príbeh - všetko to do seba zapadá a vytvára krásny celok + draci. V závere stačí povedať, že prvé dve série boli super a ja sa teším na tretiu. Kníh je sedem, takže sa fanúšikovia majú na čo tešiť. ()

NiaWolf

GoT působí jako kombinace Tudorovců a Spartaka, přičemž celé se to odehrává ve Skyrimu. Seriál působí velmi naturalisticky - mrzačení a vraždění lidí i zvířat, sexuální scény a drsná mluva nechybí snad v žádném díle. To už však dnes není nic nového. Hlavní tažnou sílou tohoto seriálu je bezesporu příběh, který vás nenechá vydechnout, protože na konci každého dílu prostě musíte vidět, co bude v tom dalším. Také zde neplatí, že ti dobří vždy vyváznou živí, je jedno o jak důležitou postavu je, jakmile si ji oblíbíte, můžete si být jisti jen tím, že brzy zemře. ()

myxomatoza

Málokdy je kniha takhle dobře zfilmovaná jako v tomto případě. Není to samozřejmě perfektní, přeci jen se 500 stránková knížka nevejde do deseti dílů o +- 40 minutách, ale i tak opravdu zajímavé uchopení příběhu. Občas sice máte pocit, že místo Game of Thrones sledujete Game of Butts, nýbrž to není pro každýho problém, žeano. ()

Gaja Gamini

Hra o trůny začala jako slibná show, ale teď už je to jenom frustrující, protože to pořád k ničemu nevede. Skoro bych se raději dívala na všechen sex, co v tom byl prve (i když ne vždycky vypadal pěkně a prakticky nikdy nebyl nezbytný), než létající vnitřnosti a podřezané krky a rozdělenou rodinu, která se pořád míjí. Kdyby v dalším díle přitáhla Khaleesi s drakama a všechny vypráskala, vůbec by mi to nevadilo. ()

zipoo

Je zapotřebí nenechat se ovlivňovat při sledování seriálu knihou. Jako seriál je GOT naprostá dokonalost. Při komparaci s knihou bych musel své hodnocení snížit o hvězdu a vyndat z mých oblíbených seriálů. A to hlavně z důvodu, že scénáristi si pro napětí a gradaci situací vybírají lehce odlišnou cestu, než je naservírovaná v knižní předloze. Ale na druhou stranu je seriál pořád kulervoucí! Peter Dinklage (jako u všech uživatelů) je v roli Tyriona neskutečnej masér. Valar morghulis! ()

Jajar

Nejlepší seriál, co jsem kdy viděl...dokud se tvůrci mohli držet předlohy R.R.Martina. Budu dělat, že poslední, osmá série nikdy nevznikla. ()

feryk

První série vás vtáhne do děje a říkáte si, že je to dobrý, ale jen další bezduchý seriál, kde dopředu znáte konec. Ale pokud nemáte přečteny knihy, pak záhy zjistíte, že jde o jeden z mála seriálů, kde hlavní hrdina není nikdo a toho, komu x dílů "fandíte" může být v dalším díle jen tak mezi řečí zabit. To, že hlavní postavy umírají a nic není jisté, žádný happyend, už jen za tohle má u mě bod navíc. Seriál dokáže překvapovat a šokovat a to se cení, k tomu výborné zpracování a reálné vyobrazení stavu, jaký tu byl ve středověku. Vraždy, intriky a zvrácenosti sou na denním pořádku. Druhá série je slabší, ale třetí to plně vynahrazuje a několik scén je už teď kultovních(např. rudá svatba). Děj se táhne od první série a prolíná se pomalu na více místech všemi díly a už teď se těším na čtvrtou řadu, protože poslední díly trojky slibují, že se nudit nebudem. Váhám z hodnocením, ale kvůli té slabší dvojce dávám zatím jen 4**** EDIT: čtvrtá serie byla bohužel trochu slabší a tak zůstávám na svém hodnocení... ()

HOFMAN

Fantasy nám ve filmu musel Peter znovu vzkřísit Hobitem a konečně bylo oživeno i v seriálu. Zatím jsem ságu Píseň ledu a ohně nečetl, takže nemůžu hodnotit objektivně. Má to úžasnou atmosféru a je to asi opravdu nejlepší seriál současnosti. Vadí mi jen to, jak HBO šetří na bitevních scénách, když se na ně čas od času dostane. Doufám, že tento nedostatek bude napraven. A skutečně byl ve čtvrté řadě napraven. Místy jsem měl pocit, že zažívám to samé co při Bitvě o Helmův žleb. ()

Mayers

Pro mě ten absolutně nejlepší seriál. Už jsem snad ani nevěřil, že v mých očích něco překoná srdcovku Band of Brothers. Překonalo. Slovy ani nejde popsat, jak moc to žeru. Musím samozřejmě pochválit fantastickou knižní předlohu (G.R.R.M. ty jeden tlustej bastarde!!!!!) a parádní soundtrack Djawadiho. Nejoblíbenější postavy: Hound, Tyrion, Khal Drogo, Tywin, Jorah, Jaime, Arya, Varys, Hodor :) ()

goni

Dlho som tomuto serialu odolaval, pretoze nie som velkym fanusikom fantasy. Dal som mu vsak sancu a hned od prvej casti som si ho zamiloval. Jedna sa skor o "kecaci" serial a nie je tu vela akcie ani ziadne oslnive hromadne bojove sceny. Zamotany dej, napinava atmosfera a tuzba dozvediet sa co bude dalej su vsak take silne, ze ma stale nutia pozerat dalsie casti. Aj ked su tu fantasy prvky, vacsina deja je realisticka a serial sa snazi verne zachytit tazky zivot v davnych dobach. Navyse je tu relativne malo neutralnych postav. Vacsina z nich su vyslovni zaporaci alebo super poctivy dobraci. Deju neuveritelne prospievaju aj necakane zvraty, ktorych je tu pozehnane. Mnohokrat sa stane, ze oblubena postava, ci neznasany darebak v zavere casti necakane zomru a nam neostava ine, len cakat co bude dalej.... [28/2014]. ()

Whitebeard

Sedm sérií za námi, jedu si to pěkně znovu od začátku a potvrzuju se díl za dílem, že tohle je po Bratrstvu neohrožených nejlepší seriál současnosti. HBO se s tim nemazlí a sype do každé další série další a další dolary. Poslední dvě série už nemají tempo prvních pěti kousků, ale pořád je to hodně vysoký nadstandard. Fantazy podkreslená vynikající hudbou, skvělými herci a parádními dialogy. Jednoznačně 5* záležitost. ()

FanKalEl

/1 séria (80%)/ /2 séria (85%) /3 séria (90%)/ /4 séria (100%)/.. uvidíme čo nám prinesú ďalšie série lebo každou ďalšou sériou sa graduje moja spokojnosť s týmto seriálom. Momentálne je u mňa v top trojke. Piata séria je miestami možno trochu komická ale sem-tam i silne emotívna čo je veľké plus oproti predošlým sériám. A tie epické bitky..nečudo že sa premietala v imaxe. /5 séria (120%)/ ()

mirecek

Tenhle seriál mám vážně rád a je na něm vidět, že je to momentálně nejvýdělečnější seriál a může si dovolit spoustu speciálních efektů.... Ale přesto že je GoT téměř dokonalý nikdy bych si ji nepustil jen tak, vždy na ni musím mít náladu abych si ji opravdu užil. ()

Kate9

Nejlepší na tomhle seriálu je, že hlavní postavy nemají vůbec žádnou imunitu a zemřít může opravdu kdokoliv kdykoliv. Oblíbené postavy: Daenerys za bouře zrozená, Johnova zrzka, Jaime, Arya a Brienne! "You know nothing, John Snow!" ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií