Reklama

Reklama

Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (486)

Šakal 

všechny recenze uživatele

Nikoliv Superman, nikoliv Batman, dokonce ani Spider-man, nýbrž Defendor je tím správným " superhrdinou ". Vskutku neotřelá myšlenka skloubit tento snímek o " hrdinovi s IQ 80 " jako silné psychologické drama s komiksovým nádechem. To vše zpracované s nebývalým nadhledem, s notnou dávkou ironie a jemným humorným podtextem. Woody Harrelson jako superhero Arthur Poppington podává jeden ze svých nejlepších výkonů dosavadní kariéry. Ač to přímo svádělo k přehrávání, tak Woodymu se postavu Arthura daří držet po celou dobu snímku " v rozumných dimenzích " a proto je jeho postava ( celý snímek ) tak uvěřitelný resp. přesvědčivý a to včetně úplného závěru ( všude jinde bych se silně ošíval v křesle, v tomto případě tu větu Arthurovi věříte). p.s. co jsem si ze snímku mimo jiné odnesl..? Zbraně jsou pro slabochy, že Arthure... p.p.s. nezapomněl jsem se zmínit o silném hudebním doprovodu ( nejen ) Johna Rowleyho. Zapomněl?..., tak to napravuji, neboť jak Metric zpívají... Help I'm Alive, my hearts keeps beating like a hammer a já mám opět po čase o jednu ( hudební ) lásku více, že Emily Haines :o) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Milá a hezky vypointovaná variace na dojemné filmy o retardech a nedojemné filmy o superhrdinech. Stebbings tančí na pomezí neslučitelného, občas mu ta ruka ujede do nevyváženosti mezi vážným dramatem a ujetou komedií, ale perfektní Harrelson vždy vrátí filmu ztracenou rovnováhu. Právě jeho kreace na pomezí vážnosti a parodie dává tomu nepravděpodobnému a vlastně velmi dětinskému světu Defendora cosi, co vás i při závěrečném "I love you" donutí ke zjihlému povzdechu. Souhlasím, že Defendor měl navíc, ale i stávající potenciál pořád vystačí na velmi příjemný a specifické požitek. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Superhrdinů jako Superman, Batman nebo Hancock je hodně a já je mám rád, ale superhrdinů jako je Defendor tu je zatraceně málo a to je velká škoda, jelikož on neboduje nějakou úžasnou akcí nebo schopnostma, ale boduje svým odhodláním, vůlí a vírou v sebe sama a co na tom, že je to takovej prosťáček, kterej téměř vždy dostane po hubě, je to prostě hrdina i tak, navíc je Defendor skvěle zahranej od Woodyho Harrelsson, moc lepších hereckých výkonů jsem od něj neviděl, jestli vůbec nějakej a příběh i přes né nějaký obzvlášť akční nebo vtipný pojetí dokáže bavit celou dobu. Trochu mi to připomělo korejský A Man Who Was Superman, ale tam byl konec přece jenom lepší a dojemnější než tady ()

paascha 

všechny recenze uživatele

Ač sám veliký fanda komiksu, nesdílím všeobecné nadšení nad tímto kouskem. Parodie je sice pro tento subžánr celkem běžnou formou, tady ale působí trochu rušivě. Místo abych s Woodym sympatizoval, byl mi většinou protivný, místy jsem ho litoval, a občas mu to i přál. Ostatní postavy byly značně nevěrohodné, ploché a leckdy zbytečné. Škoda, pro mě celkem slabota. Zkusím to ještě jednou, jestli to nebude lepší, ale nevím, nevím:-) ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám debut! Kanadský režisér Peter Stebbings natočil skutečný originál. Postavit drama o psychicky narušeném člověku na bázi komiksu či spíše parodii na komiks je opravdu naprosto geniální tvůrčí tah. Snímek má v sobě trochu z britského sociálního dramatu, výše zmíněné komiksové parodie, psychologického dramatu i filmu o narušených jedincích v linii britské školy (např. Uvnitř tančím atd.). Defendor má všechno, co má správný superhrdina mít - tajnou základnu Defendoor, superhrdinský automobil Defendog, stylizovaný oblek i superhrdinský emblém - stříbrné D... Má samozřejmě i svého hlavního záporňáka, který nese tajemné jméno Captain Industry a s kterým svede finální souboj. Defendoor stylově operuje v jednom městě, které symbolizuje celý svět, nic jiného není. V Hammeru mají, jak jinak, prohnilou policii, vládne tu zločin, drogy, podsvětí, síla Zla. Tady už se ale tvůrci pomalu geniální metonymickou vazbou dostávají k přesahu komiksu - většinou je to alegorie reálného světa, stejně jako ve výše zmíněném. Ten nápad propojit odlehčený svět komiksového souboje Dobra a Zla se sociálně zabarvenou kritikou a to vše navíc skloubit s uměleckou výpovědí o duševním světě psychicky narušeného jedince je skutečně počin navýsost originální a odvážný. Významová pole tohoto snímku jsou opravdu výjimečně široká. Převládá nadsázka a humorný podtón, který je nepominutelný, přičemž některé scény, jako třeba mučení citronovým džusem, mne skutečně nevídaně rozesmály. Je to tak, nezávislý film stále žije. A Woody Harrelson k tomu podává jeden ze svých životních hereckých výkonů a v rámci své herecké filmografie se vrací k postavě Mickeyho z Takových normálních zabijáků a uzavírá kruh - postmoderní natural born superhero s IQ 80. Skutečně originální a výjimečný film! Neboť ,,Nepotřebuješ kostým. Obyčejní lidé dělají neobyčejné věci stále." Podobné filmy: Kick-Ass, Scott Pilgrim proti zbytku světa ()

Galerie (26)

Zajímavosti (7)

  • Natáčelo se v Torontu a Hamiltonu v Ontariu. (HellFire)
  • Zákopové pálky jako ta, kterou je vyzbrojen Defendor (Woody Harrelson), se používaly za první světové války na obou stranách fronty. Používaly se převážně při nočních přepadových akcích. Byl to tichý a velmi efektivní způsob, jak zabít nebo zranit nepřítele v zákopech. Obvykle byly vyrobeny ze dřeva s okovaným koncem k maximalizování zranění, používaly se i pálky s nasazeným prázdným granátem nebo pálky s jednou nebo více železnými koulemi, které byly k pálce připevněny řetězem nebo provazem. (Maulincio)
  • Scenár k filmu bol hotový už v roku 2005. (Greenpeacak)

Související novinky

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze

28.07.2010

Letošní sedmý ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest proběhne od 25. do 29. srpna v Praze, kam se přesunul z Karlových Varů. Pětidenní filmová přehlídka se… (více)

Reklama

Reklama