Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

1990Jirik

No komentáře některých členů/uživatelů nad tím mi zůstává rozum stát.. Na druhou stranu je to ,ale dobře , alespoň jsem nešel do kina s nějakým velkým očekáváním. No a teď konečně k filmu, například ono překombinování v tom smyslu, že musíme do roku 84, pak 97 pak najednou 2017 a to když myslím , překombinování tak doslova jsem netušil, co se tam vlastně řeší. Ikdyž kdo to řeší co se tam řeší, u filmu s Arnoldem si myslím, že příběh je až na druhém místě. Potěšili i herci , kteří i přesto, že dle mého neodpovídali předlohám původních dílu tak byli velmi sympatické. V neposlední řadě mě moc potěšili a rozesmáli situace alá Arnieho "im back" a další:-) Takže za mě doufám, že už poslední díl jelikož , alespoň pro mě důstojné a zábavné pokračování předchozích dílů. A přece jen bylo by fajn se stou to Sérkou rozloučit takovým to důstojným a zábavným způsobem:-) ()

milson

Nevim na co si tady půlka lidí hraje ohledně propadáku. Za mě osobně se Genisys zařadil po bok 1 a 2ky na výbornou. Je to prostě terminační klasika, kde arnie jede a starnoucí terminátor?pecka :-D prostě bavil! Takže za 4*. Viděno v 4dx takže + 1* navíc. ()

fcapab

Ach jo... Tak zaprvý, proč Sarah Connor vypadá jak dítě?? Vždyť to byl kus ženský! Aha, protože je potřeba přilákat puberťáky, tak prdíme na fandy původních dílů! Že se děj takhle zamotá pomocí časových paradoxů není tak hrozný, návaznost na klasické scény z T I a T II je radost pohledět a hned si člověk vybaví scény z původních filmů. Tím to ale hasne, tyhle nové si nezapamatujete a do dějin filmu se rozhodně nazapíšou. Dvě scény si ale osobně pamatuju, protože dokázaly zlikvidovat dojem z většiny filmu - nesmyslné autobusokotrmelce a finále tomu nasadila vrtulníková honička. To bych blil. Kde jsou ty doby, kdy se mlátily staré dobré kusy železa. Tyhle digitální nanobot-šaškarády už jsou moc. Jediné co mě potom trošku potěšilo bylo číslo popisné na budově GENISYSU - stejné jako na mém domě :D Další mínus - soundtrack. Kde je klasické Terminátor téma? Na konci, na zelené louce?? No to nééé... Suma sumárum, nebýt odkazů a průniků na původní Terminátory I a II, starého ale ne zastaralého Arnolda, tak je to o ničem. ()

veronique22

Kdo se pujdete divat na Genisys s tim, ze jde o navrat ke korenum, tedy k jednicce a dvojce, bude zklamanej. Stejne jako ja. Z jednicky a dvojky je jen vybrakovanej soundrack a pribeh, ten je splacanej dohromady spoustou nelogickych hlouposti a cely to fakt nefunguje. Nejvic me stve, ze nektery sceny jsou temer totozny s prvnima dilama. Navrat ke korenum pro me neznamena "vykrast prvni dva dily". Necharismaticti herci, zadna chemie nebo jiskra, a Arnie uz to fakt nezachrani. Triky, nebo chcete - li efekty taky zadna slava, vetsinu z nich jsme stokrat videli v jednicce a dvojce a od ty doby v kazdym druhym zanrove podobnym filmu. Zbytek je spis usmevnej, stroj casu je jak z doby pred 15 lety. Skoda, velika skoda! Davam tri hvezdy, bez Arnieho by to byly dve a klasicky beckovy scifi. ()

molotow

z klasiky se stal kýč, zbytečně složitý příběh který mě dokonale zmátl, celkem předvídatelný děj, zdlouhavé ,nudné a nespraví to ani pár vtipných scén a drsných hlášek ! ()

zmirix

Čekal jsem blbost ale naopak jsem byl nadšen. Asi nejlepší terminátror ze všech. Nechápu zdejší hodnocení. Spousta recyklovaných nápadů z jedničky a dvojky spíš potěšila než naštvala , akce v jednom kuse po celý film a hlavně Arnold se vrátil ve velkém stylu. U mě jednoznačně film ,který se mi letos nejvíc líbil 90%. ()

KcarlosK

Nic moc jsem nečekal, takže jsem mohl být už jen příjemně překvapen. A ono skutečně ano. Jistě, k pochopení všech časohrátek je potřeba alespoň polovina mozku. Což je důvod, proč film většina čecháčků nepobere. Ale já mozek mám a nebojím se ho použít. Scénáristé odvedli dobrou práci. Naroubování na předchozí filmy a vytvoření nové reality je fajn. Emilia zahrála Sarah kupodivu uvěřitelně, Jai také není taková tragédie (hraje vojáka a ne Romea, takže vyčítání nedostatku emocí je mimo mísu), no a Arnold je prostě k sežrání. Jestli chcete vidět skutečné terminátoří fiasko, podívejte se na Salvation. Genisys se dle mého povedl a potitulkovka nás nenechala na pochybách, že bude sága pokračovat. A hlavně si pamatujte tento vzkaz : "Facebook je Skynet!" ()

tennis.rules

Slabe, velmi slabe.. Parazitovanie na nazve Terminator ide ocividne stale horsie a horsie, blbost robia ti, co takuto chujovinu ohodnotia dobre iba preto, ze sa to vola Terminator a hra tam dedek Schwarzo. Dalsi nezmyselny film z Holyúdu, bravo dementi. ()

ogy86

Pro mě docela milé překvapení. Na návrat legendárního T-800 jsem se těšil a zároveň se ho i obával. No, Arnie to zvládl s grácií a s vtipnými hláškami a jsem rád, že mohu říci „He is back.“ Na kultovní Cameronovy skvosty Genisys samozřejmě nemá, ale Salvation (které snad ani do T-univerza nepatří) i trojku hravě překonává. Skvělá je především první část filmu, která srší odkazy na jedničku a dvojku a také v ní dojde na tolik očekávané setkání starého a mladého Arnolda, ale i další průběh je rozhodně stavitelný a přináší pár zajímavých momentů, včetně alternativní budoucnosti. Film obsahuje spoustu dobrých akčních scén, možná jich mohlo být i trochu méně a naopak o něco větší prostor měl dostat příběh. Nezklamala ani mladá generace herců, zejména Emilia Clarke byla jako Sarah výborná a stala se z ní důstojná nástupkyně Lindy Hamilton. V kině jsem se dobře bavil a tak si Genisys své čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

6611600

Lepší než trojka,lepší jak čtyřka.Nejvíce se mi líbilo, že bylo vidět celé cestovaní v čase "z budoucnosti do minulosti" a provázaní s prvním Terminátorem, všechno sedělo...přesto to bylo "vše jinak". P.S. Počkejte chvíli po první části titulků je ještě jedna scéna ()

smirec1

ja som fanusikom terminatora a cakal som velke sklamanie!!! A bol som prekvapeny. Mne osobne sa pacil napad toho, ze vyslali T800 pred rokom 1984 a tym padom sa zmenil rok 1984 a tym padom aj postavy, charaktery a samotny dej.... ()

Sekon

No nezlobte se na mě, ale vymazat původní dějovou linku? To jako vážně? Terminátor 1,2 byla senzace. Terminátor 3 bylo parádní zakončení. U toho to mělo zústat. Resp. čtyřku bych si klidně ještě dal, ale bejvale už jinak. Nebyla nic moc. Pětka to zabila. (Pro mě terminátor skončil u trojky a basta. Pokračování už je pak jen v mé fantazii.) Terminátora považuju za jedno z nejlepších scifi. Ale tohle už pro mě není. Fail. Abych byl objektivní, tak řeknu, že pokud by místo mršení klasiky z toho udělali zcela nový film s podobným námětem, tak by to nebylo špatné a dal bych tomu 3-4 hvězdy. Takhle... 2 hvězdy za vizuál a za snahu a nějakou tu akční scénu budiš (i když už vlastně nevim jakou). Ale marná to snaha. . Postavy nic moc. Scifi rovina (cestování časem) taky trochu jinde.. Děj takovej celej nějakej hektickej. Vtipný mi na tom přišlo akorát to, jak se z toho snaží vyždímat prachy. A popravdě mě to trochu rozezlilo. Hlavně tím co jsem psal v úvodní větě. ()

Googooplexer

Nečakal som veľa, ale prišlo sklamanie. Aj keď, nemal som byť hlúpy a pozrieť si režijnú a scenáristickú filmografiu tvorcov a bolo by mi jasné, že "dôstojné pokračovanie" to nebude a diera do sveta už vôbec nie. Je to terminátor pre novú generáciu, ktorej stačí pekný obraz výbuchov a videoefektov na tablete. A dokopy je to skoro až dokonalá trápnosť. Na začiatku ma napadlo, že sa to mohlo volať jednoducho "Terminators" podobne ako bol sequel "Aliens". Celá séria, až doteraz, bola perfektná, dokonca aj Rise of the Machines ma bavilo a Salvation bolo podľa mňa vynikajúce. Tento genisys nemá ani poriadneho herca ani príbeh, žiadnu poriadnu scénu, jedine Arnold predvádza akýtaký zjav. To hopsanie časom tu bolo tak jednoduché, aby to pobrala aj posledná mater strapatého tínedžera, keď ho bude čakať v bare pred kinom a cestou domov jej bude malý John C. rozprávať ako sa záporák rozkladal a skladal, ako sa Arnold apgrejdol alebo ako malý genisys/skynet dospieval a všetci po ňom strieľali. Musel som sa smiať na tom deji a blbých charakteroch a zároveň plakať nad koncom Konečníkora. ()

Oxytocin

Přijde mi, že se nepřišlo s ničím novým a "revolučním". Přesto mnohem lepší než Terminator: Salvation. Film paběrkuje na scénách a postavách z minulosti a nedokáže prekročit vlastní stín... Hlavní záporák mi připomíná vlastnostmi tekutý kov. To nemůžete vymyslet něco nového ! ()

pitrisp

Tak nevím proč tolik negativních komentářů, já se bavil. Po tragickém Salvation jsem velmi mile překvapen... Ale po shlédnutí filmu nevím, jestli si aktivovat Windows 10... :D :D ()

BIDY

Co si budeme říkat, už trailerů to bylo jasné, pochybnosti byly ze všech stran a film to jen potvrdil. Alan Taylor to s velkýma blockbusterama moc neumí, ani předchozí Thor 2 není kdovíjaká zdrcující pecka. Nezajímavé, zbytečné, nudné a rozhodně nejhorší díl série. ()

Leinka

Na film jsem šla bez jakýchkoliv očekávání, krom toho se úplně prostě pobavit. To mi bohužel nebylo dopřáno. Zasmála jsem se všecho všudy třikrát - s Arnoldem. Zbytek filmu jsem se nudila. Film nemá spád, děj mi moc nedával smysl a postavy mi byly jaksi ukradené. Za tolik peněz tak málo muziky, no byla jsem skutečně zklamaná. ()

kaja321t

Myslím si,že velmi zdařilé pokračování.Z kina jsme odcházeli nadšení :-) Supr herecké obsazení,vtipné detaily při míchání věcí z minulosti (nepř.záběr na nike tenisky).Přislo mi to pojaté jak už takové vtipné pokračování jinak velmi vážné ságy.Supr efekty zajmavá nečekaná zápletka s vrácením do minulosti a změněním budoucnosti.Napínavý konec s dodatkem předhazující možnost,že přeci jen stále není po všem.Za mě je,ale samozřejmě stále nejlepší dvojka to je jasné,ale myslím že tento díl pěkně ladí k velmi uspěsnému prvnímu a druhému dílu,ještě docela ušla Spoura strojů,ale Terminator Salvation je pro mě třeba absolutně zapomenutelné.Takže za mě 4 hvězdy já jsem se bavila od začátu do konce a bavilo mě,že mě to nutilo taky trochu šrotovat hlavě co se v,lastně kdy dělo v minulých dílech a jak to zapadá do tohodle. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka