Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kasovní trhák z roku 1957, který je podle Průvodce filmem a videem (Movie&Video Guide) Leonarda Maltina nejlepším filmem Elvise Presleyho. "Král" zde hraje Vince Everetta, uvězněného za zabití v hospodské rvačce. Vince se ve vězení naučí, že je lepší mlátit do kytary, než do zákazníků v baru a po podmínečném propuštění se vydá strastiplnou cestou za úspěchem v oblasti hudby a filmu. Příběh je doplněn šesti Presleyho písněmi od Jerryho Liebera a Mika Stollera, mezi něž patří Treat Me Nice, I Wanna Be Free a dynamická titulní melodie, která byla Presleyho nejoblíbenější filmovou písní. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

majka_11 

všechny recenze uživatele

Asi byla moje očekávání moc vysoká. Elvis je zde sice drsňák a fešák Vince, lamač srdcí a kytar, ale jinak je to celkem dost zdlouhavá nuda. Zobrazení vězeňského života a obchodů s cigaretami mě bavilo nejvíc. Pak už to byla jenom nudná omáčka obsahující pomalejší písně než jsem čekala a až moc prudké francouzské polibky. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Příjemný malý film s víceméně autobiografickým příběhem o vzestupu jednoho zpěváka. Elvis hraje víceméně sám sebe, dobře se na to kouká, je to něco mezi dramatem a muzikálovou komedií a rychle to uteče. Bohužel hlavní hrdina je arogantní buran a je jím skoro až do konce filmu, což mě zážitek trošku sráží. Písničky jsou ale fajn, včetně titulní Jailhouse Rock. A tady podruhé (po Love Me Tender) akademici zaspali, subjektivně i objektivně (dle této stránky https://tsort.info/music/yr1957.htm) největší hit roku 1957, navíc snad s úžasným "videoklipem" a nepřišla ani nominace na Oskara. ()

Reklama

honza.g 

všechny recenze uživatele

Jádrem jsou ty písničky, kdo Elvise nemusí, tak moc důvodů ke shlédnutí nemá. Příběh o tom, jak sláva, i když zasloužená a odpracovaná, může stoupnout do hlavy, není ničím pozoruhodný a Konec je prostě holywoodský. Navíc našinec neznalý amerického podnikatelského prostředí se kapku ztrácí v detailech kolem smluv, podílů, odkupů a odstupných. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Pokud by ve filmu nehrál Elvis, byl by to průměrný hudební romantický film, jakých vznikla kdysi řada. Účast Elvise zvýšila divácká očekávání a v některých případech i zklamání. Podobné téma řeší kvalitní životopisný snímek Walk the Line o těžké cestě ke slávě talentovaného zpěváka Johnnyho Cashe. Dalším snímkem na stejné téma je můj oblíbený film Vězeňské blues. Pokud bych srovnávala, tak Peter Fonda si v něm o dvacet let později se stejným námětem poradil mnohem líp. I tak příjemná podívaná na mladého Elvise. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Tak jsem konečně viděl Elvise ve filmu,jak hraje a bylo to....jak je to slovo? Otřesné. Z hrůzou jsem zjistil,že člověk,kterého si vážím jako hudebníka,neumí vůbec hrát a jeho unylý výkon mě téměř uspal. Kdykoli byl s ním ve scéně jakýkoli profesionální herec,ten rozdíl byl až bolestný a díky tomu,vypadal každý (byť sebeprůměrnější) vedle něj,jako postava za Shakespeara. Díky tomu jsem si pak neužiil ani ta hudební čísla,neb jsem to měl pokažené kvůli jeho brilantnímu hraní. A Judy Tyler taky žádná sláva. ()

Galerie (209)

Zajímavosti (7)

  • Křupavá slanina, bramborová kaše a tmavá hnědá omáčka - tyto položky byly vzhledem k Elvisově nadšení pro tato jídla během natáčení filmu Vězeňský rock přidány na jídelníček proviantního skladu MGM. (ČSFD)
  • V některých scénách se Vince Everett (Elvis Presley) musel objevit s velmi krátkými vlasy. Elvisovi nevadilo nechat se ostřhat, ale kvůli protestům fanoušků byly pro tyto účely použity dvě paruky. Byly tak kvalitní, že nikdo ani nepoznal, že se nejedná o Elvisovy skutečné vlasy. Elvis řekl: „Osobně je mi jedno, jestli mi ostříhají vlasy. Myslím, že to není zas takový rozdíl, a navíc zase dorostou.“ (ČSFD)
  • Trestanecký stejnokroj má na sobě číslo 6239. Později se číslo změní na 6240. (Sinecod)

Reklama

Reklama