Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

Arsenal83 odpad!

Prvé oddelenie? Skôr prvé psychiatrické oddelenie. Úroveň herectva a dramatizácie na úrovni Policajných prípadov. Lenže v policajných prípadoch hrajú amatéri a tu sa tvária niektorí, že sú profesionáli. Hlavne Dobrík mal zjavný tvárový zásek. Seriál je aj mysteriózny. Skúma prípady, ktoré sa mohli stať možno v Texase černochom pred 60 rokmi a nie tu na Slovensku. Napríklad včera bola jedna časť, že mäsiarstvo odmieta predávať mäso cigánom, majiteľ je rasista a celkovo na Slovensku to je samý rasista. Zarazila má však veta, že ide o nenávisť voči etnickej menšine. Voči akej prosím vás? Jakživ som nevidel, že by Rómovia chodili v menšine. ()

BoKo_CzT odpad!

Toto sa ani nedá neokomentovať. Slovenským komerčným "televíziám" sa už 10 rokov vyhýbam ako čert krížu. Teraz som si potvrdil, že mám na to veľmi dobré dôvody. Halda laciných reality show, tzv. "krimi seriálov", ktoré sú natáčané na prvú klapku bez prítomnosti režiséra a štábu, pravdepodobne brigádnikmi. Je mi z toho smutno. Na Slovensku sme mávali umelecký potenciál, no všetko je to (aspoň podľa "úrovne" Jojky a Markízy) totálne v prdeli. Myslel som si, že milióny "produkcií" amatérov na video tubách už nič nepredčí, no napr. toto "dielo" by nebolo možné nominovať ani na malinu. ()

panki9922 odpad!

Ak na tvorbu kvalitnej kriminálky nemali potrebný rozpočet, nemali sa do toho púšťať. Ak mali potrebný rozpočet a toto je ich výsledok, tak je to smutné. Určite je pravdivá prvá možnosť a dôvod je prostý - televízne štandardy slovenského diváka sú extrémne nízke, takže nepotrebujú produkovať kvalitu ako napr. z dielne BBC. 0/10 ()

mira007

Název klame, že by to mohl být dvojník českých špičkových Případů prvního oddělení, nicméně jako neškodná jednohubka, trochu amatérské a ne celkem debilní se to dalo. Kdyby to mělo delší stopáž, už bych dal sotva dvě hvězdy, takhle dám slabší tři. Z herců samozřejmě vede Peter Rufus, ale nevadí mi ani Ján Dobrik a Veronika Paulovičová ( ta se mi vlastně i líbí :-) ) ()

Slavomír

Neviem, či tým, že televízia JOJ angažuje do svojich cyklov nehercov sa snaží byť bližšie k divákovi, alebo ide o to svojským naturizmom a pseudoimprovizáciou navodiť atmosféru novátorstva, nuž nech je to snaha o čokoľvek, nezdá sa mi, že by to vychádzalo. O čo však isto ide, je priblížiť sa Mestu tieňov, ktoré síce nie je žiaden skvost, ale milo ma prekvapilo a prinieslo svieži závan do tunajších zatuchlých vôd. Na rovinu: Prvé oddelenie je nudné, nezávadne nezábavne, je natoľko nezábavné, až to uráža moju prostú inteligenciu. Emócie nefungujú, lebo tam žiadne nie sú. Naučené party z úst amatérov stoja za pramálo (vlastne nestoja ani za hovno), nedá sa to pozerať, bez toho aby človek nemyslel na prepnutie programu, dej predvídateľný ako výplatná páska, tak vypínam telku a radšej si idem prečítať nejakú knihu... ()