Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

divak84

Moje asi nejtěžší hodnocení. velmi netradiční film odehravající se na 2 metrech čtverečních ani sekundu nenudí. Dokonce dostaneme national geographic vložku, která je aspon pro mě tím nejlepším z filmu. 90 minut rychle odejspá podobně jako v telefonní budce, ryan hraje myslím si přirozeně, možná trochu onen kyslík je diskutabilní, protože poměrně zaschlé krvavé rány na čele a krku indikují, že v rakvi byl dost dlouho. Až do závěrečné pointy je film mezi 3 a 4 *. konec je fajn, ta pointa někoho mohla překvapit, někoho ne. Mě, přiznám se, překvapila, ale nemůžu si pomoct, ne tak abych rázem shodil čelist na zem, jako ony bombardery své pumy na iráckou zem. Jedna věc mi ve filmu chyběla. Samozřejmě se to takhle jednoduše radí od kompu, ale možná ke konci filmu mohli tvurci vlít postavě trochu nebojácnosti do žil a nechat ho zkusit prokopat se nahoru "aby zjistil" jak moc je hluboko. Jasně, nabízí se ona srandovní pararela s kill bill 2, ovšem tady by to stálo za to, jako poslední zoufalý čin. Film vydělá a vydělá a vydělá (nevím jake sou náklady ale rozhodně bych neřekl že milionové), takže dá se říct, že by nebylo marné hodit sequel (prequel) . ()

Jane18CZ

Říkala jsem si "o čem sakra celou dobu tenhle film bude? jak to můžou natočit, aby to bylo zajímavé a udrželo to divákovu pozornost, když se to odehrává jen v dřevěné rakvi, ve tmě, s minimem světla..?" a tak jsem ten film zkoukla. Výsledek? Výborný Ryan, děj ubýhá v celku rychle, Cortés dokázal vyplnit celých 95minut, aniž bych se místy nudila a atmosféra? No lidi, já bych se takhle probudit nechtěla... 4* za občasné nesrovnalosti, nad kterými jsem se musela pozastavit, ale jinak výborný originální snímek. ()

noctambule

Originální nápad, ze kterého se podle mě dalo dostat víc. Bylo to takové zdlouhavé, čekala jsem víc napětí a to se nedostavilo. Ale ten film měl cosi do sebe, protože jak jinak bych se vydržela dívat hodinu a půl na chlapa, který je zavřený v rakvi? Zásluhu na tom nemá ani tak samotný příběh jako Ryan Reynolds. Nejlepší byl konec, i když jsem ho tak trochu čekala, pořád jsem si nebyla jistá, že toho je režisér schopný. ()

NICOX

No tak to bylo něco pro mě - klaustrofobika. Tu roli Ryanu Reynoldsovi opravdu nezávidim, nicméně to zahrál výborně a utáhl celý film úplně sám (one man show, jak má být). Konec... těžký nervy. Ale myslim si, že to byl nejvhodnější možný konec... bohužel. A Alan Devenport (personální ředitel CRT) je největší z**d světa. 75 % ()

chamba

Ten scenár nebol najhorší, ale na druhej strane mám pocit, že by sa z tohoto nápadu dalo vyťažiť ešte o trošku viac. ()

korndaddy

Conroy asi neviděl Kill Bill, jinak by byl z takovýho průseru venku :-D.Jinak opravdu zajímavá situace. Originální nápad a krásný zpracování. Trochu se dalo tušit co se stane, ale i tak sem byl napjatej jak to dopadne. A Ryan Reynolds?? Tak ten mě mile překvapil, vypadalo to, že by z něj mohl být i herec a doufám, že se zbaví tý svý škatulky z romantických komedií a začne hrát. ()

KoRner

Poriadne slizký fľusanec do tváre bežného amerického občana. Film sa mi zdal dlhší ako 95 minút a preto mu nemôžem dať vyššie hodnotenie. Možno dám ak spravia dvojku v štýle Vrana a všetky tie kurvy počnúc jeho priateľkou Lindou, cez jeho (ne)priateľku čo mu zloží telefón až po jeho šéfa Paul pekne zaleje zaživa do betónu. Nemal som na to nervy jednoducho, uff!!! ()

Testament

Začátek jako vystřižený z Kostky, nebo z žánrově mladšího kousku Saw. Hlavní hrdina se probudí v hrobce, zjišťuje, co má k dispozici, aby se dostal ven. Napětí se stupňuje, dozvídáme se další souvislosti. Dobře, celé to ještě upomíná na 127 hodin, ale HLAVNĚ na seriál "Krajní meze" (hlavně ten opět šokující závěr). "Pohřben zaživa" je zkrátka příjemně ubíhající film, který vypadá jako kombinace starších příbuzných. Já říkám, proč ne, pokud je to svižně natočeno. a ono je. Chápu, že v dnešní době je těžké vymyslet něco nového, takže tvůrce raději sprskne pár filmů dohromady. Tady to ještě vyšlo, uvidíme, ale co příště... ()

bari68

Originálne, miestami nudnejšie a naťahované,avšak finále bolo ako má byť.Napínavé,dobre emociálne gradované a prekvapivé.3,5* ()

YoZo8

BURIED je naozaj zaujímavý thriller, ktorý ponuka divákovy pohlaď na nevínneho vodiča nákladiaku Poula Conroya ktorý je obetou irackých teroristov. Prežívame s nim jeho beznádej, utrpenie, hnev, sklamanie a celkovú bezmocnosť. Film aj keď sa odohráva v jednom priestore (RAKVA) vôbec nie je nudný. S postupujúcim časom chcete viac a viac vedieť ako sa to cele skonči. Zaver je úchvatný. Keby to skončilo inak bola by to iba rozprávka pre dospelých. Tak to je naozaj dobre nakrútený thriller.Ryan Reynolds aj v tomto filme dokázal ze už nie je iba sladký sexy chlapček ale skutočne kvalitný herec. Pekný a originálny thriller s plným dúškom napätia a emócii. ()

Seti

Až na závěrečnou čtrvthodinu mě Cortés s Reynoldsem nebavili. Netvrdím, že představovaný námět není zajímavý, ovšem na smysluplnou celovečerní stopáž vážně nestačí. Fyzika není vůbec moje parketa, ale jsem přesvědčen, že při všech těch skopičinách a plamenech, které Ryan v bedně provozuje, by mu došel kyslík tak v polovině filmu. Naprosté KO logice pak zasazuje scéna s hadem, která byla očividně přidělána ve snaze film trochu prodloužit a zároveň nakopnout. Koncepčně je Buried zajímavý experiment, rozvinutí do filmové stopáže mu však nesedlo. ()

Nemik96

Zajimavě a hlavně originálně natočený snímek který dokazuje, že nemusíte mít moc peněz ani kupu předražených hollywoodských hvězd aby jste natočili dobrý film. I přes to, že film má jen jednoho herce (Ryan Reynolds) který si střihnul opravdu povedené solo, Vás tento snímek naprosto vtáhne svou atmosférou a koncem, který musí odrovnat uplně každého. Uděluji 4**** a !!!!!!UPOZORNĚNÍ NA ZÁVĚR!!!!!! : pokud jste klaustrofobik, rozhodně se tomuto filmu vyhněte obloukem ;) ()

Billie777

Rozhodně velké napětí a celých 95 minut oči otevřené dokořán. Navíc i to, že se po celou tu dobu film odehrává na tom jednom samém místě s jedním hercem a i přes to film dokáže upoutat, je neuvěřitelný. U mě ani kousek nudy. ()

hefoo

Tak za prvé, nepoprieram, ze Ryan Reynolds je moj obľubený a skvelý herec a tu sa to len a len potvrdilo. Hneď len tá predstava, že by som sa mal zobudiť v rakvi, niekoľko metrov pod zemou zakopaný hlinou, je desivá a nepredstaviteľný pocit "bezmocnosti". Film vykreslil neskutočnú stiesňujúcu atmosféru, no čo by ste robili keby Vám tam nechali zapaľovac, mobil v arabskom jazyku, troška alkoholu, lieky a fosforové svetlá a nikto Vám nemôže pomôcť. Tá predstava je vskutku nepredstaviteľná. A keď si už myslíte, že všetka nádej pohasla tak Vám zazvoní mobil a potencionálny "záchranca" Vám povie, že Vás našli a vy tomu ani skoro neveríte ale opäť je tu nádej ale zrazu v jednom momente, v jednej jedinej posranej sekunde táto nádej zhasne a v telefóne Vám odpovie hlas "To je niekto iný, nie vy" ... "Je mi to líto Póle", ostal som omráčený, onemený, nevedel či sa mam smiať, či plakať alebo niečo povedať. Skvelý Ryan, skvelý scénar, príbeh, napätie, tu niet nadčím uvažovať, 100% až to bolí. ()

Chipsonator

Pozor, komentář sice neobsahuje přímé spoilery, ale bystřejším jedincům by to i tak mohlo vyzradit důležitou část filmu. Těch posledních 15 minut, fíha to byla síla. Né že by to co se dělo před posledními 15 minutami nestálo za to, to né, celý film je skvěle zvládnutý, a rozhodně nenudí i když za celý film vidíme pouze Paula (no dobře a na pár sekund, pak ještě jednu ženu), uvězněného v nekvalitní dřevěné rakvi, kde si musí vystačit s mobilem, zapalovačem, baterkou a rezavým nožíkem. Ryan Reynolds svou roli zvládnul perfektně, a celý film bez problému utáhl, navíc jsem si jeho Paula oblíbil a fandil jsem mu. Sice by se filmu dalo vyčítat to, že v rakvi je nadměrné množství vzduchu, že mobilní telefon má nadpozemský signál se kterým byste se dovolali snad i na Mars, ale to se dá lehce prominout vzhledem k napínavému ději, skvělému Rayanovy Reynsoldsovy, skvělé režie a vzhledem k posledním 15 minutám, které jsou silně nekompromisní a nakonec uštědří tvrdé K.O při kterém se vám chce řvát "kurva, kurva, kurva" stejně jako Paulovy. 80% PS: Kdyby Paul měl výcvik od Pai Mei, tak by byl venku natotata. ()

Flaveus

Ano, ve filmu jsou některé zvláštnosti a nelogické věci, ale o těch to není. Autor kladl důraz především na situaci a herecký výkon Reynoldse. To se mu povedlo na výbornou, Reynoldsův výkon je perfektní, přičemž celý film vrcholí závěrečnou scénou, kdy jsem se přistihl, že jsem v neskutečném napětí. Je škoda, že nebyly dotaženy některé detaily a odstraněny nelogické věci, bez nich by si film zasloužil plné hodnocení, ale i tak stojí za to ho vidět. ()

iXtr3m3

Žiadne extra prekvapenie ani vo svojej dobe a už vonkoncom nie dnes. Taká Telefónna búdka mala oproti tomuto trošku inú atmosféru. ()

baXter

Když jsem si pustil tento film, tak jsem nevěděl vůbec do čeho jdu. A hned po prvních deseti minutách jsem byl mile překvapen, jak může být toto téma zajímavé. Bohužel po uplynutí pár dalších desítek minut mé nadšení začalo trochu opadat a přišlo mi, že se scénáristi snažili za každou cenu zaplnit stopáž "jednoapůl" hodinového filmu. Už to nebylo tak svěží a nápadité jako zpočátku, ale i tak jsem si film užil a nelituji času jemu věnovanému. ()

Roman.Caesar

Napínavé od začátku až do konce, i když po celou stopáž filmu koukáte jen na Paula Conroye zavřeného v jakési rakvi a pohřbeného pod zem. Ovšem když si člověk představí tu situaci, ve které se nachází Paul Conroy, a začne přemýšlet, jak by se asi vedlo jemu samotnému, pochopí, o čem ten film ve skutečnosti je. 70% ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová