Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Derek7

Řekl bych, že téma zakopaného muže zaživa, přičemž neví, kde je, je natolik silné, že ať už by bylo natočeno jakkoli, vždycky budete z tohoto tématu rozhození a vždycky se vás to nějak dojme. Po prvotním hodnocení čtyřmi hvězdami musím jednu hvězdičku odebrat: těch nelogičností v ději bylo zkrátka přespříliš. Výkon Reynoldse je opravdu výborný, pěti hvězdami bych hodnotil i dechberoucí závěr s vcelku výraznou pointou, ale myslím, že spousta věcí je zde pouze pro natažení stopáže na požadovanou hodinu a půl. ()

Sollozzo

Nemám co bych vytknul filmu, který se celý odehrává v rakvy 6 stop pod zemí. Režisér si prostě dokonale vystačil s tím málem, co mu bylo přiděleno a dokázal z toho vyždímat víc emocí a napětí, než většina rádoby skvostů. Ryan Reynolds zahrál dosud nejlépe ve své kariéře. Pro mě 75%. ()

Terka_127

Tma, ticho. V kapse jen zapalovač. Zjistíte, že jste pohřbeni v rakvi hluboko v zemi a nikdo Vás neslyší. U nohou Vám zazvoní telefon a z něj hlas, říkající, že chce za Vás výkupné. Že to je nuda? Jedno místo, téměř reálný čas a k smrti vyděšený chlap. Je pochopitelné, že závěr je, že to bude nuda. Ale není. 95 minut plné napětí a očekávání, fandění a modlení se, aby to ten sympatický Američan přežil. Probudit se v rakvi hluboko v zemi, nevědět, kde jste a co s Vámi bude. Hotová noční můra vhodná pro celou rodinu. ()

JPO

Už parádní úvodní titulky mi naznačili, že strávený večer s tímto filmem nebude zase až tak ztracený čas, který jsem třeba mohl věnovat své manželce a dětem. A musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Hodina a půl v rakvi mne rozhodně ani minutu nenudila. Good work ... ()

datos

Paul Conroy se probudí pohřbený zaživa a neví kde se ocitl a jak se do téhle situace dostal. Neví kdo mu to udělal a hlavně jak se má dostat ven. Jediné co má u sebe je mobilní telefon a zapalovač...... Strhující thriller od režiséra Rodriga Cortése a další parádní kousek ze španělska. Nikdo by neřekl, že by se mohlo tolik akce napětí a zajímavých zvratů odehrát na jednom místě a to ještě v rakvi. Řekl bych že je to životní herecký výkon od sympaťáka jménem Ryan Reynolds. Film na mě udělal dojem, tak veliký, že jsem si i chvílema připadal v kůži Paula Conroye. Fandil jsem od začátku do konce a modlil se, aby se dostal ven. Pohřbený ( Buried ) je opravdu velice povedeným filmem. ()

Alojs

Na dané ploše uspokojivě naplněný koncept hereckého "one man show". K čertu s logikou. Reynolds dokazuje, že umí hrát i v poloze ležmo, Cortés mu navíc nemile zatápí a krásně si pohrává se standardními příběhovými motivy... Scéna s hadem je naprostor brilantní a ten závěr... Uff. Ukázková gradace na dvou metrech čtverečných. ()

Radim1.

Originální, napínavý a smutný film. Kdo by řekl, že film, kde celou dobu leží jeden chlápek, se dá natočit tak dobře. ()

dj_kure

Nekonečně nekonečných 95 minut. Hodnotit raději nebudu. Mám rád Ryana Reynoldse, ale tohle prostě nebyl můj šálek kávy. ()

RedRose

tak prvnich cca 10 minut me fackovala logika a fyzikalni zakony, spolecne s nekolika tupymi telefonaty... potom se to ale preklopilo a podobne jako larelay jsem mel a konci velky pocit stisnenosti a moc prijemne mi nebylo... fakt skvely film a spickovy Ryan Reynolds... ()

TommyDiamond

Říct mě někdo,že se budu dívat skoro sto minut na film,kde někdo bude ležet v rakvi o prostoru dva metry čtverečný,tak ho asi pošlu někam. Jenže to bych udělal strašnou chybu a ochudil bych se o tento zážitek. Žádný podobný film tomuto jsem neviděl a určitě bude vyčnívat svou originalitou. Američan Paul Conroy (Ryan Reynolds),který pracuje v Iráku jako řidič kamionu je pohřben zaživa poté co byl jeho konvoj přepaden a on unesen. V rakvi má zapalovač,baterku,tužku,nuž a hlavně telefon,kterým se může dovolat kam chce. Pomůžou mu ovšem ostatní? Dostane se Paul z rakve? Konec filmu bude takový,že zůstanete zamražení v sedačce jako já. Takže všem doporučuji kouknout. Celkově 90% ()

Ronee

Tento film ma veľmi prekvapil, pretože som očakávala, že keď idem na festivale na nočnú sekciu, dostanem nejaký béčkový horor, alebo slasher a zrazu je tu normálny psychotriller. Na mňa to pôsobilo aj psychologicky, lebo som sa veľmi vžila do situácie úbohého vodiča kamiónu, ktorého pochovali do drevenej truhle, neviem ako hlboko, do piesku, kdesi v Iráne. Nechali mu k dispozícií zapaľovač, mobil (nie úplne nabitý), baterku a nejaké neónové svetlá. Vo filme hrá jeden herec, čo je tiež veľmi zaujímavé. Ale okrem toho tam hrali aj iní ľudia, ktorých sme však videli len na displeji mobilného telefónu. Jediná komunikácia s inými ľuďmi teda prebieha len pomocou mobilu. V truhle pomaly dochádza kyslík...Do poslednej chvíle je divák v napätí, či sa americká vláda naozaj snaží svojho občana z tejto situácie dostať. Pôsobilo to dosť kriticky voči (nielen) americkej) byrokracií a taktiež k rozdielom, ktoré sa robia medzi ľuďmi a ktoré sú medzi ľuďmi. Zo snímky mi vyplynulo, že aj to, aký má človek spoločenský status zaváži pri tom, či sa kompetentní rozhodnú zachrániť vám život. ()

LakiyL

Naozaj na to, že sa dej odohráva v jednej truhle je to fajn, logiky je tu ale pomenej. Ide však o rozhodne zaujímavý filmový počin, dojala ma najmä jedna z posledných scén a to telefonát s manželkou. ()

Ogrb

Ryan koncertuje, ale stejně se mi zdá, že tendle námět prostě celovečerák neutáhne. Buried je dobrej film, o tom žádná, kvalitně natočenej, ale když jsem ho dokoukal, tak jsem měl pocit, že jsem viděl potenciálně výbornej půlhodinovej kraťas nataženej na 100 minut. A přitom se podobný téma dá natočit naprosto fenomenálně, jak ukázal Danník Boyle ve 127 hodinách. Ale Danník je Danník, no. Tohle taky ušlo, hlavně díky Ryanovi, ale znova bych do toho asi nešel. 6/10 ()

Zombiepod

Nízkorozpočtové filmy zbožňujem a Buried ma v tom len utvrdzuje. Geniálny Reynolds nám ukázal to čo snáď ešte v žiadnom z jeho predošlých filmov, všetko som mu to zhltol aj s navijakom. Dusná atmosféra pretrvala až do konca, film neupustil napínavými momentami ani na chvíľu. Fantastická hudba mi veľmi pripomínala akýsi klasický triler a tá práca s kamerou to bolo niečo neuveriteľné. Z mojej strany samá chvála avšak na 5* to nebude, to by musel byť námet zbavený akýchkoľvek nereálnych hlúpostí ktorých tu bolo neúrekom, čo však po prehliadnutí v žiadnom prípade neskazí skvelý zážitok. ()

krapek

Zo začiatku sa režisérovi vcelku úspešne darilo navodiť vo mne pocit stiesnenosti, s pribúdajúcim časom mi však pomaly došlo, že tam má hlavný hrdina niekde kyslíkovú bombu. Možno to došlo aj jemu, keď sa po čase rozhodol založiť táborák a ugrilovať si hadí steik z hada, ktorý mu po hodine vyliezol priamo z gatí. Zhruba od polovice už ma to prestalo baviť a čakal som kedy to skončí. Škoda toho, keby sa na tom trocha viac zapracovalo, mohlo to byť oveľa lepšie. ()

RajCZitko

Jako rozhodně není špatný film, ale že by to bylo zase něco extra, tak to vůbec. Smysl toho, co občas ten týpek vyváděl mi trochu utíkal, chování lidí s kterými volal jsem taky nějak nepobral mno a celkově dost zcláštní. To co bylo u mě hlavním tahounem a motivem dodívat se na to bylo to, jak to dopadne. Docela jsem mu při vygradování konce fandil, ale zase na druhpu stranu bylo jasný, že má hrozně malou šanci. ()

VvV14

Tohle se povedlo. Ryan ukázal že uměním hrát je vážně obdařen a v této "one man show" předvádí, jak moc. Ano, s kyslíkem se trochu přepočítali, ale je to jen malá chybička v parádní podívané. Pokud se vžijete do hlavní postavy, vážně vámi začne pulzovat beznaděj, úzkost či naděje a zklamání. Vřele doporučuji každému kdo chce vidět drama s velkou dávkou napětí. ()

Sundance.cz

Natočit jednoho herce v jedné rakvi a tak, aby to divák vydržel hodinu a půl musí být sakra těžký. Nedá se to nazvat průměrné, zároveň to nebylo špatné a ani to naopak nepůsobilo nějak úchvatně. Je těžké tento film zhodnotit. Asi to nebude pro každého. A asi to nebude film, který byste si za půl roku pustili znova... Za mě 55 % ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová