Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Pitrson_CZ

Skvely a originalni napad...opravdu dobre zpracovani zajimaveho tematu...kamera a zvuk spolu s vykonem Ryana Reynoldse vyzdvyhuji tento film na 90%...v tomto pripade bych radeji volil moznost kratkometrazniho filmu nebo alespon kratsiho sestrihu ale i tak na svem hodnoceni trvam...skoro hodinu a pul dlouhe souziti s (Paulem Conroyem) bylo vice nez zajimave...bereme li fakt ze drevenou rakev po celou dobu opravdu neopustime :) ()

Hanys_

Joelu Schumacherovi svého času stačila telefonní budka a pár lidí kolem ní. Rodrigo Cortés (tohle jméno začnu sledovat) šel ještě dál a nacpal výtečného Reynoldse do dřevěné bedny s telefonním signálem, o kterém si naši operátoři mohou nechat zdát :) a vytvořil originální a napínavý thriller, který kdyby byl zkrácen o pár zbytečných scén, mohl být geniálním. 7.5/10 ()

cab

Co vsechno se da natocit, se muze kazdy podivat sam za sebe na originalni snimek, ktery se cely odehrava v rakvi, ktera je pohrbena v pisku nekde v Iraku a v ni je americky ridic nakladaku, ktery byl prepaden a nasledne do ni umisten. Bez Paula (hlavni zasluha na filmu Ryan Reynolds) by byl prazdny film. 60% ()

thorewi

Těžké soudit, když člověk nebyl v takové situaci. Některé scény mi přišli směšné, přehrávané, nereálné, jenže zachoval by se člověk ve skutečnosti jinak a probíhalo by to vůbec takto? Kdo ví... Nekonečná zásoba kyslíku, nesmrtelná poslední čárka baterie a signál 5 metrů pod zemí působí sice nereálně, ale všechno ostatní nezní tak špatně. Ve výsledku kvalitní drama, kde mi 95 minut uteklo jako voda, dobrý Ryan Reynolds, nicméně pár zbytečností a předvidatelný konec trochu kazí celkové dojem. Rozhodně se ale jedná a originální snímek, pro mě však ne s úplně vyhovujícím pozadím. 70% ()

Earl10

Popravdě jsem se na tento snímek těšil už od chvíle kdy jsem se dočetl, že takový vůbec vznikne. Dlouho jsem věřil, že se u nás objeví v kinech a nakonec díky festivalu La Pelicula jsem se dočkal. Další kvalitní one man show, kde Ryan Reynolds hraje až překvapivě dobře. Prostředí je opravdu stresující, což na mě i působilo, než jsem si zvykl, tak jsem měl opravdu divný pocit. Režisérsky se toho asi moc vytknout nedá. Tohle prostě jinak natočit nelze. Buď to někomu sedne nebo ne. Za sebe musím říct, že jsem si to opravdu užil. Tady hodně záleželo na detailech, což bohužel film dost sráží. Už jen to, že Paul Conroy měl u sebe tolik věcí až je to stupidní. Má to skvělé tempo a těch 90 minut uběhne rychle. Tohle je takový předkrm k fantastickému snímku 127 hodin! [viděl v kině] [70%] ()

Milan25

Režisérský nářez. Skvěle natočené, děj neodbíhá zbytečně nikam od hlavního tématu, Reynolds přesvědčivý, gradace na jedničku. Závěr strhující. Najdu ale i mínus - je to film na jedno podívání. 9/10 ()

Free_player

Ačkoliv je Ryan Reynolds můj TOP herec tak si nemůžu pomoci, ale koukat se na něj hodinu a půl v rakvi je docela nuda. Zahrané to bylo skvěle, nápad dobrý, konec dost nečekaný, ale v pohodě by se to všechno vešlo do kratší stopáže. Zajímavé je, že mě Buried docela nudil, ale zároveň jsem od toho nemohl odrthnout oči .... /SPOILER/ To, že na konci vykopou uplně někoho jiného a Ryan bude pohřben pískem to jsme teda fakt nečekal ... Ale když se pak člověk zamyslí nad názvem filmu ....??? ... Tak to asi jinak skončit ani nemohlo . ()

Holina

Zajímavý projekt. Je zvláštní, že film, který se odehrává v truhle, kdesi pod zemí, může být tak pohlcující. Bohužel musím konstatovat, že i přesto, že je to mistrně natočeno, jsem chvílemi upadal do letargie. Tyto krátké úseky ale byly odměňovány svěžími zvraty a šokující tečkou. ()

matias32

Najprv som chcel dať tri* no s daným scenárom sa žiadne zázraky očakávať nedali. Priznávam, že had patril medzi najväčšie scenáristické diery, inak sa nad ostatnými dieročkami dalo povzniesť. Viete čo je na BURIED najlepšie? Nie je to film iba o prežití, ale aj o americkej resp. ľudskej skazenosti. Zomierate zaživa a každý si vás pohadzuje, ako horúci zemiak nič príjemne. Dostať padáka pár minút pred smrťou tiež nepoteší zvlášť, keď Vaša rodina nedostane ani deravý groš a nakoniec sa dozviete, že človek ktorému ste aspoň troch verili klamal celý čas. Smutné. ()

Stružák

Kdyby se celý film odehrával v tempu poslední čtvrthodiny, mohlo by se jednat o čtyřhvězdičkový film. Bohužel je prvních 80 minut nuda, nuda, nuda. Nepřesvědčil mě ani Reynolds - to je však asi dané špatně napsanou postavou, než samotným hereckým výkonem. A co jsem absolutně nepochopil byla ta veselá country hudba v záverečných titulcích. :-D Trošku mimo mísu. ()

Fantomas92

Při hodnocení filmu musíte opomenout kapacitu kyslíku v rakvi. Být film o 20 minut kratší, určitě by byl uvěřitelnější. I tak mě ale dobře bavil a určitě ho můžu doporučit. ()

dopita

Originální, ale s přibývajícími minutami trochu nuda. Pořád jsem si říkal jak to dopadne, ale nakonec mě to bylo víceméně jedno. Pocit klaustrofobie docela intenzivní a hudba taky ujde, ale jinak zklamání. ()

Paity

Ryan Reynolds odvedl dobrou práci, stejně jako Rodrigo Cortés. Samo o sobě by to ale nestačilo na nějaké super hodnocení. Čtyři hvězdy ale dávámm za originální námět a zpracování. To, že konec je takový nijaký už příliš nevadí. Do filmotéky ale snímek nedám. ()

iampatrik

85% Snad nejlepší "one man show".. konečně ukázal i R. Reynolds, že umí hrát. Bál jsem se po přečetní komentářů, které se zmiňovali o zbytečném natahování filmu, že to bude pravda. S tím však vůbec nesouhlasím, Buried si mou pozornost a napínavou atmosféru udržel celou dobu a vzduch v rakvi respektive hrací čas utíkal rychle. Jediné co mě na filmu zarazilo a rád bych znal vysvětlení autorů, co měl znamenat ten had? Nicméně film doporučuju, už jen proto, že se jedná o něco jiného než je běžný divák zvyklý. ()

Abiosis

*ONE MAN SHOW* Vo filme hrá viacero postáv, tie však iba počujeme cez mobilný telefón. Jediný, na ktorého sa hodinu a pol pozeráme, je Paul - človek, ktorý bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a momentálne prežíva svoju nočnú moru zakopaný pod zemou v nie práve rozmernej truhle. Ako to všetko dopadne, divák tuší už od začiatku, ale zároveň stále verí že všetko bude nakoniec inak, pretože veriť chce. Na Ryana sa pozerá dobre, pre mňa je to herec nadpriemerný, príbeh však miestami nudí, pretože objekt, v ktorom sa film odohráva, predsa len má svoje hranice a je teda scenáristicky limitujúci. Záver však vaše nervy vyžmýka poriadne a pripravte sa na veľmi nepríjemný pocit, ktorý sa vás následne zmocní. Verdikt v 1 vete: Minimalistický, konverzačný film, odohrávajúci sa na jedinom mieste. 05.01.11 ()

Prochy38

Tohle byl velmi příjemný dvojblok filmů. 127 hodin a Buried. V mnohém podobné a přece odlišné! Na Buried jsem narazil v podstatě náhodou a o zklamání v žádném případě nešlo. 100% one-man-show a dá se říct, že i 100% výkon R. Reynoldse. Drsný příběh, skvělý nápad a opravdu kvalitní provedení. Do poslední chvíle jsem věřil..... ()

Disease

Za málo peněz relativně hodně muziky. Bohužel téma opravdu na celovečerák nestačí. V první polovině jsem se poměrně často nudil a oslí můstek tomu příliš nepomohl. Závěr byl ovšem napínavý a naprosto mě pohltil. Celkově ale lepší průměr. Poučení z příběhu: Horší než afghánský terorista je americký byrokrat. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová