Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Diskuze

EdaS (hodnocení, recenze)

a odkud máte ty zaručené a správné informace vy? vy jste ho znali? přečetli jste si víc článků, viděli jste víc dokumentů, ale copak jste ho znali?

Kuff0r (hodnocení, recenze)

pedofila z neho spravili media a ludia ako ty stafilokok ... nevies o nom nic tak tu nepis blbosti

JohnnyD (hodnocení, recenze)

Renton, Gtados: a? To, že je dosť voľných miest nepopiera moju teóriu, to len znamená, že im marketing nevyšiel na 100%. Čo sa týka zliav, hovorím len o Slovensku. A nehovorím, že všetky tie veci, čo mala kampaň vyvolať aj vyšli, hovorím, že je nanajvýš pravdepodobné, že dvatýždne boli zvolené kvôli maximalizácii ziskov z akejsi exkluzivity a nie z altruizmu a láske k fanúšikom.

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

stafilokok: Drž hubu! Když se ti Jackson nelíbí, tak si vykopej jámu, vlez do ní a chcípni. Pak se možná s Jackiem setkáš a můžeš mu to říct do očí.

Ondrus

Ondrus (hodnocení, recenze)

By mě zajímalo kolik těch nul co dalo odpad ten film doopravdy vidělo....už by s tím měl někdo něco dělat, přece tu nemůžou viset komentáře kde píšou že je pedofil a že se mu jeho hudba nelíbí...Tohle nejsou komentáře k filmu, nýbrž k jeho osobě- měly by je někdo odstranit!

Kuff0r (hodnocení, recenze)

uz ho nechajte , dokazal viacej ako my vsetci dokopy , nech odpociva v pokoji

Kryton (hodnocení, recenze)

Renton: asi budu zlý, ale srovnávat kvalitu TDK s TIT dokumentem bych si netroufl, ale ten aspekt smrti protagonisty je stejný. Ano MJ je a byl osobností pop kultury cca 20 let. Ale to se tu a nejen tu akorát po internetu dohadujeme co je a není dobré. Mě tento dokument přišel dobrý >za tři, ale vynášet to do nebes? Kdyby to aspoň byl záznam koncertu s reakcí publika pak ano! Jen chci opět připomenout, že tady nejsem proti MJ. Naopak jsem ho měl po hudební stránce rád a dokázal to co nikdo jiný v dnešní době. Btw. Elvis, Beatles, Hendrix - těm se pořád prodavájí desky jak na běžícím pásů >>> nadčasová muzika!

Reakce na ty celebrity: kdekdo si nahoní triko nebo se zviditelní na úkor utrpení. Kdyby se opravdu tolik chtělo, taky by to taky tak vypadalo. My se tu plácame s hospodářskou krizí, ale jinde na světě mají horší věci (hlad,nemoce apod.)

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Kryton: A to nejde jenom o celebrity se zlepšováním světa. Problémy jsou i jinde: http://zpravy.idnes.cz/boj-eu-se-zmenami-klimatu-krachuje-kvuli-neshodam-na-financovani-p8s-/zahranicni.asp?c=A091020_170116_zahranicni_stf

Ohledně nadhodnocování spojenou se smrtí bych se hlubším diskuzím vyhnul. Tohle už se vedlo u Dark Knight s Ledgerem a jasnou odpověď ti nedal nikdo. __ This Is It prostě kvality nepopiratelně má a je jedno, zda protagonista žije nebo je mrtvý. Jak velké jsou už je na individuálním posouzení diváka/fanouška. Prostě stejné jako s Batmanem. __ Když umřel Elvis, taky jistě nebylo po jeho písničkách hned ticho. A počkej, co bude, až umře třeba Madonna nebo náš Gott. Prostě to k velkým umělcům patří, že se po úmrtí hrají jejich písně intenzivněji. Ty písně tu budou navždy a budeš o ně, až na to přijde, zakopávat taky na nečekaných místech. __ Naše seriozní media, MF, ČT, apod. tomu v době smrti prostor věnovala, ale ne nijak v nesnesitelné míře. A déle než pár bezprostředních týdnu to nevydrželo. Přišlo mi to jako adekvátní, taková osobnost a tak náhle neodchází každý rok...

Kryton (hodnocení, recenze)

Ohledně zlepšít svět - to je problém všech celebrit. Vemte si kolik z nich se všude angažuje a kolik bylo benefičních koncertů Live 8 apod. Sice se ukáže na problém, ale já osobně dále nevím co poté se děje. Jde jim ta pomoc? Jedou tam ty celebrity? Západ jakmile to nemá u sebe na koberci tak mu to je i celkem fuk.

EdaS (hodnocení, recenze)

elfové možná věří v poselství, já ne. co tys konkrétního udělala pod vlivem těch písní? majkl se stylizoval do zachránce lidstva. to mi přijde krajně trapné. ale jak říkám, do Bad ho uznávám.

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Blbost. Bylo v tom poselství a právě proto, že měl neuvěřitelnej vliv to mělo smysl. A i kdyby to ne, tak on o tom jenom nezpíval, on se o to i aktivně snažil. O čem ta hudba potom je, co by měl zpívat, aby to nebylo jen prázdné gesto?

EdaS (hodnocení, recenze)

VEVEXXXXXX: zpívat "zachraňte svět, pomáhejte si" ještě nikdy nikomu nepomohlo. jsou to prázdná gesta. globální superhvězdy rády rozdávají moudra. ale nic z toho. hanzi_111: http://www.last.fm/user/EdaS1978

Kryton (hodnocení, recenze)

No takhle - mě tady připadá, že tento Making Of lidi nadhodnocují jen díky té smrti. Možná, kdyby neumřel a proběhly koncerty tak člověk tu přípravu hodnotí jinak. Jenže mě to připadalo jako kdyby mi někdo pustil bonusové DVDčko bez možnosti přeskakovat některé pasáže. Btw. nebudu hanit, ale třeba nácvik Thrilleru a jiné efekty byly parádní.

Renton: všude kam vlezu hraje MJ z jukeboxu,Djové se div nepřetrhnou a z radiích. Dříve ta samá místa o MJ ani nezakopla a omladina ho znala letmo. Toto říkám z postavení člověka co ho poslouchal v 90. letech. Nepopírám,, že má miliony pravověrných fanoušků, ale po jeho smrti se najednou vyrojilo hejno nových (což je pro jeho hudbu dobře, ale!) - no snad mu je nebe lehké, ale už mě hlavně v létě unavovalo jak člověk nemohl ani normálně číst noviny a sledovat TV (podotýkám, že koukám na ČT a čtu MF Dnes anebo Lidovky), protože to byl MJ to a tamto. A vrcholem byl jeho pohřeb, kdy člověk měl chuť se té komedie kolem bohužel smát. Tak snad mě tu neušlapete!:-)

Gtados

Gtados (hodnocení, recenze)

JohnnyD - přesně tak, nemáš pravdu ani v jednom z toho co píšeš! A že nejsou místa? podívej se na Ostravu Cinestar a koukni kolik je tam míst! Ano jistě na dnešek ani zítřek místo neseženeš ale já mám rezervačku na sobotu 7.11 a ten sál je prozatím poloprázdný a to nemluvím o 8,9,10 a 11.11 ty chytráku!

wendus92

wendus92 (hodnocení, recenze)

Kéž by ti dotyční, co mají Michaela za "úchyláka", někdy udělali čas a trošku se o něm něco víc dozvěděli. Něco víc, než co za posledních deset let hlásaly noviny a bulváry. Ale ne, místo toho sedí u kompu a ke každému tématu týkající se MJ musí přispět nějakým chytrým výrokem, ač o jeho osobě nemají ani páru. Chudák chlap, s jakýma idiotama se musel v životě potýkat. Souhlasím, byl to hroznej naivka, což se mu opravdu nevyplácelo. To, že od roku 2000 se potýkal se samými "skandály", je vina médií a závistivejch parchantů. Média se jeho osobou od 90tých let prakticky živila, ale místo toho, aby tiskla, co všechno pro svět tenhle chlap dělá, tak tisknou překroucený, vymyšlený příběhy. Bohužel díky tomu mají dnes lidi pohled na Majkla takovejhle, což je směšný.

Zeniba

Zeniba (hodnocení, recenze)

Já fakt nechápu jak na něj ještě někdo dokážete nadávat :) Vždyť je to ubohý. A při vší úctě k nedotknutelnosti osobního názoru přece nikdo nemůže říct že ty (geniální) písničky nestály za nic když je žral celej svět. Vodstěhujte se na měsíc, třeba tam bude hudba lepší.

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Za to bys před nim měl chlapče spíš pokleknout, než ho odsuzovat. Jeho vliv byl globální a místo toho aby zpíval "Já jsem král" , tak zpíval "zachraňtě svět, pomáhejte si". Jasně, že to v tohmhle světě plným sobců to byla utopie, ale i tak zachránil a pomoh svejma prachama tolika lidem, že by mu za to měl každej líbat nohy.

On to byl v podstatě blbec a to v tom, že byl naivní a snažil se konat jenom dobro, což se mu samožřejmě muselo vymstít. Dobro sice šířil velmi úspěšně, ale na úkor sebe samotnýho a skončil tam kde skončil. Dneska ho většina omezených blbců, který maj rozhled od Novy po Blesk má za pedofila, dobrovolnýho bělocha a kdoví co ještě... S poctivostí nejdál hojdeš...Leda hovno.

EdaS (hodnocení, recenze)

hanzi_111: ted uz posloucham hudbu dost jinou. ale tak do 15 jsem majkla zral. v dobe kolem Dangerous zacal blbnout s deckama, pisnicky byly cim dal vic pompeznejsi, bombastictejsi, Majkl zacal zachranovat svet atd. Vubec je zajimavy, ze lidi co maji problem sami se sebou chteji zachranovat druhe...

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

JohnnyD: z čeho čerpáš?
V ČR jsou právě teď k mání ještě spousty volných míst na víkendové projekce a slevy samozřejmě jdou uplatnit, jak studentské + věrnostní. Informací bylo dostatečně (pokud tedy naivové nečekají kdo ví co, než jen záběry z příprav show) a pár nenadšeneckých recenzí je jistě taky k mání. Každý se může rozhodnout .. ten "tlak" dvou týdnů není zas tak enormní (mimo USA).
Nebude to spíše jen lokální problém než obecně platné výtky spojené s filmem?

Kuff0r (hodnocení, recenze)

Tento dokument bude mat stale rozporuplne hodnotenie s jedineho dovodu : .... hodnotia ho ludia ktory maju Michael radi a maju radi jeho hudbu a potom hodnotia ti ktori ho nenavideli pocas zivota a nenavidia ho aj ked je uz na druhom svete , a taki ludia hodnotia ako ODPAD ... ale preco vlastne ? .. to ako keby ludia hodnotili filmy napr Spielberga odpadom len preto lebo ho nemaju radi ... ste na hlavu ludia nehnevajte sa na mna ...

SonG

SonG (hodnocení, recenze)

Četli jste ,,komentář" heavymana??? U mě vyhrává na celé čáře s nejdebilnějším komentářem zde na CSFD. Takové uživatele, kteří film ani nevidí, a komentují, bych nejradši smazal. (přinejmenším bych jim zakázal komentovat). Souhlas?

JohnnyD (hodnocení, recenze)

mansonak: s tými dvoma týždňami nemáš pravdu, je to práve naopak, je to dokonalá marketingová kampaň rýchleho zberu. Diváci sú nútený konať impulzívne a kupovať lístky v predpremiére, lebo neskôr už nebudú. Maximálne pokrytie kín, žiadne zľavy (ani študentské), minimálny únik informácii, prípadné zlé recenzie nemajú šancu poškodiť filmu. V čase ich publikácie už skoro každý bude mať lístok. Nehovoriac, že film nepodáva všetko a mnohé veci - hlavne tie 3D videá - si necháva na nejaké ďalšie publikovanie a dojenie kravy. Ale film sa mi páčil, to len na okraj o tom akí altruistickí sú producenti filmu.

666teen

666teen (hodnocení, recenze)

Vápno neumřel. Prej někde v Kansasu opejká hamburgry. Střídá se na šichtě s Elvisem.

mansonak

mansonak (hodnocení, recenze)

Krásný záznam! PS. serou mne lidi, kteří to komentují, jako film, který je jen kvuli peňezům! kdyby bylo tak, nebyl by jen 2 týdny plus, je tvořen kvůli fandům MJ, ne jako film či dokument a rychlo spíchnutý? Ano, vždyď když se to točilo, nikdo neěděl, že umře!!! Blbci, co toto kritizují, neměli na to chodit

JohnnyD (hodnocení, recenze)

EdaS: ako vravíš: "Keci, keci, keci" ... Thriller je síce najúspešnejší album, ale Dangerous najlepší a HIStory tour bola najbombastickejšou šou v danej dobe. Michael Jackson neupadal, práve v 90tych rokoch zažil umelecký vrchol. Dangerous je nielen kolekciou nadčasových piesní (ako Thriller), Dangerous je revolúcia.

wendus92

wendus92 (hodnocení, recenze)

RelaxMan, souhlas, nechápu ty, co si zde jen vylévají svojí neopodstatněnou "nenávist" vůči Michaelovi. Je to hrozný, jaký jsou lidi ignoranti.

RelaxMan

RelaxMan (hodnocení, recenze)

Nejlepší hudební dokument co jsem viděl ! Na to , že původně se to vše točilo pro potřeby Michaela a něco jako bonusy na některé jeho DVD , to bylo dobře natočeno a skvěle sestřiháno.Byla by to velká SHOW , kdyby to všechno proběhlo . Viděl jsem , už hodně koncertů všech různých žánrů , ale MJ byl vždycky o krok napřed . Jeho klipy to jsou prakticky krátké dokonalé filmy . Dokument můžu vřele doporučit !!! Kdo , ale MJ neuznává a nebo poslouchá jiný hudební styl , tak ať si radči zajde do kina na něco jiného . Je to lepší než , kdyby tady pak něco kritizoval a tím si řešil nějaké svoje komplexy . Co říci na závěr : Michael Jackson is Forever !