Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

Krosmen

Objednám-li si rum nemůžu čekat Jim Beam - Kdo si alespoň trošku přečte popis filmu asi nemůže čekat komedii při které praská bránice. Pár vtipných okamžiků tam je, protože humor patří k životu ať je situace sebevíc mezi půlkama. Tenhle film ale není jen o nemoci a boji s ní, je o přátelství, rodině, vůli, životu. Celý to na mě působilo uvěřitelně. Za hvězdičku stojí určitě hudební doprovod a výběr písní do soundtracku, protože sednou, jak už jednou zmiňované půlky na hrnec. Musím přiznat, že jak mi Rogen nesedí, tak tady je snesitelný, Kendrick je roztomilá a Levitt se do role prostě hodí. Celkově sečteno podtrženo pocitvé 4* ()

D28

Sympaticky uveriteľný príbeh i postavy, a hoci som sa ani nerehotala, ani neplakala, spokojný úsmev je v tomto prípade dostačujúce ocenenie zlatej strednej cesty.Ako filmového fanúšika ma potešilo i značné množstvo filmov spomenuté kamarátmi-hneď mi boli ešte o kúsok bližší.Viac samozrejme hlavný hrdina, ako tak premýšľam, snáď jeden z najkladnejších za celé dlhé roky. ()

J-o-k-e-r

Krásným stylem natočený příběh o mladém muži zjišťujícího životní ránu - onemocnění rakovinou. Film se soustřeďuje na vyrovnání se s tímto zjištěním, ale také o reakci okolí - dívka, rodiče, nejlepší přítel, atd. V hlavní roli opravdu exceluje J. Gordon-Levitt, a snesitelný zde je i chlípný S. Rogen. Místy dokonce i úsměvný, ale jinak vcelku spíš emocionální a velmi příjemný "doják"! ()

L_A_D_A_S

Nesnášim Setha Rogena, Nenávidím patosy o rakovině nebo jiných zkázách lidstva ale tenhle film mě opravdu dostal, ani jsem to nečekal. I ten Rogen je tu k snesení. Anna Kendrick jako vždy skvělá. Doporučuji! ()

vyfuk

Příběh života plný radosti, zrady, beznaděje, naděje, života a smrti. Teď poslední dobou mám filmy s Levittem a musím říct, že je to úžasný herec. Humor na rozdávání to není, ale jsou v příběhu takové banality, že se jim musíte smát. Všechny části filmu byli trochu schůdné a bylo na co koukat. Nicméně, trochu nudné. Není to top film všetkých časov, ale rád se na to kouknu znovu a budu mít pocit, že vím na něm jsem. ()

zigíš

ale jo, zaslzelo se (!) nebývám k indie filmům bodově tak velkorysý ..takže výjmečně .. možná kdyby to všechno nekončilo ´yellow ledbetter´ od pearl jam ..ale končí :) ()

šerminator

Takové vážné drama se nemá míchat s podřadnou komedií. Opravdu na jednu stranu téma rakoviny mladého člověka, jeho psychické rozpoložení a na druhou stranu přisprostlý kamarád, nebo neschopná terapeutka. Výsledek je nenáročný, lehce ftipný, lehce vážný filmek - no průměrnější řekl bych. Ovšem ten kamarád Seth Rogen je tady opravdu třída, perfektně zahraná role. Jo a celou dobu mě napadlo, že Jospeh G-Levitt vypadá jako mladší kopie Kevina Spaceyho - totální podoba! ()

strelenaL

U 50/50 jsem byla mírně znuděná. Přestože se ve filmu řeší závažné onemocnění, v některých scénách to prostě drhlo. Joseph Gordon Levitt to nezachránil. ()

blackJag

Poměr komedie a dramatu má ve své délce vyváženou tendenci a projev hlavního hrdiny má asi správnou příchuť, přesto nemůžu říct, že bych borcovi sem tam pro tu neustálou sebezpytnost neuštědřil nevrlého facana. Ono je to asi jako v životě, cizí strasti vyžadují silnou dávku empatie a každý člověk jí má v zásobě již na začátku po čertech málo, a má silné tendence s touto emocí šetřit. 70% ()

Autogram

Romantika s rakovinou a naviac pekne necitlivo a napriamo natočená. Tak, ako to má byť v romantických filmoch pre chlapov a Seth Rogen tomu dáva ten správny drajv. Joseph Gordon-Levitt si vie vyberať role na mieru a stále viac ma baví. Ale napriek všetkému to najväčšie prekvapenie a najsilnejší moment filmu prichádza ku koncu v kamošovej kúpeľni. –––– Promiňte, přesně tomu nerozumím, jsem snad nemocný? –––– Padesát na padesát, to by v kasínu byla sakra dobrá šance. –––– Od začátku mi všichni dokola říkají, bude ti líp, všechno bude dobrý, ale ono není. Proč je každej podělanej to říct jasně: Umíráš, vole! Je mnohem horší, když to někdo neřekne. ()

shabazza

4,5 * Rogen a Lewitt jsou skvělá dvojka nejlepších kamarádů, Anna Kendrick zase skvělá, krásná, nesmělá a nezkušená začínající terapeutka. Přidejte velmi vzácný druh raka se šancí na přežití fifty-fifty, skvělého scénáristu a nedostanete žádné ubrečené a ušmudlané drama, ale komedii jako řemen. Komedii, která se nebojí nazývat věci pravými jmény, která se neschovává za slabošské "you're gonna be so good", komedii která se do tématu zavrtá a prošťourá se tím nádorem s ohromnou dávkou nadhledu a inteligentního humoru. No a ten konec to už je jen třešnička na tomhle luxusně vypadajícím dortíku :-) ()

Wbcko

Loved it! Nečekal bych, že film, kde je ústředním motivem rakovina, dokáže být tak milý. Jasně, že to byla hrozná emocionální ždímačka, ale to se dalo čekat. Nevím... Mně to dneska prostě sedlo a ikdyž pěti hvězdami dost šetřím, tady se toho nebojím. A těším se na další film s Levittem, protože tenhle borec mě ještě nezklamal. ()

Almásy

ono filmy o smrteľných chorobách sa dajú robiť buď ako superdepka (Vtip, Anjeli v Amerike) alebo brutálne odlahčene. páči sa mi, že tento film šiel zlatou strednou cestou. nenápadný, no veľmi kvalitný ,,buddy" film. ()

deckardx

Nevím no, pro mě je to další z tuctových komedií, která by měla diváka chytnout za srdíčko a dokonale dojmout. U mě se to uplně nepovedlo. PS. Anna Kendrick má snad nejbělejší zuby, co jsem kdy viděl. :) ()

Hollohlaway

Není to až tak dojemně vyděračské jak jsem se bál, naopak. Kamarádství dvou hlavních postav je skvěle reálně podané, Seth Rogen hraje svojeho magora jako vždy . Boj s nemocí hlavního hrdiny je místy velice vtipný je to jak dramatické, tak zábavné. Kvalitní scénář to tlačí hodně nahoru, společně se slušnými herci. ()

jefff

Pěkně natočené s dobrými herci, ale očekával jsem ještě trochu více. Strašně moc se mi zde líbila Anna Kedrick, která zahrála roli psycholožky fantasticky a vtipně. Škoda, že zde nebylo více vtipných scén a propracovanější konec. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby