Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

Mistickzz

Tento snímok som už dlhšie sledoval a tajne som dúfal, že bude aj u nás v kinách. Zatiaľ to tak nevyzerá ale našiel som veľmi kvalitný dvdRip a vyšli už aj titulky, takže. Musím uznať, že ide o jeden z najsilnejších snímkov tohto roka. Herecké obsadenie je priam na mieru šite, či už rakovinou zasiahnutý Gordon-Levitt, magor Rogen alebo zlatá Kendrick. Skvelo sa dopĺňajú a vytvárajú či už humorné, alebo citové scény. Najviac sa mi na 50/50 páčilo, že aj keď ide v podstate o komédiu(s veľmi vydareným humorom), tak boli dramatické scény ozaj dojímavé. Myslím, že tieto dva faktory boli skvelo vyvážené. Ak chcete vidieť príjemnú komédiu s výbornými hercami a dojímavými scénami, tak vám 50/50 vrelo odporúčam. 83% ()

DavidS.

Na rakovinu trávou, zhovadilým kamarádem, romantikou i nejlepší definicí orálního sexu...Sentiment s humorem, který není křečovitý, ale přirozeně vyplývá ze situace i tématu... ()

Madluska

Nepříjemné téma v podání příjemných herců (Joseph Gordon-Levitt dokonce i bez vlasů nemá chybu!), s doprovodem příjemné hudby (Radiohead, Pearl Jam - ach!) a s několika moc příjemnými momenty (kdo by v takovém filmu hledal lachtany a odpadky v autě, že? ;-)). Čekala jsem asi míň psychoterapie a víc chemoterapie, míň vtipu a víc vydírání. To se naštěstí nenaplnilo, takže nakonec se 50/50 tváří jako milý film, navzdory své tematice. (Ještě že se štáb shodl na tomhle ukončení - viz "SPOILERzajímavost"!) ()

Spike23

''Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje.'' Příště by mohl obsah psát někdo, kdo aspoň ten film viděl, takhle jsem celou dobu na tu komedii čekal a kromě pár nenápadných narážek a černého humoru, u kterých jsem se sice celkem dost zasmál, a možná i zhuleneckých scének, nějak jsem nepřišel na nic, co by dělalo 50/50 komedií. Scénář je skvělý, o tom není pochyb, akorát je celkem otrava koukat na něco, co se po celou dobu táhne ve stejném tempu a skoro nic se tam neděje, žádný zvrat, žádná gradace, prostě nic. Jedna velká deprese, kde se čas od času zahlásí něco vtipného. Pokud opravdu hledáte drama/komedii, radši se koukněte na Heshera. ()

hefoo

"Nikto nechce somnou šukať, vyzerám ako Voldemort" a mnoho ďalších hlášok, ktoré Vás donútili sá zasmiať aj keď hlavne je tu prítomný smutný motiv, zákerná choroba, ktorá z Vás postupne vysáva život. Obvykle tieto filmy nepozerávam ale keď som tam videl v obsadení Setha Rogena, vravím, že to skúsim. No a neobanoval som. Videl som skvelo natočený film, žiadné zbytočné scény, scény v nemocnici evokuovali vo Vás depresiu pretože ste tam mohli vidieť len trápenie, žial, smútok všetky negatívne veci ALE tento FILM nieje o tom, že niekto dostane túto zákernú chorobu a zloží sa a nechce žiť. Práve naopak! Film je o NÁDEJI! a nič menej o priateľstve! Otom, mať kamaráta, ktorý stojí pri Vás a je Váš skutočný kamarát (viz. scéna v kúpeľni). Toto je priateľstvo. ()

Seti

50/50 působí na první pocit docela zvláštně, protože narušuje určité obecné tabu, a snaží se brát s humorem věc, která není vůbec směšná. Provázání komedie a dramatu ovšem funguje skvěle a to se všemi dějovými šablonami (těm, kdo si na ně stěžují, je třeba připomenout, že kdyby se v reálné předloze alespoň částečně nevyskytovaly, tak tenhle film zřejmě vůbec nevznikl:-). ()

SkyLukey

Nebýt těch typicky amerických manýrů, hlášek a méně amerického humoru, možná bych dal i 5 hvězd. Nicméně, pokud hledáte zábavný film, nudit se určitě nebudete. ()

Sajuska1991

Slzy na krajíčku a hlasitý smích, tento film doporučuji všem, kteří mají pokrk smutných filmů o nemocích, protože tenhle kousek i přes téma filmu vyzařuje opravdu hrozně moc optimismu. Opravdová slza mi ale ukápla až při scéně v koupelně, když najde knihu ... Ale stekla mi na úsměv, byly to takové smíšené pocity. Parádně jsem se bavila ! :-) Nelze opomenout dva výborné hlavní herce, kteří se rozhodně nespletli řemeslem. ()

Ragdoll

Mnohem silnější, než jsem původně očekával, jelikož z názorů ostatních vyplývalo, že film je z velké části komedie a jen z nepatrné drama. Tak to není, pokud se mu podáte, určitě vás nenechá chladným. Řekl bych, že ty poměry jsou přímo 50/50 :), navíc velice dobře skloubené, párkrát se zasmějete, párkrát se necháte dojmout, ale úplně stoprocentně budete potěšeni. Úvodní duo hraje perfektně, působí věrohodně, možná Seth Rogen malinko vyčnívá a je to právě on, kdo po celou dobu dodává šmrnc. Bryce Dallas Howard je sympatický sexy doplněk, nádherná třešnička na dortu. Bohužel vztah s terapeutkou je až příliš přeslazený, přeci jenom kombinace tolika filmových odvětví se nemusí vždy zobrazit jen pozitivně. Jinak nemám co vytknout, za poslední měsíc to byl jeden z nejlepších zážitků. 90%. ()

-Dawe-

Vynikající snímek o člověku, který dostává jednu ránu za druhou. Ano vím že je to jen film, ale přesto je to film, který poukazuje na to, co se odehrává v životě člověka, který má rakovinu a pomalu se mu bortí život. Obdivuju lidi, kteří s tímto dokáží žít a kteří se s tímto dokáží smát. Levitt to zvládl na jedničku a po tomto filmu jsem si ho eště víc oblíbil. Naděje je dobrá věc a tento film je toho důkazem. 90% ()

Evonichna

Na to, že je to dost vážné téma, tak tento film rozhodně nebyl smutný. Slza mi sice ukápla, ale to už tak bývá, když je někdo cíťa. Podobně ponuré téma jako je rakovina ve filmech moc nemusím, tento film se mi ovšem líbil. ()

MARTIN*I

Žánrově komedie, ale spíše převládá drama se silným příběhem, líbí se mi plynulé přechody mezi drsným, místy černým humorem a vážností.. Seth Rogen celkem přehrává, ale on takle tak nějak působí vždycky.. Naproti tomu Levitt se do role hodně vcítil a působí realističtěji ()

Benedygtus

Velka pecka, skvele dialogy a vtipy. Neni nejmensi chybicka, snad jen takova poznamka pod carou... Vsimli jste si jak se pozoruhodne "vyviji" ta terapeutka? Nejdriv divna a snad i hloupa a najednou je sympaticka, vtipna, pritazliva, no proste idealni. To jedine mi ve filmu moc neladilo, ale nijak me to netahalo za oci, a nakonec neni to to nejdulezitejsi, tento film vypravi o necem podstatnejsim a to vynikajicim zpusobem. ()

Chegi

Nejedná se o žádný "mind-blowing", vtipných scén by napočítal na jedné ruce i nešikovný tesař, ale jako celek to funguje. Každopádně největší mínus Seth Rogen (toho herce prostě nemusím v žádném filmu), největší plus Anna Kendrick. Jinak se zase ukazuje, jak jsou na csfd divně filmy nadhodnocovány a naopak. 73% by tomuhle slušelo víc. ()

KoRner

Citové vidieranie. Áno, pri konci som plakal, ale vôbec mi hlavná postava nepriľnula k srdcu a jej romantická linka je iba absolútny hollywoodsky gýč. A ani "vtipný" Seth Rogen mi nejak vtipný nepripadal. Ak by som to pozeral znovu tak iba kvôli Anjelice Huston, pretože iba jej postava je tu naozaj živá. ()

korndaddy

Zábavné, smutné a vše perfektně vyvážené. Tak by mohli vypadat všechny dramata o podobných situacích a byl bych spokojen. Konec mi i vehnal slzy do očí. Co se to se mnou děje? ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby