Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

Avathar

"Du feiges Amerikaner Schwein!" Tak neviem. Pre mňa je tento fiktívny trailer trochu zbytočné dielko, bez ktorého by sa "Basterdi" pokojne obišili. V podstate to nie je ničím dôležité pre samotný film (niekto namietne, že to neboli ani fake trailery v GRINDHOUSE, ale tam som to vnímal takpovediac ako súčasť "hry," kde to dobre zapadalo medzi grindhouseouské filmy a dotváralo atmosféru, nehovoriac o tom, že tie upútavky boli vtipné a fungovali aj samostatne). A ak to mám brať len ako zábavku režiséra (resp. režisérov), tak sa to u mňa tiež minulo účinkom, čo sa o takom THANKSGIVING povedať nedá. Proste ma to neoslovilo ani nepobavilo. Atmosféricky to tápe (anglický voice-over??? + ak to malo byť štylizované a lá propagandistický dokument, nechápem ten moderný háv), strihovo a vôbec spracovaním sa mi to tiež nezdalo najlepšie (zmätené, ako napísal Cival). Pre mňa proste nudná zbytočnosť, ktorá Tarantinov film nijako výrazne neobohacuje a ani sama o sebe výrazne nepobaví. Rothovým masterpiecom u mňa stále ostáva THANKSGIVING :) ()

wosho

Nebýt Hanebných panchartů tak opravdu neví, co bych si o Pýše národa mohl tak myslet (snad to, že Eli Rotho si asi rád hráje na nácka, byť má ksicht výstavního obyvatele gheta v Polsku v roce 1942:-)). Takto to beru jako bonbonek skvělého filmu a důkaz, že Tarantino má svého psíka Rotha opravdu rád a snaží se ho co nejlíp prostrčit k režírování. Takže Pýcha národa je prakticky filmem o jejich nesmrtelném přátelství, které snad nedopadne jak kamarádičkoství Hitlera a Röhma-http://cs.wikipedia.org/wiki/Ernst_R%C3%B6hm ()

Xeelee

Proč je komentář anglicky? A taky mi vadily speciální efekty a moderní kamera. Spíš bych uvítal, kdyby to působilo realisticky. Jinak je to docela milej počin. To prostě musí bejt skvělý, koukat se celej film, jak náš hrdina na sto a jeden způsob kosí Amerikány :-) Hlavně když člověk na premiéře sedí poblíž Hitlera :-D Na DVD k panchartům by mohli dát jako bonus záběry, který natočili kvůli promítání ve filmu. | ► Stolz der Nation ()

kukentipla

O čem to je? Frederick Zoller se stal chloubou německého národa, výstavní skříní armády třetí říše. 4 dny dokázal sám vzdorovat americké přesile......Co já NATO? Eli Rothovi jdou trailery. Thanksgiving byl to nejlepší z Grindhausu a Nation's Pride pokračuje v nastolém standartu. Daniel Brühl jako německé válečné eso a hrdina s puškou v ruce nemá chybu. Palí jednu krutou hlášku za druhou, ani jedna nemine cíl. Jenom by mě zajímalo, kdo tento film produkovala a za koho se ve skutečnosti Tarantino považuje:-) ()

Bordoshut

Ne-recenze na ne-film Nation's Pride (Pýcha národa): Předpokládám, že většina z těch, co čte tuto recenzi, je obeznámena s filmem Inglourious Bastards, a tedy ví, že na Nation's Pride není dost dobře možné napsat recenzi – protože neexistuje. Držme se však samotného nápadu: Němec je za 2. světové války lapen ve věži uprostřed města a kolem něj se nachází 300 nepřátelských vojáků snažících se ho zajmout (možná zpočátku) anebo jednoduše odkrouhnout. Ten však postupně nalézá motivaci a vůli k životu a postupně je z počáteční beznaděje (možná po neúspěšném pokusu přes vojáky proniknout a utéct) odhodlán tohle přežít ať to stojí, co to stojí. Je to jen premisa, která by samozřejmě chtěla důkladněji promyslet, vylepšit, možná přidat pár postav, ..., ale už takto sama o sobě mě fascinuje a moc rád bych se podíval na film natočený podle ní. Chtěl bych tímto vzdát hold skvělému režisérovi (a samozřejmě i scénáristovi) Quentinu Tarantinovi, který si u mě tím, že tento ne-film skutečně nechal pro potřeby svého filmu natočit, zase stoupl o kus výš. Smekám. ()