Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mozaika příběhů o různých podobách homosexuální lásky a nenávisti, které musí homosexuálové stále ještě čelit. Jakkoliv se společnost tváří tolerantně, pod touto maskou se ještě skrývá hodně předsudků a odsouzení. Od prvního zamilování do souseda, přes registrovaný svazek až po léta zakrývanou homosexualitu se každý z aktérů musí po svém vyrovnat s tím, že je prostě jiný. (rikitiki)

(více)

Recenze (11)

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Výborné, náročné zpracování, velmi dobré herecké výkony, ten film si stále pamatuji, především některé jeho části, a ta nádherná scéna, kterou hraje sympatický a přitažlivý sluchově postižený dyslektik Joseph Mawle (v době natáčení 33 let) a mladistvě vypadající (ve svých tehdy 23 letech hraje čtrnáctiletého) Luke Treadaway je naprosto úžasná ... 91099 ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Clapham Junction som mal rád ešte z mojich čias života v Londýne. Je to príjemná stanica, mnoho milých ľudí rôznej kultúry (okrem bradatých ľudí výbušnej povahy). Avšak nikdy som sa tam nestretol s tým, že by niekto prenasledoval buzíkov. To by som sa pripojil. Film je lživou sondou do života skazených perverzákov. ()

Reklama

Lubos N. 

všechny recenze uživatele

Snímek skládající se z několika minipříběhů, které se různě scházejí, rozcházejí a prolínají a které vlastně nespějí k žádnému vrcholnému finále. Nad některými momenty člověk zapřemýšlí, nad jinými se pousměje nebo dojme... Oceňuji, že autoři vynechali v gay filmech tolik oblíbený coming out a sáhli po věcech, které jsou pro 96% populace asi bližší. Velmi vkusně natočeno - film jen jakoby se dotýkal různých témat, sám nic nehodnotil a nechal na divákovi, jaký k tomu zaujme postoj. Doporučil bych všem, ketří se ještě nevyrovnali s tím, že gayové žijí mezi námi... ()

jafuska 

všechny recenze uživatele

divím se, že tento film ještě nikdo nekomentoval, to je tak neznámý? film o gay životě, jejich problémech jako u hetero lidí, jen je zde větší nenávist vůči těmto lidem. a ne pro každýho je tento film určený, mě se tento film líbil, i když jsem zvyklá na jiný styl těchto žánrů, přesto to byl pěkný film, ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Clapham Junction je s(u/y)rová mozaika z několika na první pohled nesouvisejících příběhů, při jejichž sledování člověka zamrazí ještě víc, vezme-li v potaz, že to bylo celé inspirováno skutečným zločinem z nenávisti. Zpočátku jsem měl trochu problém se dostat do děje, nicméně poslední třetina to celé vynahradila. Každý dílek mozaiky mě svým způsobem zaujal, nejvíce pak ten s mladým Treadawayem. Je nepochopitelné a děsivé, k jak moc strašlivým věcem může z nenávisti dojít. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Film videlo počas premiéry na anglickej televíznej stanici Channel 4 viac ako 1,1 milióna divákov. (dwdb)
  • Film bol inšpirovaný vraždou Jodyho Dobrowski, ktorého v roku 2005 zabili dvaja homofóbovia. (dwdb)
  • Dráma bola uvedená ako súčasť krátkej sezóny britskej verejnoprávnej televízie Channel 4 pri príležitosti 40. výročia dekriminalizácie homosexuality v Anglicku a Walese. (lareinna)

Reklama

Reklama