Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

bolan

Jelikož mám sklony k audiovizuálnímu násilí, nemohu popřít, že možná proto jsem si tento film skutečně oblíbil. ()

JanPancir

Vidím nejsilnější a nejúžasnější muže jaký kdy žili. Vidím veškerém ten potencionál. Sakra! Celá generace čerpá benzín. Čeká u stolu, otročí s bílejma límečkama. Inzeráty nás nutí kupovat si auta a šaty. Pracujeme jenom proto, abychom si mohli nakoupit krámy co nepotřebujem. Jsme průměrný děti historie. Lidi, kteří jsou k ničemu. Nezažili jsme válku, velkou depresi. Naše válka je duchovní válka. Naše deprese je náš život. Byli jsme vychovaný televizí k víře, že jednou se z nás stanou milionáři, filmoví bozi nebo rockový hvězdy, ale kde pak. My si to uvědomujeme a začínáme bejt dost vzteklí.... ()

cinci

Fight Club je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Skvělý námět je zpracovaný do promyšleného scénáře, který sice může být pro některé lidi těžký k pochopení. Voiceover objevující se v průběho celého filmu jen podtrhuje vynikající výkony Nortona a Pitta pomáhá udržovat stylovou, temnou atmosféru po celý film. Tenhle Film s velkým "F" lze označit za geniální, ale není určen pro slabší diváky. 95% ()

Kruczynski

Jedno z mála filmových zpracování, které se minimálně vyrovnává své knižní předloze. Ve filmu na vás čeká stylová atmoška, spousta překvapení a podnětů k přemýšlení nad lidskou stádovitostí a hlavně hustopekelný rozuzlení. Jedna z nejlepších rolí Brada Pitta, Norton standartně potvrdil svoje kvality. Od shlédnutí Klubu se už asi vždycky budu stydět chodit pro nábytek do Ikei. ()

Tigran

Skutečně mě nenapadá, co tomuhle filmu vytknout. Vše, na co si vzpomenete, funguje, tak jak má a divák se nenudí ani vteřinku. Stále je na co se dívat a čím víc se film blíží ke svému konci, tím víc jste zaražení do křesla, což si uvědomíte, až když se objeví titulky a přistihnete se, že zíráte s otevřenými ústy. Ústřední trojice herců podává pod taktovkou skvělé režie Davida Finchera nadstandardní výkony, které činí tohle dílo spolu se skvěle propracovaným scénářem nezapomenutelným. A právě scénář je to hlavní, co dělá tento film zábavným a zajímavým i po opakovaném shlédnutí. Jsem Jackova touha vidět tento film znovu a znovu a dávám pět hvězd. ()

laFei

Svým způsobem nádherně dekadentní podívaná s velice silně narušenou psychikou (aneb zde se asi spářil Freud se Sartrem). K tomuto snímku jsem se dlouhou dobu nemohl dokopat (zkrátka nebyla chuť) a paradoxně jsem ho shlédl v náladě silně podobné Nortnovu alter-egu. Mno a výsledek je samozřejmě nadšení a lehce pošmourná sebe-identifikace - Klub rváčů je přesně ta odezva, která dokáže ukázat všechny temné stránky naší duše pohřbené co nejhlouběji před okolním světem. ()

Martinius

spolu s benjaminom buttonom najlepsi fincherov film. schizofrenia je doveryhodna, jej pritiahnutie za vlasy zamernou snahou o prehananie. pribeh zije z neustalej nadsazky, helena bonham carter je roztomilo sexy a pri meat loafovych kozach a vsadepritomnom cigaretovom dyme sa vam priam natiska podozrenie, ze sa fincher silne nechal ovplyvnit timom burtonom. ()

Kratoc

Fincher jde proti všem. Když už něco natočí a vy si začínáte myslet, že do filmu začínáte pronikat, tak ho vezme, celý ho přetočí a vyplivne vás to s bradou na prsou a nechápavě kroutící hlavou. A přesně takový je Klub rváčů. Možná příliš anarchistické a dokonce i pro někoho inspirující (což vnímám jako negativum), na druhou stranu skvěle zahrané - hlavně B. Pitt tyhle role trhlých cvoků umí hrát. ()

Salmayo

Výtečné výkony hlavní(ho)ch představitelů, kteří se na planetě Tyler předhánějí kdo toho svého zahrají lépe. Dobře jim sekunduje totálně mimo HBC, velmi zajímavý vypravěčský styl zabalený ve famozní režii DF. Nedostatek spánku dokáže s člověkem divy a já při prvním shlédnutí byl na konci stejně překvapen jak hlavní hrdina. X dalších promítnutí už se známou pointou filmu neuškodilo, ba ho ještě posunulo do mých TOP10."Kašlu na to co chceš vědět. Zapomeň co víš, to je tvůj problém. Zapomeň co sis myslel o životě, o přátelství a zvláště o sobě a o mě." ()

Mr.Mick

Po rokoch ako som videl film prvý krát som natrafil v kníhkupectve predlohu. Tak som si ju kúpil, prečítal, ešte raz pozrel film a teraz píšem tento komentár. Povedal by som, že film je takmer totožný s knihou, dokonca také detaily ako nálepky na autách, no zopár zmien v scenári je a koniec ako povedal sam autor je KUREVSKY lepší ako v knihe. Ak by som napísal knihu a pán Fincher by ma oslovil, že ju chce sfilmovať neváhal by som ani sekundu ()

Vitaminy

Marla Look at me. I am really OK, trust me. Everything gonna be fine. -------------- UPS ------------- WHERE is my mind,..... You, met me in a very strange time of my life. ()

klokyn

Fight klub je spojením dokonalého audiovizuálu, dokonalého príbehu a dokonalej atmosféry. A záverečná scéna sprevádzaná skladbou "Where is my mind" od Pixies je len dokonalou čerešňou na torte. ()

Pitrsss

Co k tomu dodat? Scénáristu Jima Uhlse musely múzy líbat celé týdny. Skvěle Fincher, skvěle Norton, grandiózně Pitt. Nadčasovost na plný koule a hodně tuku. 90% ()

Brylin

Klub rváčů je vizuálně a technicky bez chybičky, Fincher odvedl brilantní práci, ovšem závěr mi logicky nesedí. Baví mě skvělý rozjezd na křídlech revolty a násilí vyrostlé z nudy a bezcílnosti konzumu. Přímo cítím radost a euforii z pěstních soubojů, které úředníčky a nuly mění v chlapy. Avšak odhalení, jak je to vlastně s oběma hlavními hrdiny, mi připadá nelogické a dává zážitku z filmu slušnou ránu. A tudíž jen čtyři hvězdičky, na pět to pro mě není. ()

TomasKotlant

Násilí, násilí, násilí. Dokud nepřišla pointa, která je tak trochu podivnou pointou, dost jsem se nudil. Bohužel vyústění pointy mě také moc nenadchlo. Za pár pěkných hlášek, netradičnost a slušnou filmařinu si to zaslouží průměrné hodnocení. Filozofie hlavní postavy sice měla něco do sebe, ale celou dobu tak nějak hučela mimo mě. *** Ve zkratce: Hoří DVD s Klubem rváčů či nehoří DVD s Klubem rváčů? Mělo by se vůbec vydávat DVD? A měl by být vůbec natočen ten film? ()

Raimok

Asi bych měl dát nejvyšší hodnocení, protože film si to rozhodně zaslouží. Ale takhle jsem to prostě cítil po skončení. Souhlasím se všema, že závěr je geniální, ale do té doby to pro mě byl jenom zajímavej film. Někdy se podívám znova (až zapomenu, o co tam jde) a třeba svoje názory přehodnotím. 88 % ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)